By chleb zawsze był świeży

Wszyscy uwielbiamy świeże pieczywo o poranku. By zawsze móc się cieszyć pysznym, chrupiącym chlebem, bułkami czy bagietkami, musimy zaopatrzyć się w chlebak. To gadżet, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Chlebaki są funkcjonalne i praktyczne, a przy tym odznaczają się nienaganną estetyką, dlatego coraz częściej pełnią element dekoracyjny w kuchennych pomieszczeniach. Spośród wielu pojemników na chleb, wybierz model idealny dla siebie.

Zalety chlebaków

Papierowe oraz foliowe opakowania, w których kupujemy pieczywo nie nadają się do jego dłuższego przechowywania. W torebkach foliowych chleb paruje, co powoduje łapanie wilgoci, a w konsekwencji pojawienie się groźnej dla naszego zdrowia pleśni. Jedynym rozsądnym sposobem na przechowywanie pieczywa jest wybór chlebaka. W tym pojemniku chleb, bułki, ale także bajgle, francuskie rogaliki czy uwielbiane przez wszystkich drożdżówki przez długi czas pozostaną świeże i pachnące. Możemy mieć pewność, że pieczywo, jak i inne wypieki przechowywane w chlebaku nie będą wysychały, ponieważ zapewnia on odpowiednią temperaturę, jak i wilgotność. Dzięki temu Twoje ulubione pieczywo zachowa swoją chrupkość i smak na dłuższy czas. Chlebaki wykonuje się z odpowiednich materiałów, które nie wchodzą w reakcje z przechowywanym w nim pieczywem, a także nie pochłaniają zapachów. Ponadto produkuje się je w sposób umożliwiający ich łatwe czyszczenie. Niewątpliwą zaletą chlebaków jest także wygląd. Dostępne są w różnych wzorach, kształtach oraz ciekawej kolorystyce, co sprawia, że każdy znajdzie model, który idealnie będzie się prezentował na blacie w kuchni, zarówno tej utrzymanej w stylu klasycznym jak i w nowoczesnym. Wszystko to powoduje, że oprócz swej praktycznej funkcji, chlebaki pełnią również rolę dekoracyjną.

Wybierz idealny chlebak dla siebie

Chlebak mały czy duży? W stylu retro czy nowoczesnym? Musimy odpowiedzieć sobie na te pytania przed zakupem naszego chlebaka. Jego wielkość powinniśmy odpowiednio dobrać do swoich potrzeb. Zastanów się, ile chleba będziesz w nim na co dzień przechowywał. Rozmiar chlebaka należy także dostosować do miejsca, w którym chcemy go postawić. Obecnie produkowane chlebaki stanowią także element ozdobny, dlatego też warto jego wygląd dopasować do wystroju naszego kuchennego wnętrza. Jeśli twoja kuchnia urządzona jest w stylu retro wybierz chlebak wykonany z ceramiki bądź kamionki. W styl retro idealnie wpisze się chlebak kamionkowy Mason Cash Baker Lane bądź ceramiczny Mason Cash Varsity.

https://maleomi.pl/mc-chlebak-baker-lane

https://maleomi.pl/mc-pojemnik-na-pieczywo-varsity

Chlebaki w stylu nowoczesnym cechują się jednolitym kolorem, niewyszukaną, prostą formą oraz wykonaniem najwyższej jakości. W nowoczesnej kuchni idealnie odnajdą się stalowe chlebaki w kolorze czarnym i białym. Świetnie sprawdzi się także czarny chlebak w białe kropki i odwrotnie – biały w czarne kropki.

https://maleomi.pl/stalowy-chlebak-pojemnik-na-chleb-dott-bialy

https://maleomi.pl/stalowy-chlebak-pojemnik-na-chleb-dott-czarny

Ostatnimi czasy rekordy popularności biją wnętrza w stylu skandynawskim. Do tak urządzonej kuchni najbardziej będą pasowały stalowe chlebaki w kolorze szarym, beżowym czy niebieskim. Świetnym rozwiązaniem, stylowym, a przy tym niezwykle funkcjonalnym jest chlebak z drewnianą deską do krojenia. Jesteśmy przekonani, że wyśmienicie wkomponuje się w Twoją skandynawską kuchnię.

https://maleomi.pl/chlebak-nakrapiany-marmurek-szary-kinghoff

https://maleomi.pl/stalowy-chlebak-z-deska-do-krojenia-bialy-bez