Aromatyczny, parujący napar ma niezwykłe właściwości - poprawia nastrój i przygotowuje nas na wyzwania dnia. Wybór odpowiednich akcesoriów do parzenia kawy i herbaty pozwoli ci wydobyć najlepsze smaki ulubionego napoju.

Przydatne akcesoria do herbaty

Parzenie herbaty jest nieodłącznym elementem spotkań z przyjaciółmi i chłodnych wieczorów spędzonych z książką w dłoni. Warto urozmaić ten rytuał, sięgając po akcesoria do herbaty, które ułatwią całą procedurę, a także będą wspaniałą dekoracją kuchni. Miłośnicy liściastych napojów docenią specjalny przyrząd do parzenia herbaty - zaparzacz z podstawką, która po użyciu zmienia się w podstawkę chroniącą przed zabrudzeniem blatu. W ofercie maleomi znajdziesz szklanki z filtrem do herbaty wykonane z podwójnego szkła i porcelanowe kubki na herbatę z zaparzaczem, świetne jako pomysł na prezent.

Kompletując dodatki do kuchni, warto rozejrzeć się za pojemnikami, które usprawnią proces przechowywania i przygotowania gorącego napoju takiego jak herbata. Akcesoria tego typu, np. przezroczyste pudełko z przegródkami, posłużą ci do segregacji luźnych torebek, a także pozwolą w piękny sposób zaproponować napar gościom.

Pomocne akcesoria do kawy

Filiżanka aromatycznej kawy to przepis na udany początek dnia. Codzienną rutynę uatrakcyjnią profesjonalne akcesoria do kawy, które sprawią, że przygotowanie napoju stanie się przyjemne i łatwe jak nigdy wcześniej. Dobrą praktyką jest uporządkowanie przestrzeni wokół ekspresu. W tym celu niezastąpiony będzie pojemnik na kawę z oryginalną miarką lub pudełko na kapsułki Nespresso, dzięki którym ulubioną kawę będziesz mieć na wyciągnięcie ręki.

Proces przygotowania napoju usprawni miarka do kawy mielonej, za pomocą której precyzyjnie odmierzysz jedną porcję. Do zachwycającej prezentacji kubka przydadzą się natomiast takie akcesoria do robienia kawy jak spieniacz do mleka czy szablony do cappuccino.

Czym powinny wyróżniać się akcesoria do kawy i herbaty?

Akcesoria do zaparzania herbaty i kawy powinny być odporne na wysoką temperaturę. Ciekawym rozwiązaniem pod tym kątem są filiżanki z podwójnego szkła, które działają jak izolator, utrzymując odpowiednią temperaturę napoju. Zwróć uwagę, czy wybrane kubki i dzbanki posiadają solidne rączki lub pokrywki (np. drewniane), które nie nagrzewają się. Wyjątkiem będzie tutaj zestaw do kombuchy, do którego należy wlewać wyłącznie przestudzoną wodę.

Wybierając akcesoria do parzenia kawy, dopasuj je do rodzaju napoju, który zazwyczaj pijesz. Inne rzeczy przydarzą ci się do przygotowania kawy mielonej, inne do rozpuszczalnej, a jeszcze inne do kawy z ekspresu. W ostatnim przypadku warto zadbać o akcesoria do czyszczenia ekspresu np. proszek do czyszczenia czy proszek odkamieniający, które przedłużą żywotność urządzenia i pozwolą przez lata cieszyć się najlepszym smakiem kawy.

Jak zaparzyć kawę bądź herbatę?

Serwując gorący napar, niezastąpione będą akcesoria do picia herbaty takie jak podręczny zaparzacz, dzięki któremu przygotujesz liściasty napój bezpośrednio w kubku lub filiżance - dokładnie w taki sposób, jak preferują to twoi gości. Zanim zalejesz susz wodą, warto wstępnie ogrzać naczynie, by wydobyć pełny aromat herbaty. Pamiętaj, by używać wody o temperaturze wskazanej dla danego typu liści, np. zielona herbata smakuje najlepiej parzona w 80 stopniach, a czarna - 95-100 st.

Więcej wysiłku wymaga przygotowanie czarnego napoju mędrców jakim jest kawa. Akcesoria typu ręczny młynek z korbką pomogą ci zaparzyć tradycyjną, świeżo mieloną kawę pełną smaku i aromatu, którego często brakuje naparom z automatycznych kawiarek. Chociaż czasochłonny, proces ten zachwyci podniebienie twoich gości.