Gdy dziecko stawia pierwsze kroki i intensywnie zaczyna poznawać najbliższe otoczenie, istotne jest zapewnienie mu warunków do tego, by mogło to robić w sposób bezpieczny, a przy tym możliwie swobodnym. Pogodzenie tych dwóch aspektów to dla młodych rodziców nie lada wyzwanie, dlatego w Maleomi znaleźć można szereg produktów, które pomogą w przystosowaniu domu czy podwórka, do potrzeb rozwijającego się dziecka. Oprócz kasków rowerowych czy szelek dla niemowlaka znaleźć można również barierki, które pozwolą na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci w domu.

Jak zabezpieczyć dziecko podczas spaceru?

W trakcie wspólnych wyjść na zewnątrz, czy to na podwórku na wsiach i terenach podmiejskich, czy też podczas spaceru po parku, istotną rzeczą jest zapewnienie dziecku odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W przypadku, gdy młody, mały człowiek zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, konieczne jest pilnowanie, by nie odbiegł zanadto od rodziców lub przypadkiem nie wszedł w miejsce, w którym sam nigdy nie powinien się znaleźć. W tym mogą pomóc wygodne szelki bezpieczeństwa LittleLife – Lew, które są zapinane z tyłu, dzięki czemu dziecko samo ich nie rozepnie.

W przypadku pobytu w zatłoczonych miejscach warto założyć dziecku neoprenową opaskę informacyjną LittleLife dostępną w Maleomi w kilku różnych, przyjemnych dla oka wzorach. Jeśli dojdzie do nagłego oddzielenia rodzica od dziecko, brzdąc będzie miał na ręku opaskę z informacją kontaktową czy innymi ważnymi komunikatami (choćby o chorobie).

Bezpieczeństwo w domu – jak zapewnić je dziecku?

Kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa dziecka w domu jest zablokowanie dostępu do miejsc, z których może spaść lub w jakiś inny sposób nabawić się mniej lub bardziej groźnych urazów. Rodzice mieszkający w domach piętrowych powinni zaopatrzyć się w bramkę bezpieczeństwa Chelsea dostępną w białym i czarnym kolorze. Uniwersalne wymiary (80 x 100 cm) i możliwość poszerzenia nawet do 480 cm (konieczne dokupienie rozszerzenia) pozwalają mieć pewność, że dziecko będzie bezpieczne podczas początków swojej przygody z chodzeniem.

W kwestii zabezpieczenia domu przydatne mogą okazać się również piankowe narożniki w formie nakładek, które w Maleomi można nabyć w pakiecie po 4 szt. Warto pamiętać również o zabezpieczeniu gniazdek.

Jakie szelki dla dziecka wybrać?

Szelki dla dziecka to skuteczna forma zabezpieczenia brzdąca przed groźnymi urazami. Ich wygodna forma i szeroka dostępność z łatwością pozwalają dobrać właściwy rozmiar, a warto też wspomnieć regulowanej uprzęży dla zapewnienia komfortu zarówno dziecku, jak i rodzicom. Dostępne są zarówno szelki dla niemowląt, jak i dla dzieci w wieku 1-3, przy czym te ostatnie mają wymiary 12 ­× 2 × 21 cm, a ich waga to 133 g. Produkty LittleLife, które można dostać w Maleomi, są w wielu różnych kolorach i motywach, a do tego spełniają normy bezpieczeństwa, dzięki czemu można mieć pewność, że są bezpieczne dla dziecka.

Inne akcesoria, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo dziecka

Wraz z upływem czasu, gdy dziecko zacznie rosnąć, a co za tym idzie, interesować się coraz to nowymi rzeczami, konieczne będzie zapewnienie nowych środków bezpieczeństwa, by dziecko mogło bez przeszkód odkrywać świat. Dzieci starsze można wyposażyć w kaski rowerowe Smart Trike dostępne w kilku rozmiarach i kolorach.

Niezależnie od wieku dziecka, w kwestii zapewnienia mu bezpieczeństwa przydatna może okazać się Mini Apteczka pierwszej pomocy LittleLife.