Butelka do karmienia dziecka powinna być produktem bezpiecznym i sprawdzonym. Warto również, aby młode mamy wyposażyły się w odpowiednie akcesoria do karmienia, które ułatwią codzienne funkcjonowanie.

Akcesoria do karmienia, które warto posiadać

Przygotowując się na pojawienie niemowlęcia w naszym domu, powinniśmy zdecydowanie wcześniej wyposażyć się w odpowiednie akcesoria dla dziecka. Ważne jest, aby były one odpowiednio dopasowane do wieku naszego malucha. Karmienie niemowlaka może wydawać się proste, jednak różni się w zależności od etapów rozwoju dziecka. Niezbędne akcesoria do karmienia dzieci dostępne są w sklepie internetowym Maleomi. Warto wyposażyć się w wielofunkcyjny kubek niewysypek, w którym możemy przygotować zarówno posiłki w konsystencji płynnej, jak i półpłynnej. Produkt będzie idealny w momencie, gdy dziecko rozpoczyna naukę samodzielnego jedzenia. Akcesoria do karmienia niemowlaka, których również nie powinno zabraknąć w Twoim domu, to zdecydowanie pierwszy unikatowy zestaw sztućców. Znajdziemy w nim widelczyk, łyżeczkę i etui. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia. 

Na co zwrócić uwagę kupując akcesoria do karmienia?

Jeżeli chcemy zakupić dobrej jakości akcesoria do karmienia butelką, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Niezbędnym zakupem będzie krzesełko do karmienia dziecka, które może posłużyć nam na długie lata. Najczęściej wybieranym produktem przez młodych rodziców jest krzesełko do karmienia z plastikowym stelażem. Podczas zakupu zwróćmy uwagę, czy istnieje możliwość regulacji oparcia. Kolejnym niezbędnym produktem są butelki dla niemowląt, którą należy systematycznie zmieniać wraz ze wzrostem dziecka. Pierwsze butelki powinny być oznaczone symbolem 0+. Dla zdecydowanie większych dzieci można zakupić bidon ze słomką Boysenberry dostępny w kilku kolorach. Bidon będzie idealnym zakupem do rozpoczęcia nauki samodzielnego picia. Aby butelka nie brudziła się i zbierała zarazków, warto pomyśleć o zakupie specjalnej smyczy do bidonu Lemon Sherbet, b.box, którą można w prosty sposób przyczepić do fotelika lub wózka. Smycz możemy również stosować do zabezpieczania smoczków, gryzaków czy mniejszych zabawek. 

Która butelka będzie najlepsza? – rodzaje

Butelka to produkt, dzięki któremu dziecko jest w stanie nauczyć się samodzielnie pić. Obecnie w sklepach możemy znaleźć kilka rodzajów butelek. Jaka butelka dla noworodka będzie najlepszym wyborem? Dla najmłodszych dzieci możemy zakupić zarówno butelkę szklaną, jak i plastikową. Jednak dla wielu rodziców najbezpieczniejsza okazuje się butelka szklana. Jest ona zdecydowanie trwalsza i dzięki temu odporniejsza na uszkodzenia zewnętrzne. W pierwszych miesiącach życia dziecko bardzo często zmaga się z dolegliwościami kolki. Na rynku znajdziemy również specjalne butelki antykolkowe posiadające odpowietrzony zawór, który uniemożliwia dostanie się nadmiaru powietrza do ust dziecka. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są butelki treningowe dedykowane dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Kubek treningowy b.box został zaprojektowany z myślą o przestawieniu się dziecka na picie ze zwykłego kubka. 

Najlepsze akcesoria do karmienia

Butelki do karmienia dla niemowlaka to jedne z podstawowych produktów, w które powinni wyposażyć się młodzi rodzice. Innowacyjny bidon ze słomką b.box spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób. Nowo zaprojektowany produkt posiada unikalny zawór umożliwiający łatwe picie i nieprzemakalność. Ciekawe akcesoria, na które również warto zwrócić uwagę to neoprenowa osłonka na bidon utrzymująca świetnie temperaturę napoju, oraz zestaw zapasowych słomek i szczoteczka ułatwiająca czyszczenie butelki. Produkt można bezpiecznie myć w zmywarce.