Jedną z istotniejszych i często niedocenianych rzeczy w domu czy mieszkaniu jest deska do prasowania, dzięki której można w szybki i prosty sposób odświeżyć wymiętą koszulę, t-shirt czy spodnie. Wraz z rozwojem technologii zaczęto produkować coraz to bardziej funkcjonalne modele, które zajmowały mniej miejsca, a do tego posiadały kilka znaczących dodatków lub wprost zaczęto oferować bonusowe akcesoria ułatwiające prasowanie czy późniejsze składanie ubrań. Brabantia to ceniony producent desek do prasowania, dlatego w ofercie Maleomi znaleźć można sprawdzone modele i dodatki usprawniające proces prasowania.

Deska do prasowania – jak dobrać odpowiednią?

Szukając odpowiedniej deski do prasowania warto się przede wszystkim zdać na to, w jakim pomieszczeniu będzie trzymana, ale nie wolno zapominać też o metrażu domu. Mieszkanie w bloku może okazać się zbyt ciasne na dużą deskę do prasowania, dlatego konieczne będzie wybranie takiej, która będzie dostosowana do warunków danej osoby. W Maleomi znaleźć można deski do prasowania o długości 124 cm, jednak nie brakuje również takich, których parametr ten ma 110 cm, co będzie znaczącym udogodnieniem dla osób z niewielkim mieszkaniem.

Modelem godnym polecenia jest tutaj deska do prasowania Brabantia COTTON FLOWER o wymiarach 110 × 30 cm, którą można w łatwy sposób zawiesić na ścianie, a przy okazji łatwo się ją rozkłada. Warto również wspomnieć o wygodnej podstawce na żelazko, która jest odporna na działanie wysokich temperatur.

Jak w pełni wykorzystać deskę do prasowania?

Deska do prasowania to uniwersalne wyposażenie gospodarstwa domowego, która świetnie sprawdza się zarówno przy zwyczajnych ubraniach, jak i obrusach, firankach czy innych rzeczach o niestandardowym formacie. Tutaj przydatne mogą okazać się dodatki, które pozwolą na wykorzystanie pełnego potencjału drzemiącego w desce do prasowania. Jednym z nich jest wieszak na ubrania, dzięki któremu deska może przerodzić się w wieszak na mokre pranie, co będzie szczególnie użyteczne w małych mieszkaniach. Tutaj ciekawym modelem jest dostępna w Maleomi Brabantia deska do prasowania FADING LINES GREY o wymiarach 135 × 45 cm i ramie 35 mm.

Dużym ułatwieniem w tym temacie jest również możliwość przypięcia deski do ściany, co pozwala na dużą oszczędność miejsca, a na znacznie w tym temacie zaczynają zyskiwać deski do prasowania na ścianę, które nie mają stojaka.

Czym wyróżniają się dobre deski do prasowania?

Dobra deska do prasowania powinna być przede wszystkim funkcjonalna – możliwość samego odświeżenia ubrań okazuje się niewystarczająca, dlatego wiele osób szuka modeli oferujących dodatkowe możliwości. Jedną z takich rzeczy jest podstawka na żelazko – w ofercie Maleomi większość desek holenderskiej marki Brabantia zostało wyposażonych w ten dodatek.

Wiele desek do prasowania ma również wbudowane gniazda, co pomaga na większą dowolność w kwestii lokalizacji, jednak dużym ułatwieniem w temacie kabli jest również przypinany uchwyt do kabla FLEXIGUIDE marki Brabantia, który pozwala odseparować przewód.

Dodatkowe akcesoria do deski do prasowania

Wśród dodatkowych akcesoriów do desek znaleźć można wiele przedmiotów, które usprawniają prasowanie na wielu poziomach. Jednym z nich jest prasowalnica do rękawów Pink Santini marki Brabantia, która ułatwia odświeżenie koszul. Warto też wspomnieć o komplecie napinaczy pokrowca na deskę, które są uniwersalnym wyborem.