Artykuły higieniczne  

Przyjście dziecka na świat to ważne wydarzenie, na które warto się przygotować. Wyprawka niemowlaka pomoże nam w pierwszych miesiącach opieki nad maluchem. Co powinno się w niej znaleźć?

Jakie artykuły higieniczne kupić na wyprawkę dziecku?

Pielęgnacja dziecka okaże się dużo łatwiejszym zadaniem, jeżeli odpowiednio się do niego przygotujemy. Musimy pamiętać przy tym, że skóra i ciało noworodka wymaga szczególnego traktowania. Powinniśmy kupić odpowiednie artykuły higieniczne do kąpieli. Wśród nich można wymienić między innymi: płyn do kąpieli, olejek do kąpieli. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, aby artykuły higieniczne dla noworodka były z bezpiecznych składników. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o termometrze kąpielowym. Dzięki temu zadbamy o bezpieczeństwo dziecka. Niezbędnym produktem jest również aspirator do nosa

Pamiętajmy, że artykuły higieniczne dla niemowląt to nie tylko produkty stosowane bezpośrednio na ciało dziecka, ale również proszek lub płyn do prania. Niezbędne okażą się również podkłady do przewijania, chusteczki nawilżane, płatki kosmetyczne. Poza artykułami higienicznymi warto wybrać również inne akcesoria takie jak: nocniki i nakładkigryzaki czy smoczki

Jakie akcesoria są przydatne przy higienie noworodka?

W sklepie maleomi.pl można znaleźć wszystkie artykuły, z jakich powinna składać się wyprawka higieniczna dla noworodka. Szczególną uwagę warto zwrócić na podkłady higieniczne do przewijania 40x60 cm. Sprawdzą się doskonale, kiedy będziemy musieli przebrać dziecko podczas podróży lub w łazience restauracyjnej. Paski samoprzylepne pozwolą nam uniknąć przesuwania się maty. Artykuły higieniczne dla dzieci są ważne, ale nie powinniśmy zapominać również o mamach. Niezbędnym produktem będą podkłady poporodowe COMFORT. Dzięki nim zapewnimy sobie uczucie świeżości. Stosowanie podkładów zalecane jest kobietom w okresie połogu. Wróćmy jednak do wyprawki niemowlaka, w której powinna znaleźć się również odpowiednia szczotka do włosów z miękkiego włosia. Musimy pamiętać, że skóra i włoski dziecka są szczególnie wrażliwe i wymaga łagodnej pielęgnacji. Zagwarantuje ją szczoteczka i grzebień do włosów dla dzieci od producenta BabyOno.

Jakiej jakości powinny być artykuły higieniczne dla niemowląt?

Być rodzicem to duża odpowiedzialność. Podczas kompletowania wyprawki niemowlaka powinniśmy zwrócić uwagę na jakość artykułów higienicznych. Bez wątpienia powinniśmy sprawdzać skład produktów. Starajmy się kupować naturalne kosmetyki dobrane do wieku dziecka. Zweryfikujmy, czy wybrany produkt nadaje się do stosowania od 1 dnia życia. Zwróćmy również uwagę na atesty. Część produktów posiada oznaczenia lub certyfikatu Instytutu Matki i Dziecka czy też Centrum Zdrowia Dziecka. Jeżeli zdecydujemy się na takie produkty, możemy być pewni, że są najwyższej jakości. Pamiętajmy również, że marka artykułów higienicznych ma znaczenie. Część z nich wypracowało sobie zaufanie rodziców i zapewnia bezpieczne artykuły higieniczne. Producent taki jak: BabyOno lub Poupy należą bez wątpienia do tej grupy.

Polecane artykuły higieniczne dla noworodka

Poniżej znajdują się 3 artykuły higieniczne dla niemowląt, które z pewnością przydadzą się podczas opieki nad maleństwem. Pierwszy z nich to elektryczny aspirator do nosa. Zapewnia on szybkie i delikatne usuwanie nadmiaru wydzieliny. Używanie aspiratora jest szybkie, łatwe i nie powinno sprawić problemu. Drugim produktem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest naturalna gąbka morska dla dzieci i niemowląt. Sprawdzi się doskonale już podczas pierwszych kąpieli. Dzięki swojej budowie delikatnie wchłania zanieczyszczenia z ciała dziecka. Trzeci produkt to zestaw trzech termometrów cyfrowych. Znajdziesz w nim termometr do pomiaru wody do kąpieli, której optymalna temperatura powinna wynosić 37 stopni. Dwa pozostałe termometry służą do pomiarów gorączki u dziecka.