Artykuły plastyczne to kilka produktów, które warto mieć w domu. Niemal każde dziecko w pewnym momencie swojego życia oznajmia, że chce coś namalować lub po prostu zabiera kartkę i to robi. Aby uniknąć problemów ze znalezieniem artykułów plastycznych w domu, warto już wcześniej o nie zadbać. Pamiętajmy również, że będą one niezbędne w szkole!

Jakie są rodzaje artykułów plastycznych?

Artykuły plastyczne są niezbędne do przygotowania różnych prac artystycznych. Bez względu na to, czy kupujemy je dla dziecka, a może sami chcemy z nich skorzystać, powinniśmy zadbać o ich odpowiednią jakość. Zanim jednak przejdziemy do opisu najważniejszych cech dobrego produktu, skupmy się na rodzajach artykułów plastycznych. Pod tym pojęciem kryją się między innymi farby. Najpopularniejszymi są farby plakatowe, które mogą występować w mniejszych lub większych pudełkach. W maleomi.pl znajdziesz wysokiej jakości artykuły malarskie marki Patio Colorino. Farby plakatowe występują w 12 kolorach pastelowych. 

Innym rodzajem artykułów plastycznych są pastele. W pewnym momencie edukacji plastycznej dziecko będzie miało z nimi do czynienia. Na początku jednak warto kupić kredki ołówkowe. Patio Colorino oferuje zestaw aż 10 kolorów pastelowych, które umożliwią tworzenie atrakcyjnych rysunków. Warto również zwrócić uwagę na farby w kredce, które są czymś pomiędzy farbami, kredkami i pastelami. Znajdziemy je w 6 kolorach w ofercie Apli Kids. 

Czym wyróżniają się dobre artykuły plastyczne?

Jeżeli chcemy znaleźć artykuły dla plastyków, powinniśmy zwrócić uwagę na markę. Korzystajmy z produktów wyłącznie renomowanych producentów. Dobry sklep plastyczny powinien posiadać je w sprzedaży. Za ofertą renomowanych producentów stoi przede wszystkim trwałość i jakość. Sprawdźmy, czy wybrana przez nas firma posiada odpowiednie atesty jakości i certyfikaty. Jest to równie istotne w przypadku produktów dla profesjonalistów i amatorów. Jeżeli zależy nam na profesjonalnych artykułach malarskich, warto odwiedzić profesjonalny sklep dla malarzy. Kiedy kupujemy artykuły plastyczne dla dzieci, powinniśmy dostosować je przede wszystkim do wieku dziecka. Nie każde kredki będą odpowiednio leżały w małych rączkach. Warto również zapoznać się z opiniami na temat produktów danej firmy. 

Wymagane artykuły plastyczne do szkoły

Jakie przybory artystyczne będą potrzebne w szkole? Przede wszystkim będą to wspomniane już farby plakatowe, do których należy dokupić pędzle. Cały zestaw możemy znaleźć w ofercie sklepu maleomi.pl. Pędzle szkolne Starpak to zestaw 25 syntetycznych i naturalnych pędzelków. Znajdziemy wśród nich zarówno duże, płaskie, szerokie pędzle, gąbki do cieniowania i malutkie pędzelki. Nie zapominajmy o artykułach takich jak: plastelina, kredki, klej w płynie - na przykład Starpak, nożyczki, kolorowy papier, bibułę, blok techniczny oraz rysunkowy. Jeżeli dziecko chodzi do szkoły plastycznej, mogą być potrzebne również inne produkty, na przykład markery do szkicowania. Taki produkt oferuje między innymi Colorino. Markery do szkicowania występują w 12 kolorach pastelowych. 

Polecane artykuły plastyczne

Nierzadko przydatne okazują się również flamastry. Mogą służyć do zakreślania, tworzenia szlaczków czy ramek wokół ważnych informacji. W maleomi.pl znajdziesz doskonałe flamastry Colorino ZigZag w 10 kolorach. Doskonałym rozwiązaniem dla młodszych i starszych dzieci mogą być flamastry ze stempelkami Apli Kids w 10 różnych wzorach i kolorach. W przypadku maluchów doskonałym rozwiązaniem mogą być farby plakatowe w tubie 500 ml od Prima Art. Dzięki nim możemy zaangażować dziecko w malowanie rękami, odbijanie dłoni na kartce papieru. 

Aby przygotować malucha do prawidłowego trzymania ołówków, pisaków i innych przyborów, można zainwestować również w kredki woskowe Crayon Rocks. Wyróżniają się one owalnym kształtem, który nie daje dziecku wyboru, jak tylko prawidłowo chwycić kredkę. Jeżeli zależy nam na pobudzeniu zmysłów dziecka oraz rozwijaniu jego wyobraźni, doskonałym rozwiązaniem może być magiczny piasek Donerland