Woreczek do zdobienia DELÍCIA 10 szt., 40 cm
Woreczek do zdobienia DELÍCIA 10 szt., 40 cm
16,90 zł
Papilotki DELÍCIA ø 6 cm, 60 szt., dla dzieci
Papilotki DELÍCIA ø 6 cm, 60 szt., dla dzieci
11,90 zł
Łopatka do serwowania/ rozcierania PRESTO
Łopatka do serwowania/ rozcierania PRESTO
32,90 zł

Kiedy przygotowujemy przyjęcie, zazwyczaj chcemy zapewnić swoim gościom nie tylko niezapomniane doznania smakowe, ale również estetyczne. Aby zadbać o walory wizualne, niezbędne będą między innymi akcesoria i przybory do dekorowania ciast i deserów. O jakie wyposażenie kuchni warto zadbać?

Przybory cukiernicze do dekoracji ciast i tortów jakie rodzaje?

Przygotowanie tortu to prawdziwe wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto posiadać w kuchni akcesoria do deserów. Zacznijmy od podstaw, czyli foremek. Jednym z ich producentów jest Birkmann. Do wyboru mamy różne kształty, z których możemy stworzyć oryginalne ozdoby oraz dodatkowe ciasteczka, które będą smacznym elementem dekoracyjnym stołu. Przed zakupem foremek warto również przemyśleć wybór rozmiaru, a także materiału. Wśród dostępnych produktów znajdziemy szklane, ocynkowane, silikonowe oraz wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie mniejszych foremek, wówczas smakołyki z powodzeniem można położyć na torcie lub cieście. Jednak uważajmy, aby nie przesadzić z ciężarem ozdób. Może to spowodować zapadnięcie się naszego wypieku. 

Warto również posiadać szprycę, dzięki której stworzymy dekoracje na zewnętrznych ściankach tortu. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić ją kremem, a następnie wybrać odpowiadającą nam końcówkę. W ten sposób uzyskamy ozdoby w formie kwiatków czy gwiazdek. Zastanówmy się także nad zakupem szablonów, które umożliwią nam stworzenie oryginalnych dekoracji z bitej śmietany, kolorowych cukierków, wiórek kokosowych i wielu innych produktów.

Dekoracje cukiernicze: ozdoby na torty, ciasta i babeczki

Dekoracje cukiernicze można również przygotować z pomocą przyborów cukierniczych producenta ZENKER. Wśród nich znajdziemy między innymi narzędzia do pracy z czekoladą. Jednym z nich jest silikonowy dzbanuszek, który ułatwi nam bezpieczne roztopienie tabliczki w mikrofali. Jeśli do zdobienia tortu lub ciasta chcemy użyć wiórek czekoladowych, można je uzyskać, korzystając z wielofunkcyjnego młynka. Bardzo często problem pojawia się, kiedy na torcie lub cieście chcemy umieścić napis. W tym przypadku szpryca może okazać się zwodnicza. Dlatego warto mieć pod ręką pisak do dekorowania. Jest to tubka zakończona końcówką przypominającą pisak. Dzięki silikonowej obudowie bez problemu wypełnimy ją gorącym kremem bez ryzyka poparzenia. Jeżeli chcielibyśmy, aby elementy dekoracyjne tortu były kolorowe, wówczas warto dodać do masy odpowiedni barwnik spożywczy.  

Przydatne akcesoria i gadżety do dekorowania – narzędzia cukiernicze

Wśród dostępnych gadżetów do dekorowania tortów znajdziemy również szpatułki.  Wiele osób wykorzystuje je do równego rozprowadzenia polewy. Jednak zakupione w zestawie dają znacznie więcej możliwości. W takiej sytuacji każda z nich posiada inne zakończenie, a tym samym daje szansę na stworzenie oryginalnej dekoracji. Dekorowanie tortów szpatułki to świetne rozwiązanie, ponieważ ułatwiają one pracę z masą cukrową. Nie zapominajmy również o klasycznych przyborach takich jak rękawy cukiernicze. Jest to dobre narzędzie do pracy z różnego rodzaju masami. Aby z niego skorzystać, wystarczy go wypełnić i nacisnąć na spust uchwytu. Jednak przed rozpoczęciem ozdabiania tortu lub ciasta warto przećwiczyć tę czynność, aby kontrolować nacisk i nie wycisnąć zbyt dużej iloś