Jaki kosz na śmieci kupić?

Pojemniki na śmieci - na pierwszy rzut oka banalny przedmiot, który każdy z nas ma w domu. Gdy jednak staramy się znaleźć odpowiedni kosz do domu, okazuje się, że wybór jest ogromny, ilość wzorów przyprawia o zawrót głowy. Ważne jest przede wszystkim utrzymanie czystości! Jak wybrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni i łazienki? Wyposażenie domu w sprzęt i akcesoria do sprzątania warto kupować w jednym sklepie, by zaoszczędzić na kosztach wysyłki.

Kosze jednokomorowe nadają się raczej do dużych pomieszczeń, jeśli zaś oszczędzamy miejsce i zależy nam na kompaktowym kształcie, warto rozważyć kosze do segregacji

Kosz powinien być wygodny - wybierając systemy otwierania przy pomocy pedała oraz kosze dotykowe należy pamiętać, że te pierwsze są znacznie bardziej higieniczne. Kształt i forma zależą od tego czy ma on stać w gabinecie, w kuchni, w łazience czy w pomieszczeniu roboczym. Stalowe kosze na śmieci są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości i pasują nawet do klasycznie urządzonego wnętrza. Kosze firmy Joseph Joseph lub Simplehuman sprawdzą się także natomiast nowoczesnych aranżacjach, bo cieszą oko swoim wyjątkowym designem. 

Jaki zestaw koszy do segregacji warto wybrać?

System zbierania odpadów wymagający od nas dzielenia odpadów na 5 frakcji sprawia, że ciężko zmieścić wszystkie potrzebne kosze do segregacji w szafce kuchennej. Kompost czyli odpady bio ("brązowy pojemnik") zbierać można w małych pojemnikach z filtrami.

Ciekawą alternatywą jest kosz o niebanalnym kształcie, który śmiało można umieścić na blacie kuchennym. Podczas przygotowania posiłków odpadki bio można szybko w nim umieścić, kosz jest też szczelny i zapachy nie wydostają się na zewnątrz. 

Kosze na śmieci występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu będą ozdobą każdej kuchni: czerwonybiały czy szary? Pojemnik z filtrem będzie gwarancją, że zapachy nie będą się rozprzestrzeniać i w naszej kuchni nie pojawią się uciążliwe meszki. 

Czym mogą różnić się kosze na śmieci?

Wszystko zależy od tego, czy kosz planujemy postawić w szafce czy też będzie stał na wierzchu. W tym drugim przypadku estetyka jest najważniejsza, w tym pierwszym zaś warto zadbać o funkcjonalność, łatwość otwierania i opróżniania. Pracując w kuchni, często mamy zajęte obie ręce, funkcja otwierania kosza przy pomocy pedała bywa wielkim ułatwieniem. W łazience kosz z otwieraniem bezdotykowym zapewni maksimum higieny, zwłaszcza jeśli z pomieszczenia korzysta więcej osób. Wolnostojący kosz powinien mieć prostą formę, ale to nie znaczy, że jesteśmy skazani na tradycyjne "wiadro". Kosz brabantia o prostym, nowoczesnym, skandynawskim designie będzie idealny do nowoczesnych kuchni. Jest wyposażony w system łatwego otwierania, łącząc stylowy wygląd z funkcjonalnością.

Jakie mocne worki na śmieci kupić?

Nie ma nic gorszego niż sytuacja, gdy niesione do śmietnika odpady rozsypują się po drodze. Worki na śmieci powinny być wytrzymałe i dopasowane do kształtu i pojemności koszy. Zwracajmy uwagę na sposób klejenia worków i grubość folii, z której są wykonane. Worki zamykane i związywane tasiemką zdecydowanie ułatwiają wynoszenie śmieci. Jeśli kupimy worki w kolorach odpowiadających kolorom koszy zbiorczych, uczynimy segregację dziecinnie prostą.