Młynki i moździerze to jedne z niezastąpionych akcesoriów, które bez wątpienia ułatwiają pracę w kuchni. Obecnie w sklepach mamy szeroki wybór asortymentu, dlatego produkt może również stanowić funkcję dekoracyjną w naszym domu.

Czym wyróżniają się dobre młynki do kawy?

Dobrej jakości młynek do kawy powinien znaleźć swoje miejsce w każdym domu, zwłaszcza u prawdziwego kawosza. Jest to produkt, który gwarantuje uzyskanie dobrego smaku naparu. W sklepach znajdziemy dwa rodzaje młynków do kawy: ręczne i elektryczne (żarnowe i udarowe). W wielu domach popularny stał się młynek żarnowy, którego mechanizmem mielącym są żarna i co więcej, daje możliwość ustawienia grubości zmielenia kawy. Z kolei młynek elektryczny jest szybki i prosty w obsłudze. 

Alternatywą elektrycznych młynków jest tradycyjny, ręczny młynek do kawy marki Kilner, dostępny na każdą kieszeń. Produkt wykonany jest ze szkła, drewna i ceramiki. Młynek nadaje się głównie do mielenia kawy i ziarna. W zestawie dostępnym w sklepie Maleomi dołączono również zakrętkę, dzięki której możemy bezpiecznie przechowywać pojemnik w szufladzie. Ostateczny wybór młynka zależny jest od rodzaju kawy, jaką preferujemy.

Jaki młynek do przypraw będzie dobrym wyborem?

Młynek do soli i pieprzu z pewnością jest niezbędnym produktem kuchennym, który tworzy niepowtarzalny aromat świeżo zmielonych przypraw. Jednym z ciekawszych produktów dostępnych w sklepie online jest zestaw młynków elektrycznych do soli i pieprzu Elis Sense Duo producenta marki Peugeot. Młynek do pieprzu to innowacyjny i elegancki produkt wyprodukowany ze stali nierdzewnej, która gwarantuje wytrzymałość na długie lata. Zdecydowanie tańszym, ale również dobrym odpowiednikiem jest młynek Duomill Mini zaprojektowany przez niemieckiego producenta AdHoc Design Team. Produkt jest kompaktowy, dlatego idealnie sprawdzi się w podróży. Jeżeli w wystroju naszej kuchni pojawiają się elementy drewna, możemy zdecydować się na zakup drewnianego młynka do soli i pieprzu ACACIA firmy AdHoc. Młynek do przypraw został wyposażony w wydajne żarna CareCut, odporne na korozję i niwelujące przykre zapachy.  

Co warto mielić młynkiem?

Młynkiem możemy zmielić zarówno kawę, jak i wszystkie przyprawy, w tym głównie pieprz i sól. Młynek do pieprzu Paris 30 cm marki Peugeot wyróżnia się zdecydowanie niezawodnym wyglądem i praktycznym zastosowaniem. Tego typu młynek powinien znajdować się w każdej kuchni. Świeżo zmielony pieprz zagwarantuje przyjemny aromat, dodając również  smaku do przygotowanej potrawy. Młynkiem możemy również przeznaczyć do mielenia soli. Praktyczny młynek do soli Paris u-select jest zdecydowanie jednym z lepszych produktów dostępnym w sklepach. Produkt gwarantuje możliwość jednego z 6 stopni grubości mielenia soli i innych przypraw. Jest on również trwały i odporny na ścieranie. Do zakupu produktu warto wyposażyć się również w podstawkę pod młynki, chroniącą blat przed temperaturą i uszkodzeniami. W Maleomi dostępna jest podstawka wykonana np. z ciemnego drewna bukowego, pasującego do większości pomieszczeń. 

Z jakiego materiału moździerz będzie dobrym wyborem?

Ciekawą alternatywą młynków do przypraw jest moździerz, który może być wyprodukowany z różnego rodzaju materiałów. Produkt sprawdza się do tworzenia mieszanek z różnorodnych ziół oraz rozdrabniania najtwardszych przypraw. Dobry moździerz kuchenny może zostać wykonany z drewna, ceramiki lub kamienia. Najtrwalszym produktem jest jednak moździerz żeliwny, który jest cięższy i nadaje się do rozdrabniania zarówno suchych, jak i mokrych przypraw. Żeliwny moździerz do przypraw znajdziemy w asortymencie sklepu Maleomi. Jeżeli chcesz zakupić dobry moździerz cena produktu będzie oscylowała w wysokości 150 zł.