Przydatne akcesoria samochodowe

Samochody obecnie pełnią nie tylko funkcję środków transportu, ale stały się narzędziem pracy i centrum rozrywki. Oryginalne artykuły samochodowe do poszczególnych marek pojazdów gwarantują komfort i wygodę podróży. Akcesoria do Audi czy akcesoria do Mercedesa dodatkowo podkreślają charakter tych modeli samochodów.

Zacznijmy od podstaw - w dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie podróży samochodem bez smartfona. Kierowcy używają go jako nawigacji GPS, a pasażer umila sobie dzięki niemu czas. To skutkuje rozładowaniem baterii, a z pomocą przychodzi ładowarka samochodowa, podłączana do gniazda zapalniczki. Jeśli telefon jest wykorzystywany jako nawigacja, niezbędny będzie uchwyt, ponieważ, zgodnie z przepisami, telefon nie może być trzymany w dłoni. Podobnie rzecz ma się z rozmowami telefonicznymi. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest zestaw głośnomówiący, który pozwoli przeprowadzić rozmowę bez przeszkód. Trzeba również pamiętać o najmłodszych, którzy korzystają z tabletów podczas jazdy. Uchwyt na tablet, mocowany do zagłówka przedniego fotela, zapewni wygodę i rozrywkę każdemu dziecku.

Jaki gadżet do samochodu kupić na prezent?

Bardzo popularnym pomysłem na prezent do samochodu, nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażera, jest mata masująca lub podgrzewająca na siedzenie. Pierwsza będzie doskonałym rozwiązaniem na wielogodzinną podróż. Druga sprawdzi się idealnie w okresie zimowym, a latem można obdarować bliską osobę matą chłodzącą. Moda na gadżety ekologiczne przynosi kolejną propozycję prezentową - oczyszczacz powietrza. Usuwa on zanieczyszczenia, alergeny i drobnoustroje z wnętrza samochodu, pomagając je neutralizować. Ciekawym pomysłem prezentowym może być również popielniczka samochodowa dla palacza (niektóre modele samochodów nie posiadają jej w wyposażeniu), dodatkowe lusterka czy kubełki na śmieci. Bardzo fajnym gadżetem do samochodu dla najmłodszych jest siedzisko samochodowe i plecak 2w1, które zapewnia bezpieczeństwo starszym dzieciom, a jednocześnie staje się pojemną torbą.

Akcesoria samochodowe przydatne w długiej podróży

Długa podróż samochodem wymaga odpowiedniego przygotowania się na każdą okoliczność i niezbędnych akcesoriów. Aby zapewnić komfort i wygodę jazdy, dobrze zaopatrzyć się w zagłówki (zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci) oraz nakładki na pasy samochodowe, które chronią przed otarciami. Rodzice powinni wyposażyć fotelik samochodowy we wkładkę antypotową Kuli-MuliTen przydatny gadżet do auta skutecznie rozwiązuje problem pocenia podczas kilku godzin jazdy latem. Artykuły spożywcze, które mocno reagują na zmiany temperatury, dobrze jest przewozić w lodówkach turystycznych. Podpina się je pod gniazdo zapalniczki. Niezbędne będą również inne samochodowe gadżety turystyczne, chociażby termosy i torby termiczne.

Niedrogie akcesoria samochodowe, które przydadzą się każdemu!

Niedrogim gadżetem do samochodu jest odświeżacz powietrza, który zadba o przyjemny zapach w jego wnętrzu. Świetną i tanią propozycją, z której ucieszy się każdy kierowca, jest przenośny wentylator, podłączany pod gniazdo USB. Sprawdzi się przede wszystkim latem w samochodach bez klimatyzacji. Dla rodziców ułatwieniem będzie pasek do przenoszenia fotelików, który pozwala na zawieszenie siedziska na ramieniu. Posiada funkcję regulacji, dopasowując się do wieku i wagi dziecka.