Kieliszki do jajek sprawdzają się nie tylko podczas Świąt Wielkanocnych, ale również na co dzień. Jeżeli wśród domowników znajdują się fani jajek gotowanych na miękko lub twardo, ten produkt powinien znaleźć się w Twojej kuchni!

Dlaczego warto kupić kieliszki do jajek?

Kieliszki do jajek kojarzą nam się zazwyczaj ze świętami. Warto jednak zwrócić uwagę, że znajdą zastosowanie nie tylko od święta, ale również na co dzień. Dzięki nim zyskujemy przede wszystkim wygodę. Możemy osadzić stabilnie jajko na podstawce i swobodnie zajadać łyżeczką. Bez problemu zjemy w ten sposób świeże i gorące śniadanie. Nie musimy czekać, aż jajko ostygnie. Kieliszki na jajko zabezpieczą żółtko przed rozlaniem, a tym samym unikniemy zabrudzeń. Warto również zwrócić uwagę na aspekty estetyczne. 

Jeżeli mamy gości i chcemy podać im na śniadanie, stojak na jajko będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym. Sprawi, że goście zachwycą się sposobem podania posiłku i zjedzą go ze smakiem. W takim przypadku sprawdzą się doskonale komplety, na przykład metalowe kieliszki na jajka z serii Globus. Są to klasyczne stojak, ale polerowany metal nada im nieco elegancji. Jeżeli potrzebujemy więcej pomysłów na podanie posiłku, warto sprawdzić inspiracje śniadaniowe.

Kieliszki do jajek dla dzieci – czym się wyróżniają?

Wśród produktów w sklepie internetowym Maleomi.pl wyróżniają się kieliszki do jajek dla dzieci. Charakteryzują się przede wszystkim różnymi kolorami oraz kształtami. Dzięki nim dziecko chętniej zje przyrządzony posiłek. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie dla niejadków. Jeżeli wybierzemy stojak na jajko z wizerunkiem ulubionej postaci, z pewnością nasza pociecha chętniej przyjdzie do stołu i zje posiłek. Przykładem takiego produktu może być kieliszek do jajka dla dzieci w kształcie stworka marki JOIE MSE. W komplecie otrzymamy łyżeczki dostosowane do potrzeb najmłodszych. Szeroko otwarta buzia stworka służy za stabilne miejsce na jajko.

Czy jedyne rozwiązanie to kieliszek na jajka? Podstawki Minionki do jajek na miękko dla dzieci mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne! Produkt jest wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej. W komplecie otrzymamy również łyżeczkę, którą dziecko bez problemu zje jajko na miękko. Jeżeli dziecko nie jest chętne do jedzenia, warto zwrócić również na foremki do wycinania ciastek w różnych kształt. 

Jakie są rodzaje kieliszków do jajek?

Podstawki do jajek na miękko lub twardo możemy wyróżnić przede wszystkim ze względu na rodzaj materiału. Klasyczne kieliszki są wykonane zazwyczaj z metalu. Może pojawić się jednak problem z nagrzewaniem materiału. Dodatkowo trudniej wziąć do ręki taką podstawkę z gorącym jajkiem ze względu na przerwy w ściankach stworzonych ze spirali. Innym rozwiązaniem może być ceramiczny kieliszek do jajek, który lepiej sprawdzi się w przypadku posiłków na gorąco. Podstawki z ceramiki wyróżniają się zazwyczaj pięknymi wzorami. Potwierdza to również dostępność ceramicznych naczyń żaroodpornych do pieczenia.

W asortymencie maleomi.pl znajdziemy również produkty wykonane z SAN-u, czyli lekkiego tworzywa sztucznego. Wyróżniają się one dużą dostępność kolorów i kształtów. Przykładem takiego produktu może być komplet dwóch podstawek na jajka FLOWER. W tym przypadku jajka osadzane są na podstawce w kształcie kwiatów. Więcej produktów, które ułatwią atrakcyjne serwowanie jajek, znajdziesz w następujących kategoriach: Akcesoria kuchenne oraz Kuchnia.

Polecane kieliszki do jajek z naszej oferty

Na szczególne wyróżnienie zasługują dwa rozwiązania, które łączą w sobie klasyczne i nowoczesne rozwiązania. Pierwszy z nich to kieliszek do jajka lub świecznik Sagaform. Jest to produkt, który doskonale uzupełni dekorację stołu. Istnieje możliwość postawienia kieliszków jeden na drugim. W ten sposób możemy nie tylko łatwo je przenosić, ale również stworzyć wysoki świecznik na tealight. Dodatkowo kieliszek wykonany z ceramiki sprawdzi się doskonale do podawania jajek na miękko lub twardo. Drugie rozwiązanie to stalowe kieliszki na jajka marki Kela. Stabilna podstawka ułatwi nam utrzymanie jajka w jednym miejscu. Z kolei niskie ścianki umożliwiają swobodne zjedzenie śniadania bez ryzyka wylania się żółtka. Potrzebujesz innych akcesoriów kuchennych? Sprawdź ofertę jednego z najlepszych producentów – Joseph Joseph!