Chcąc zadbać o zdrowe posiłki naszego dziecka, powinniśmy uważnie podchodzić do zawartości jego lunchboxa.

Czym charakteryzują się lunchboxy dla dzieci?

Lunchboxy dla dzieci charakteryzują się kolorowym, przyciągającym wzrok designem. Wiele maluchów należy do grupy niejadków - bajkowy, fantazyjny lunchbox może stanowić świetną zachętę do tego, aby zjeść drugie śniadanie lub lunch w szkole. Warto zastanowić się nad tym, czy nie przyda się naszemu dziecku lunchbox termiczny, który pozwoli nam zapakować ciepły posiłek. Może mieć to znaczenie szczególnie w zimie. W szkole nie ma możliwości podgrzania sobie posiłku. Warto sprawdzić dostępne w kategorii lunchboxy produkty: https://maleomi.pl/lunchboxy-dla-dzieci. Na pewno znajdziemy tam idealne modele. Zwróćmy uwagę na lunchboxy w stylu bento, takie, które mają kilka przegródek. Dzięki temu z łatwością zapakujemy maluchowi drugie śniadanie, ulubioną przekąskę, owoce.

Jeśli chodzi o to jak zaopatrzyć lunchbox, przepisy dostępne są w Internecie. Z łatwością znajdziemy coś co zasmakuje naszemu dziecku, nawet jeśli jest niejadkiem.

Lunchboxy dla dziewczynek

Lunchbox do szkoły dla dziewczynek może być na przykład uroczym, różowym pojemnikiem, w którym zmieścimy sporą porcję, zaspokajającą głód w ciągu dnia. Są modele, które można podpisać, zapewniając, że maluch nie pomyli pudełek z innymi dziećmi. W poręcznym, zgrabnym lunchboxie, który jednocześnie nie będzie ciężki, zmieści się nawet 0,6 l. Jeśli chcemy poszukać pudełka w ciekawe wzory dla dziewczynki, możemy postawić na magiczne stworzenia, postaci z bajek, księżniczki czy motywy kwiatowe. Istotne jest, aby dziecko uznało, że lunchbox z przegródkami pasuje do jego gustu. Warto tą zasadą kierować się wybierając wszelkie artykuły szkolne.

Lunchboxy dla chłopców

Chłopcy zazwyczaj wolą bardziej zdecydowanie kolory. Lunchbox na każdy dzień może być zielony, niebieski, czerwony. Powinien być wykonany z materiału, który będzie odporny na uszkodzenia, łatwy w umyciu - chłopcy często mniej dbają o rzeczy, które wynoszą do szkoły.   Bento box dla dziecka można też kupić w atrakcyjnym zestawie z wesołymi okularami i plecakiem-workiem (sprawdź tu: https://maleomi.pl/zestaw-lunchbox-monbento-z-torba-i-okularkami-3). Taki zestaw idealnie sprawdzi się na wycieczce szkolnej.

Czy warto kupić dziecku lunchbox do szkoły?

Lunchbox do szkoły to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu, możemy w pewien sposób czuwać nad tym jak odżywia się nasze dziecko. Pakując lubiane przez malucha przekąski możemy mieć pewność, że nie będzie kupować przetworzonej żywności, byle jakich fast foodów, a przede wszystkim - że w czasie lekcji nie będzie głodny. Kupno lunchboxa to także dobre rozwiązanie z jeszcze jednego powodu - pakując dziecku coś, czym może poczęstować koleżanki i kolegów pomagamy mu uczyć się umiejętności dzielenia z innymi. Zawsze warto włożyć do pojemnika dodatkowe ciasteczko lub cząstki owoców. Lunchbox pozwoli też zachować żywność w dobrym stanie przez cały dzień - koniec z pogniecionymi kanapkami, przekąskami brudzącymi wnętrze plecaka.

Jeśli chcesz znaleźć Twój lunchbox albo pojemnik na żywność dla Twojego dziecka warto sprawdzić w renomowanych sklepach. Zajrzyj na przykład tu: https://maleomi.pl/producent/rosti-mepal lub tu https://maleomi.pl/producent/monbento. Znaleźć tam można produkty, które posłużą przez długi czas.