Dlaczego ty też powinieneś zacząć grillować?

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, bo za amatorów grillowania uznaje się ponad 50% Polaków. To blisko 20 milionów! Poza tym, chyba każdy ma znajomego, który już od wczesnej wiosny biega do sklepu po podpałkę i węgiel. Być może ty też tak robisz.

Ale czy zastanawiałeś się, jakie właściwie korzyści daje ci taki sposób spędzania wolnego czasu?

Piękna, słoneczna pogoda zdecydowanie nie jest najlepszą porą na filozofowanie. Daj odpocząć swoim szarym komórkom-mamy dla ciebie listę zalet grillowania, o których koniecznie musisz wiedzieć!

1. Jesteś zdrowszy

Przebywanie na świeżym powietrzu niesie ze sobą mnóstwo zdrowotnych korzyści.

Zieleń pozytywnie wpływa na wzrok, pomaga oczom odpocząć, relaksuje i wycisza. To bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, że w obecnych czasach wiele osób pracuje przy komputerze lub w zamkniętych, słabo wentylowanych pomieszczeniach takich jak hala produkcyjna, sklep czy magazyn.

Dotleniony mózg funkcjonuje sprawniej i wydajniej. Nic dziwnego, że większość artystów w poszukiwaniu genialnych pomysłów wybiera się na długie spacery, a park stał się ulubionym miejscem wielu pisarzy.

2. Nie przemęczasz się

Trudno znaleźć osobę lubiącą zmywać i sprzątać. Do grillowania nie potrzebujesz niemal żadnych naczyń, a wiele potraw przygotujesz bezpośrednio w skórce, łupinie lub na patyku.Możesz także położyć je bezpośrednio na dokładnie oczyszczony ruszt.

Masz także z głowy kwestię wystroju wnętrza. Czasami wystarczy koc rzucony na trawę i duży kosz piknikowy, lub składany stolik.

Ogrodowy stół będzie się pięknie prezentował nakryty kolorowym obrusem, a do dekoracji świetnie posłużą świeże kwiaty, których wiosną i latem jest pod dostatkiem.

Odpada także kwestia mycia podłogi czy odkurzania dywanu.

3. Niepowtarzalny smak

I aromat, bo właśnie on jest najważniejszym powodem dla którego grillowanie może pochwalić się tak szerokim gronem zwolenników na całym świecie.

Przysmaki przyrządzone na ruszcie są po prostu nie do podrobienia.

Obecnie na rynku istnieje mnóstwo rodzajów grillów i akcesoriów, za pomocą których możesz zrobić pizzę, uzyskać smak wędzonki lub jedzenia z patelni.

Nie wierzysz? Sprawdź sam: https://maleomi.pl/grill-i-akcesoria

4. No stress!

Nieformalna, luźna atmosfera sprzyja wypoczynkowi, podobnie jak wspomniane wcześniej obcowanie z naturą. Jeżeli urządzasz grill party w ogrodzie lub w miejscu, gdzie jest nieco więcej otwartej przestrzeni, masz pewność, że najmłodsi biesiadnicy znajdą wystarczająco miejsca do kreatywnej i aktywnej zabawy. To samo tyczy się także naszych czworonożnych członków rodziny.

5. Nie tylko dla orłów

Grill to uniwersalne i proste w obsłudze narzędzie. Zastępuje zarówno kuchenkę jak i piekarnik. Jest ekologiczne i ekonomiczne. A co ważniejsze, do wyczarowania zachwycających dań nie potrzebna jest ci wiedza ani kulinarne umiejętności. W tej dyscyplinie poradzisz sobie nawet, jeżeli potrafisz przypalić wodę na herbatę.

W zasadzie nie ma produktu, który nie nadawałby się do wrzucenia na ruszt. Przepisy są zazwyczaj proste i szybkie w przygotowaniu, a składniki łatwo dostępne. Ogranicza cię tylko wyobraźnia i oczywiście, twoje gusta smakowe.

Dobrym pomysłem będzie także zaangażowanie dzieci, czy to w przygotowania czy sam proces grillowania. Pamiętaj tylko o zachowaniu należytej ostrożności! W końcu ogień, choć pozornie oswojony, to wciąż niebezpieczny żywioł.