Kubki termiczne  

Coraz częściej rezygnujemy z jednorazowych kubków, które okazują się niepraktyczne podczas poruszania się oraz nie zatrzymują ciepła. Kiedy zależy nam na gorącej herbacie czy kawie w trasie, szkole, pracy czy na spacerze, warto pomyśleć o kubku termicznym. Jaki wybrać i czym się charakteryzują?

Jaki kubek termiczny wybrać: stalowy, ze stali nierdzewnej czy turystyczny – który będzie najlepszy?

Wybierając kubek termiczny, powinniśmy przede wszystkim określić, w jakich sytuacjach będziemy z niego korzystać. Jeśli chcemy używać go  w trasie, należy zwrócić szczególną uwagę na jego szczelność. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy napój wyleje się na ważne dokumenty, tapicerkę czy odzież. Uniwersalnym rozwiązaniem mogą być kubki termiczne Contigo. Gwarantują one komfort oraz pewność, że bez naszej zgody nic się z niego nie wyleje. Wszystko to dzięki technologii AutoSeal®. Aby otworzyć kubek, należy przesunąć zamknięcie w górę. Bez tego niemożliwe będzie korzystanie z niego, a tym samym również wyciek. Są one wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje wytrzymałość. W przypadku szklanych lub ceramicznych naczyń może pojawić się problem z uszkodzeniami. Jeśli zależy nam na dbaniu o środowisko, warto zwrócić uwagę na kubek termiczny ekologiczny. Został on wykonany z plastiku pozyskanego z recyklingu. Dodatkowo jest również w 100% biodegradowalny, co w przypadku produktów z takiego tworzywa bywa rzadkie. Gwarantuje szczelność oraz wygodne przechowywanie. Warto również wspomnieć, że można go myć w zmywarce, a także włożyć do mikrofalówki. Innym uniwersalnym rozwiązaniem będzie kubek termiczny grafitowy Contigo, który spełni swoją rolę zarówno podczas podróży, jak i w pracy. 

Kubki termiczne marki Contigo czym charakteryzują się te najpopularniejsze kubki

Na początku zaznaczmy, że marka Contigo zapewnia szeroką gamę kolorów do wyboru. Wśród nich znajdziemy kubek termiczny czarny, ale także czerwony, granatowy, turkusowy czy zielony. Każdy charakteryzuje się wysokiej jakości wykonaniem z najlepszych materiałów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nic się z niego nie wyleje. Gwarantuje to również technologia AutoSeal®, czyli system naciskasz - pijesz. Są one dostosowane do mycia w zmywarce, choć ich budowa pozwala także na dokładne wyczyszczenie pod bieżącą wodą. Warto również pamiętać, że kubki termiczne będą doskonałym rozwiązaniem nie tylko w przypadku gorących napojów, ale także zimnych. W pierwszym przypadku zatrzymują ciepło nawet do 5 godzin. Z kolei w upalne dni zapewnią zimny napój do 12 godzin od uzupełnienia kubka. Jeżeli zależy nam na przechowywaniu nie tylko napojów, ale także posiłków, wówczas warto przejrzeć ofertę Termos obiadowy Thermos z najlepszą izolacją cieplną. Duży otwór wlewowy gwarantuje wygodne umieszczenie posiłku, a także jego spożycie nawet bez brudzenia dodatkowych naczyń. Będzie to idealne rozwiązanie na podróż, a także do pracy czy szkoły. Termos obiadowy z łyżką gwarantuje utrzymanie ciepła do 7 godzin! 

Kubki z zaparzaczem do herbaty i ziół

Warto również wspomnieć, że na rynku dostępne są również specjalne kubki termiczne służące do zaparzania herbaty oraz ziół. Aby mieć taką możliwość, należy zainwestować w specjalny element stworzony z sitka i specjalnej pokrywki. Warto zwracać uwagę, jaka firma wyprodukowała zaparzacz, ponieważ nie każdy może pasować do naszego kubka.

Markowe kubki termiczne znanych producentów. Contigo, Stanley czy Aladdin – który kubek wybrać? 

Na rynku znajdziemy kubki wyprodukowane przez takie firmy jak Contigo, Stanley, Alladin czy też Thermos. Każdy ma własne wymagania. Dlatego też wybranie jednego najlepszego produktu jest niemożliwe. Marka Contigo charakteryzuje się dbałością o szczegóły oraz wysokiej jakości materiałami. Ponadto gwarantuje dostęp do szerokiej gamy kolorów. Z kolei Kubek Termiczny Contigojest klasyczny, a w ofercie firmy znajdziemy również większe pojemniki do przechowywania gorących posiłków. Wszyscy powyżej wymienieni producenci gwarantują solidne i szczelne kubki, a to, który produkt wybierzemy, zależy głównie od naszych preferencji.