Ząbkowanie to trudny czas zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Aby wesprzeć dziecko w tym ciężkim okresie, rodzice starają się zapewnić mu dostęp do najlepszych akcesoriów. Jaki gryzak kupić dla dziecka?

Jaki gryzak kupić dla dziecka?

Ząbkowaniu towarzyszy zazwyczaj płacz dziecka i bezradność rodziców. Jest to czas, kiedy niemal każdy maluch potrzebuje wsparcia w postaci gryzaka. Można zauważyć, że na tym etapie dzieci automatycznie wkładają różne rzeczy do buzi. Ma im to pomóc w złagodzeniu bólu. Kiedy dziecko zaciska dziąsła na gryzaku, czuje ulgę. Nie da się jednoznacznie określić, w jakim wieku rozpoczyna się ząbkowanie. Można to jednak rozpoznać poprzez obserwację zachowania malucha. Gdy dziecko zmaga się z wyższą temperaturą, zaczyna się mocno ślinić, źle śpi i często płacze, może to oznaczać etap ząbkowania. 

W sklepach internetowych i stacjonarnych możemy znaleźć szeroki wybór produktów. Niektóre z nich zachwycą nas kolorem, inne kształtem. Musimy jednak pamiętać, że najważniejsze jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Do wyboru mamy zazwyczaj gryzaki miękkie i twarde. Jeżeli nie wiesz, który kupić, najlepiej zainwestuj w oba. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy dziecko w danym momencie będzie potrzebowało twardego gryzaka, a może miękkiego. Kiedy maluch odrzuci miękki, wówczas warto mieć w rezerwie twardszy produkt.

Jak wybrać bezpieczny gryzak?

Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to materiał, z jakiego zostały wyprodukowane gryzaki. W sklepie internetowym Maleomi można znaleźć produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów bezpiecznych dla zdrowia dziecka. Każdy producent powinien udostępniać na swojej stronie internetowej informacje na ten temat. Jeżeli ich nie znajdziemy, powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Bezpieczne gryzaki dla dzieci oferuje między innymi firma Jellystone designs. Wieża z gryzaków może służyć zarówno do zabawy i rozwoju koordynacji oko-ręka, jak i łagodzeniu uciążliwego swędzenia dziąseł.

Co ważne, produkt ten został wykonany ze 100% nietoksycznego silikonu. Oprócz tego znajdziemy również informacje o niewystępowaniu takich szkodliwych związków jak: BPA, ftlanów, PVC, kadmu i ołowiu. Kiedy szukamy bezpiecznej zabawki dla dziecka, powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę! 

Z jakiego materiału powinien być gryzak?

Jak zostało wspomniane, gryzaki dla niemowląt powinny być wykonane z bezpiecznego materiału. Należy zwrócić uwagę, czy nie są pokryte niebezpiecznymi substancjami. W sklepach z akcesoriami dla dzieci możemy spotkać: gryzaki drewniane, wodne, silikonowe, a także grzechotki. Każdy z nich spełnia takie same funkcje, czyli przynosi ulgę w bólu podczas ząbkowania. Jednym z atrakcyjnych rozwiązań są gryzaki grzechotki w kształcie kubka do kawy marki Fisher Price. Miękkie elementy sprawdzą się doskonale dla dzieci szukających ukojenia podczas ząbkowania. Dodatkowo może być również zabawką, która po potrząśnięciu wydaje atrakcyjne dźwięki. Gryzaki dla dzieci wykonane z wysokiej jakości silikonu spożywczego to między innymi produkt marki Moluk: gryzaki Nigi, Nagi & Nogi. Żywe kolory z pewnością przypadną do gustu maluchowi. Jeżeli szukamy twardych gryzaków, świetnym rozwiązaniem może być gryzak serduszko Grimm’s

Możemy również postawić na połączenie materiałów twardych i miękkich. Gryzak dla dziecka Jellystone Design drewno i silikon sprawdzi się doskonale każdego dnia. Twardy element został wykonany z antybakteryjnego drewna bukowego, co gwarantuje bezpieczeństwo. Dużą popularnością cieszy się również produkt Mombella gryzak. Doskonałą alternatywą dla niego może być gryzak miętowy Ortho wykonany z miękkiego silikonu. Jeżeli istnieje taka konieczność, bez problemu schłodzimy go w lodówce. Materiały użyte do produkcji są całkowicie bezpieczne i trwałe.

Gryzak – do jakiego wieku?

Trudno określić wiek, w jakim u dziecka zaczyna się ząbkowanie. U każdego może przyjść w innym czasie. Na rynku znajdziemy gryzaki dla dzieci w różnym wieku. Zazwyczaj są to trzy przedziały wiekowe: 0-3 miesiące, 3-6 miesięcy i 6-12 miesięcy. Nie oznacza to jednak, że kiedy dziecko skończy rok, etap ząbkowania minie. Jest to kwestia indywidualna. Dlatego gryzaki dla dzieci można stosować do tego momentu, kiedy widzimy, że dziecko tego potrzebuje.