Lubisz whisky, koniak, a może jesteś koneserem czerwonego wina? Warto podarować sobie odrobinę luksusu i zainwestować w odpowiednie kieliszki lub szklanki do alkoholi, aby relaksować się w zaciszu własnych czterech ścian. Ponadto eleganckie kieliszki do trunków to idealny pomysł na prezent na wiele różnych okazji takich jak parapetówka u znajomych, rocznica czy ślub.

Rodzaje kieliszków i szklanek związanych z alkoholem

Jeżeli planujemy zaopatrzyć w odpowiednie kieliszki do alkoholu, warto wcześniej zrobić rozeznanie, jakie rodzaje są dostępne na rynku:

  1. Kieliszki do wódki – niewielkie, na nóżce lub bez, których pojemność waha się w granicach ch pojemność waha się w granicach 25-60 ml. 
  2. Kieliszki do likieru – drobne i smukłe, na nóżce o niewielkiej pojemności.
  3. Kieliszki do szampana – wysokie i smukłe, z nóżką, która chroni przez zbędnym ogrzewaniem alkoholu ciepłem dłoni.
  4. Kieliszki do wina – kieliszki do wina różnią się w zależności od jego koloru, w zasadzie rodzaju. Wino czerwone powinno być serwowane w kieliszki z dużą czaszą, zwężającą się ku górze, natomiast szkło do wina białego ma smuklejszy, czasem tulipanowy kształt.
  5. Kieliszki do martini - posiadają chyba najciekawszy kształt – rozszerzający się mocno ku górze.
  6. Kieliszki do brandy i koniaku – pękate i niewysokie kieliszki na nóżce, o kształcie tulipana. W przeciwieństwie do szampana, tutaj wskazane jest trzymanie za czaszę, aby ogrzać alkohol.

Niektóre alkohole, takie jak whisky, serwuje się w specjalnie do tego przeznaczonych szklankach. Ze względu na to, że alkohol ten podajemy przeważnie z lodem, szklanka musi być odpowiednio szeroka Bardzo efektowne są te o pękatym kształcie, które idealnie zamykają aromat alkoholu we wnętrzu szklanki. W sklepach możemy znaleźć komplety z kamieniami, które mają za zasadnie chłodzić alkohol bez zbędnego rozcieńczania tradycyjnymi kostkami. Sklep maleomi.pl w swojej ofercie posiada komplet bujających się szklanek do whisky SAGAFORM.  Także piwo jest podawane w szklankach, ale ich kształt zależy od rodzaju alkoholu jaki chcemy w nich podać.

Jakie kieliszki bądź szklanki do alkoholi kupić na prezent?

Zastawa oraz komplety kieliszków to jedne z najbardziej popularnych prezentów. Nic dziwnego, te eleganckie, kryształowe komplety szkła, są bardzo eleganckie i pasują do każdego wnętrza. Szukając inspiracji warto zajrzeć do sklepu internetowego maleomi.pl, w który znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji. Jedną z nich będzie komplet 6 termicznych szklanek do whisky Cristallo VIALLI DESIGN. Ich fantazyjny kształt z pewnością spodoba się wielbiciela nowoczesnego designu. Kryształowa szklanka HOMMAGE GOLD CLASSIC także idealnie nadaje się na każdą okazję, łącząc elegancję z nowoczesnością. Inną propozycja prezentowa, to zestaw pozłacanych kieliszków SAGAFORM, które z kolei bardziej przypadną do gustu tradycjonalistom.  

Polecane kieliszki i szklanki na alkohol

Szukając szklanek do whisky, o uniwersalnym charakterze, dobrą propozycją będzie szklanka HOMMAGE GLACE. Prostota i elegancja podkreślona ciekawymi  szlifami – to największa zalety. Jeśli szukamy kieliszków do wina możemy pokusić się o zakup kryształowych kieliszków Flavoursome & Spicy Sensa i Bordeaux Taste marki Schott Zwiesel lub HOMMAGE GLACE. Intrygujące kształty kieliszków do wina czerwonego, białego oraz różowego posiada model SIMPLIFY Sparkling Wine. Marką którą warto polecić jest także AIR SENSE, posiadająca w swoim asortymencie kieliszki do szampana, ale także do wody.  Wszystkie wspomniane powyżej kieliszki do alkoholi oraz szklanki,  znajdziesz pod adresem https://maleomi.pl/kieliszki-i-szklanki-do-alkoholi.

Czym mogą się wyróżniać kieliszki i szklanki do alkoholi?

Nowoczesne szkło do alkoholi wyróżnia się niezwykłymi kształtami oraz jakością wykonania. Wybierając kieliszki na prezent, możemy wybierać wśród gustownych kryształowych, posrebrzanych, pozłacanych lub z wyszlifowanymi wzorami. Ponadto materiał z którego są zrobione, jest wytrzymały i odporny na zarysowania. Warto więc zainwestować trochę większe pieniądze, aby przez lata cieszyć się udanym zakupem.