Marka: Peugeot
3199,00 zł 3039,05 zł
Ostatnie sztuki!
U Ciebie w poniedziałek, 30 maja
Zmieniłeś zdanie?
Masz aż 30 dni na zwrot produktów bez podania przyczyny.
Darmowa wysyłka!
Zamówienia powyżej 299 zł wysyłamy za free!

Parametry produktu

Marka Peugeot
Kod EAN 4006950035372
Kod producenta PG-35372
Kolor brązowy
Materiał drewno
Wysokość (cm) 18

Młynek hebanowy do soli Paris Icone 18 cm

Młynki Paris odzwierciedlają niepowtarzalne dziedzictwo firmy Peugeot jako producenta młynków. Przygoda Peugeot zaczęła się już w XIX wieku i do dzisiaj ich młynki ustanawiają standardy dla smakoszy, jak i światowych szefów kuchni.

Większość cyklu produkcyjnego odbywa się w fabryce Peugeot w Quingey znajdującej się w departamencie Doubs w Burgundii. Dzięki pełnej kontroli produkcji mechanizmy mielące młynków objęte są dożywotnią gwarancją!

Młynki firmy Peugeot używane są w kuchniach na całym świecie od blisko 200 lat stając się ikoną francuskiej kuchni.

W młynkach zastosowano autorskie mechanizmy mielące dedykowane do różnych rodzajów przypraw.


Młynki do soli wyposażone są w specjalny mechanizm o spiralnym kształcie żaren, gwarantującym optymalne wprowadzanie zieren i ich mielenie.  Ustawienie grubości mielenia w młynkach  może odbywać się bądź poprzez tradycyjną płynną regulację bądź w przypadku młynków z mechanizmem uSelect przez wybór jednego z 6 stopni grubości mielenia.


Odpowiedzialna proekologiczna polityka firmy Peugeot sprawia że, drewno używane do produkcji młynków posiada certyfikat PEFC, i w większości pochodzi z lokalnych lasów regionu Franche-Comte a do malowania obudów używane są wyłącznie farby bezrozpuszczalnikowe.