Idealny shaker do odżywek

Komu to potrzebne?

Słoiki, bidony, shakery elektryczne – im większy wybór tym trudniej się zdecydować. A może w ogóle shaker do mieszania odżywek jest zbędny gadżetem? Spróbujemy odpowiedzieć dziś na te pytania.

Podstawowym pytaniem, jakie musimy sobie zadać jest to, czy w ogóle temat shakerów do odżywek w jakimś stopniu nas dotyczy. Wydaje się ze są to sprzęty niezbędne coraz większej liczbie osób. W czasach, gdy sport, fitness i siłownia to zagadnienia niezwykle popularne, czy to w mediach, czy w Internecie, coraz bardziej świadomi podchodzimy do kwestii związanych z treningiem. A tym samym również z odżywianiem. A skoro tak, to wielu z nas decyduje się na wsparcie swojego treningu nie tylko właściwą dietą, ale też suplementami. Jako że większość z nich dociera do nas w sproszkowanej formie, koniecznie trzeba je ze sobą w jakiś sposób pomieszać. Do tego służą właśnie shakery do odżywek.

Shaker shakerowi nierówny

Czy wszystkie shakery są takie same? Oczywiście ze nie. Co ważne nie różnią się wyłącznie marką, cena czy kolorem – wiele z nich ma różną funkcjonalność, co przy wyborze najodpowiedniejszego dla nas, może nas przyprawić o ból głowy. Do najpopularniejszych typów należą:  

  • shaker typu słoik – najprostsze rozwiązanie spośród dostępnych na rynku – służy do wymieszania odżywek, jednak średnio nadaje się do picia – wniosek? Jeśli pijesz odżywki przed treningami, jest to dobre rozwiązanie, natomiast jeśli zamierzasz pożywić się suplementami na siłowni, w towarzystwie – wybierz raczej shaker z ustnikiem,  zobacz tutaj → SHAKER DO KOKTAJLI,

  • shaker – bidon – sprzęty tego typu są idealne do tego, by korzystać z nich w towarzystwie. Wygodne ustniki sprawiają, że nie grozi nam, że zawartość shakera znajdzie się na naszych ubraniach czy podłodze. Polecamy SHAKER ZE SPIRALĄ,

  • shaker elektryczny – świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy często piją odżywki, mają mało czasu i lubią najprostsze rozwiązania – taki shaker to nic innego jak rodzaj miksera, dzięki któremu błyskawicznie wymieszasz z wodą wszystkie odżywki i idealnie je rozprowadzisz.

Rodzaj shakera to nie jedyny dylemat przed jakim staniemy szukając sprzętu do mieszania odżywek. Ważne jest, jaki jest jego rozmiar (zastanówmy się, ile płynów zazwyczaj ze sobą mieszamy), szczelność(dobrze jest sprawdzić to przed zakupem, lub odpytać użytkowników), a także materiał z jakiego jest wykonany. Podsumowując – aspektów wyboru shakera jest sporo, grunt żeby się w tym nie pogubić, a wtedy inwestycja w shaker może być wyborem na lata.