Akcesoria do Ćwiczeń  

Akcesoria Fitness
Maleomi to również sklep z akcesoriami Fitness. Dzięki nim wykonywanie ćwiczeń będzie jeszcze przyjemniejsze. Zobacz akcesoria fitness w naszym sklepie i wybierz najlepsze przyrządy dla siebie.

Zobacz akcesoria fitness ze sklepu Maleomi

Jedni wybierają treningi na siłowni, inni skłaniają się ku ćwiczeniom w domu. Jednak bez względu na to, którą formę aktywności fizycznej wybierzemy, warto wyposażyć się w odpowiedni akcesoria sportowe. O czym powinniśmy pamiętać?

Wybieramy ciekawe przyrządy  i niezbędne akcesoria do treningu w domu

Akcesoria fitness mogą się przydać zarówno podczas treningów na siłowni, jak i w domu. Wśród nich znajdziemy dodatkowy sprzęt do ćwiczeń, a także różnego rodzaju butelki sportowe czy shakery. O jakich ciekawych przyrządach warto pamiętać? Jednym z popularnych sposobów na poprawienie wyglądu sylwetki są ćwiczenia na specjalnej trampolinie z uchwytem. Dzięki niej do ćwiczeń można zaangażować mięśnie całego ciała, świetnie się przy tym bawiąc. Wiele osób decyduje się również na korzystanie z hula hop wyposażonym w specjalne kulki do masażu mięśni brzucha, pleców czy bioder. Wśród często wykorzystywanych akcesoriów znajdują się również obciążniki na nogi i ręce trzymające się na rzepach, a także rollery. Nie zapominajmy jednak, że przy korzystaniu z części przyrządów fitness podstawą jest mata do ćwiczeń fitness.

Dlaczego warto korzystać z rollera po treningu?

Mata do ćwiczeń fitness może się przydać między innymi podczas korzystania z rollera. Jest to urządzenie wykonane z elastycznej pianki, służące do masażu mięśni po treningu. Na zewnątrz wałka znajdują się wystające elementy, które podczas stosowania rollera stymulują mięśnie. Warto przy tym zaznaczyć, że taki masaż można wykonywać samodzielnie bez konieczności wizyty u fizjoterapeuty. Korzystając z rollera regularnie, uzyskamy widoczne i odczuwalne zmiany. Wśród nich wymienia się redukcję cellulitu, poprawę jędrności, zmniejszenie zakwasów po ćwiczeniach, a także bólu mięśni. Jednak należy również wspomnieć o dodatkowych korzyściach zdrowotnych. Ćwiczenia z rollerem zaleca się podczas rehabilitacji, pracy nad poprawną postawą ciała czy też walce z wzmożonym napięciem mięśniowym. Nie zapominajmy również o zachowaniu odpowiedniej ilości składników odżywczych. W tym celu można wykorzystać shaker do koktajli i odżywek.

Ćwiczenia na drążku i macie w domu jak odpowiednio je wykonywać

Innym przyrządem, która bez trudu zamontujemy samodzielnie w domu, jest drążek rozporowy do ćwiczeń. Umożliwia on poprawę kondycji, a także sylwetki. Wybór ćwiczeń zależy od tego, nad jakimi partiami ciała chcemy pracować. Mogą to być mięśnie brzucha, ręce lub ogólna poprawa całego ciała. Wiele osób utożsamia drążek rozporowy jedynie z podciąganiem się. Jednak może on również służyć do innych ćwiczeń takich jak: brzuszki, unoszenie nóg w zwisie. Warto również zaznaczyć, że podciągać można się różnie: do mostka, z nachwytem, podchwytem. Bez względu na to, którą technikę wybierzemy, nie zapominajmy o regularności. Ćwiczenia warto wykonywać seriami. Dla początkujących zaleca się przykładowo 4 serie po 10 powtórzeń. Taki zestaw warto robić 3-4 razy w tygodniu. Wraz z doświadczeniem oraz przyzwyczajeniem organizmu do wysiłku należy zwiększać liczbę powtórzeń, serii, a także wprowadzić różnorodność do ćwiczeń. 

Jak i w czym przygotowywać napój na zajęcia fitness – bidony i shakery

Podczas treningów warto zadbać również o nawodnienie oraz dostarczanie odpowiednich składników odżywczych do organizmu. Butelki z wkładem chłodzącym zagwarantują zachowanie niskiej temperatury i świeżości przygotowanego napoju. Warto również przygotować się na sytuacje, kiedy nagle zabraknie nam wody, a do dyspozycji mamy jedynie wodę kranową. W tym przypadku przydatne będą butelki z filtrem.