Zakup basenu to znakomity pomysł dla osób posiadających dom z ogrodem. Składane baseny ogrodowe możemy zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Bez problemu będziemy w stanie samodzielnie zamontować basen i spędzić świetnie czas wolny ze swoją rodziną. Decydując się na zakup basenu, warto zwrócić uwagę również na kilka ciekawych akcesoriów.

Jaki basen kupić do ogrodu?

Obecnie najczęściej wybieranym produktem jest basen dmuchany, który jest zdecydowanie najtańszą opcją wśród wszystkich dostępnych produktów w sklepach. Basen ogrodowy będzie idealną opcją dla osób, które chcą schłodzić się w upalne dni. Podczas zakupu basenu możemy kierować się opinią producenta, jakością produktu oraz jego rozmiarami. Dmuchany basen Bestway o wymiarach 262x175x51 cm będzie idealną opcją zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci od 6 roku życia. Jest on bardzo wytrzymały, dlatego może posłużyć nam na długie lata. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również zakup dużego basenu familijnego również wyprodukowanego przez firmę Bestway o wymiarach 305x183 cm

Podczas zakupu basenu dmuchanego polecamy również zastanowić się nad wybraniem ciekawych akcesoriów basenowych. W sklepie znajdziemy m.in. zestaw łatek naprawczych, termometr pływający oraz siatkę do czyszczenia basenów. Jeżeli szukamy dodatkowych atrakcji dla naszych dzieci, warto, abyśmy zwrócili uwagę na dostępny w asortymencie sklepu basen z kulkami. Jest to idealne rozwiązanie dla najmłodszych użytkowników. W ofercie znajdziemy basen z piłeczkami 3w1 marki Smart Trike, który zapewnia doskonałą zabawę oraz rozwój dla najmłodszych. Produkt jest również stosowany jako trampolina posiadająca mocne sprężyny i amortyzację stworzoną z liny bungee. Firma Bestway stworzyła również dmuchany basen dla dzieci, który jest w pełni kompaktowy i bezpieczny. 

Jakie są rodzaje basenów?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór basenów zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Najtańszym i najpopularniejszym produktem wybieranym przez klientów jest prosty w obsłudze basen dmuchany, który nie wymaga od domowników wyznaczenia prac budowlanych. Możemy wybierać spośród basenów mniejszych i zdecydowanie większych, dlatego sprawdzą się one na działkach ogrodowych o różnej powierzchni. Jeżeli posiadamy odpowiedni sprzęt do napompowania basenu, jego rozłożenie będzie trwało dosłownie kilka minut. Kolejnym rodzajem jest basen rozporowy wykonany z mocnego, wielowarstwowego materiału, którego ściana jest całkowicie stabilna i sztywna. Ostatnim często wybieranym produktem jest basen na stelażu wzmocniony metalowym stelażem, zapewniającym trwałość produktu na długie lata. 

Akcesoria basenowe, które warto mieć

W sklepie online znajdziemy również ciekawe akcesoria do basenu zapewniające przyjemną i bezpieczną zabawę dla najmłodszych. Materac dmuchany w kształcie żółwia, czy jednorożca sprawdzi się również podczas plażowania na wymarzonych wakacjach. Produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Dmuchane akcesoria do basenu, jakie możemy znaleźć w Maleomi, to także tęczowy materac Bestway lub koło do nauki pływania przeznaczone dla dzieci powyżej 1 roku życia. Jeżeli chcemy jednak wybrać atrakcyjne produkty z przeznaczeniem do użytku w ogrodzie, polecamy zastanowić się nad zakupem specjalnej pokrywy, która zabezpiecza wodę przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Niezbędne i ciekawe akcesoria do basenu ogrodowego, jakich nie powinno zabraknąć również u nas, to termometr do mierzenia temperatury wody oraz specjalny filtr do pompy basenowej.

Polecani producenci artykułów basenowych

Podczas wyboru artykułów basenowych warto kierować się renomą firmy, jeżeli zależy nam na zakupie produktów trwałych i bezpiecznych dla zdrowia. Zdecydowanie jedną z przodujących firm produkujących artykuły basenowe jest Bestway. Dostępny w sprzedaży basen Bestway stworzony jest z wysokiej jakości materiałów, które dają gwarancję użytkowania na długie lata. Producent posiada również w swojej ofercie atrakcyjne akcesoria basenowe, które przypadną do gustu nie tylko najmłodszym użytkownikom. Różnego rodzaju filtry, pompy, drabinki czy lampki są zdecydowanie dobrym wyborem, jeżeli chcemy zadbać o wygląd i dodatkowe atrakcje ułatwiające korzystanie z basenu.