Szybkowar garnek kuchenny z zaworem bezpieczeństwa 4l Air Control -13%
Szybkowar garnek kuchenny z zaworem bezpieczeństwa 4l Air Control
1059,00 zł 921,33 zł
Szybkowar garnek kuchenny z zaworem bezpieczeństwa 6l Air Control -13%
Szybkowar garnek kuchenny z zaworem bezpieczeństwa 6l Air Control
1149,00 zł 999,63 zł
Zestaw komplet 2 szybkowarów z pokrywkami i akcesoriami 6 elementów EcoQuick II -13%
Zestaw komplet 2 szybkowarów z pokrywkami i akcesoriami 6 elementów EcoQuick II
1299,00 zł 1130,13 zł
Garnek kuchenny wysoki z pokrywką do gotowania ze stali nierdzewnej 6.2 ltr Zwilling -13%
Garnek kuchenny wysoki z pokrywką do gotowania ze stali nierdzewnej 6.2 ltr Zwilling
699,00 zł 608,13 zł
Garnek, rondel kuchenny z pokrywką do gotowania 16 cm Zwilling -13%
Garnek, rondel kuchenny z pokrywką do gotowania 16 cm Zwilling
389,00 zł 338,43 zł
Zestaw, komplet 4 garnków kuchennych do gotowania Zwilling -13%
Zestaw, komplet 4 garnków kuchennych do gotowania Zwilling
1599,00 zł 1391,13 zł
Zestaw komplet 5 garnków kuchennych z przykrywkami, pokrywkami TrueFlow Zwilling -13%
Zestaw komplet 5 garnków kuchennych z przykrywkami, pokrywkami TrueFlow Zwilling
1499,00 zł 1304,13 zł
Zestaw komplet 4 garnków z pokrywkami, przykrywkami Zwilling Joy -13%
Zestaw komplet 4 garnków z pokrywkami, przykrywkami Zwilling Joy
1199,00 zł 1043,13 zł
Zestaw 5 garnków kuchennych Zwilling Essence -13%
Zestaw 5 garnków kuchennych Zwilling Essence
1749,00 zł 1521,63 zł
Zestaw komplet 5 garnków z pokrywkami, przykrywkami Zwilling Joy -13%
Zestaw komplet 5 garnków z pokrywkami, przykrywkami Zwilling Joy
1599,00 zł 1391,13 zł
Zestaw 5 garnków Zwilling Quadro -13%
Zestaw 5 garnków Zwilling Quadro
1529,00 zł 1330,23 zł
Zestaw 4 garnków kuchennych Zwilling Twin Classic -13%
Zestaw 4 garnków kuchennych Zwilling Twin Classic
1399,00 zł 1217,13 zł
Zestaw komplet 5 garnków kuchennych do gotowania ze stali nierdzewnej Twin Classic Zwilling -13%
Zestaw komplet 5 garnków kuchennych do gotowania ze stali nierdzewnej Twin Classic Zwilling
1699,00 zł 1478,13 zł
 Rondelek GrandCHEF ø 16 cm, 1,3 l
Rondelek GrandCHEF ø 16 cm, 1,3 l
139,00 zł
Rondelek głęboki PRESTO MINI ø 12 cm
Rondelek głęboki PRESTO MINI ø 12 cm
69,90 zł

Urządzenie kuchni to jedno z większych wyzwań, jakie stoi przed osobami wprowadzającymi się do nowego domu. Dobranie odpowiedniego projektu i co za tym idzie, znalezienie urządzeń i przyborów, które w idealny sposób dopasują się do potrzeb domowników jest czymś, czemu warto poświęcić dłuższą chwilę. Jednym z takich elementów są garnki kuchenne, które pozwalają na przyrządzanie wielu pysznych dań, na kilka różnych sposobów. Garnki żeliwne, stalowe i te pokryte specjalną powłoką antyadhezyjną – propozycje wielu renomowanych producentów znaleźć można w Maleomi, który oferuje zarówno całe zestawy garnków, jak i pojedyncze sztuki.

Na co zwrócić uwagę, kupując garnki?

Dobierając odpowiedni garnek, warto wcześniej zastanowić się, do jakich celów będzie on wykorzystywany. Warto pamiętać, że garnek nie służy tylko do podgrzewania wody czy przyrządzania prostych zup – to doskonałe narzędzie do przechowywania potraw w lodówce czy długiego gotowania potraw na bazie mięsa, ale są również modele przystosowanie do przygotowania posiłków na parze. Dlatego podczas przeglądania kolejnych garnków, warto wybrać takie, które cechują się dużą odpornością na działanie skrajnych temperatur i przez długi czas mogą być poddawane obciążeniom cieplnym.

Warto również zwrócić uwagę na to, by jeden garnek spełniał kilka funkcji – pozwoli zaoszczędzić to miejsce, co jest kluczowe dla właścicieli małych kuchni. W Maleomi znaleźć można wiele propozycji od renomowanych producentów, a jedną z nich jest Szybkowar MAGNUM 8,5 l, który przystosowany jest do gotowania warzyw, mięsa czy przyrządzania skomplikowanych zup dla dużej liczby osób, a do tego, jest odpowiedni do wszystkich typów kuchenek. Podobnie zresztą, jak Garnek do szparagów 4,2 l, który nadaje się również do gotowania innych warzyw w całości.

Jakie są rodzaje garnków?

Przeglądając kolejne rodzaje garnków znaleźć można wiele modeli i odmian przystosowanych do przyrządzania konkretnych dań lub rozwiązań uniwersalnych, sprawdzających się w różnych rodzajach kuchni. W Maleomi dostępnych jest wiele podziałów garnków, choćby ze względu na wielkość (tutaj kluczowa jest średnica i wysokość) czy materiał z jakiego zostały wykonane (stal, stal nierdzewna, stopy aluminium, miedź czy modele pokryte powłoką antyadhezyjną zapobiegającą przypalaniu).

W Maleomi wiemy, jak ważny jest dobór właściwego garnka, dlatego dostępne są zarówno małe garneczki (np. Rondelek PRESTO o średnicy 14 cm o pojemności 1 l), jak i garnki do gotowania na parze, jak choćby PURITY MicroWave, który sprawdzi się również przy rozmrażaniu czy podgrzewaniu. Inny podział dotyczy możliwości zastosowania na różnego rodzaju powierzchniach – tutaj dużą popularność zyskują garnki na indukcję, ale dostępne są również modele dostosowane do płyt gazowych, elektrycznych i szklano-ceramicznych.

Co powinno znaleźć się w zestawie garnków?

Coś, co pomoże szybko i niewielkim kosztem zaopatrzyć nową kuchnię w dużą liczbę przyborów do gotowania jest zestaw garnków, który w zależności od producenta, oferuje garnki różnej wielkości (od garneczków po duże modele na zupy) utrzymane w tym samym stylu. W Maleomi dostępnych jest kilkanaście zestawów garnków od renomowanych producentów – jednym z nich jest 8-częściowy zestaw marki Fusiontec, którego garnki zostały wykonane z ciemnego mosiądzu. Bardziej kompleksowym rozwiązaniem jest zestaw składający się z 13 elementów (garnki różnej wielkości wykonane ze stali nierdzewnej i pokrywki) marki HOME PROFI, który idealnie nada się do nowopowstałej kuchni.

Dobre garnki, czyli jakie?

Wybór garnka powinien być podyktowany potrzebami użytkownika, dlatego w Maleomi znaleźć można różnego rodzaju modele, w tym garnki żeliwne przystosowane do gotowania w wysokich temperaturach. Dobry garnek powinien być wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i termiczne, a przede wszystkim, zapobiegać przywieraniu potraw do ścianek garnka. Kluczem jest tutaj powłoka antyadhezyjna, która jest łatwa w czyszczeniu. Co więcej, garnki wykonane w tej technologii można myć w zmywarce.