W naszym codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć owoców i warzyw, które dostarczają sporej ilości witamin i składników odżywczych. Przed dodaniem produktów do posiłku, warzywa i owoce należy odpowiednio przygotować. Niezbędne mogą okazać się niektóre akcesoria m.in. obieraczki i drylownice. Bez wątpienia umożliwiają one szybkie przygotowanie każdej potrawy.

Czemu warto kupić dobrą obieraczkę do warzyw?

Obieraczki do warzyw pozwalają na precyzyjne i szybkie usunięcie skórki z ziemniaków, marchwi czy pietruszki. Z pewnością użycie obieraczki do ziemniaków będzie bardziej poręczne i zdecydowanie bezpieczniejsze, w szczególnie dla dzieci niż obieranie ich za pomocą noża. Podczas zakupu obieraczki warto zainwestować w dobrej jakości produkt, aby po kilku razach użytkowania nie nadawał się do wyrzucenia. Zużytą obieraczką ciężko będzie się obierało warzywa, ponieważ ostrze po czasie może ulec stępieniu. Standardowe obieraczki występują w postaci specjalistycznego nożyka. Jedną z lepszej jakości obieraczek dostępnych w sklepach jest Y - Good Grips, która bez problemu, dzięki swojemu ostrzu stworzonemu z nierdzewnej stali, obierze każdy rodzaj zarówno warzyw, jak i owoców. Z pewnością zakup dobrej obieraczki będzie przekładał się na szybkość i efektywność przygotowywania posiłku dla całej rodziny. 

Na co zwrócić uwagę kupując obieraczki?

Odpowiednio dobrana obieraczka powinna posiadać kilka niezbędnych cech. Z pewnością podczas zakupu produktu powinniśmy wybierać spośród obieraczek wykonanych ze stali nierdzewnej, która będzie odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu zapewni estetyczny wygląd na długie lata. Obieraczka do jabłek 2 w 1 marki Microplane bez problemu usunie skórki i gniazdo nasienne w owocach, takich jak gruszki czy jabłka. Do usuwania pestek w owocach typu czereśnie czy wiśnie idealnym rozwiązaniem są bez wątpienia drylownice. Drylownica do wiśni i oliwek marki Good Grips to praktyczne rozwiązanie dla wszystkich miłośników owoców pestkowych. Jest to bez wątpienia bardzo praktyczny i uniwersalny produkt, który powinien znaleźć swoje miejsce w każdej kuchni. Z pewnością ułatwi pracę podczas przygotowywania kompotów wykonanych z sezonowych owoców. Co więcej, prezentuje się estetycznie i nowocześnie. Jest kompaktowy, dlatego można również wziąć go ze sobą na piknik lub wyjazd z rodziną. Obieraczki i drylownice w sklepie online dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. 

Drylownica do wiśni, które Cię nie zawiedzie

Drylownica do wiśni, czereśni czy śliwek ułatwia pracę wielu cukiernikom i miłośnikom przygotowania domowych wypieków owocowych, konfitur oraz kompotów. Domowe konfitury są przysmakiem wielu osób, jednak ich przygotowanie wymaga poświęcenia czasu, zwłaszcza gdy nie posiadamy do tego odpowiednich narzędzi. Dawniej gospodynie nie posiadały drylownic, jednak teraz jest to niezbędne narzędzie w większości mieszkań. Obecnie w sklepach możemy znaleźć również elektryczne urządzenia, które pozwolą nam zaoszczędzić czas. Usuwanie pestek z owoców stało się jeszcze przyjemniejsze. Bez wątpienia drylownica do wiśni elektryczna stała się jednym z ulubionych akcesoriów kuchennych.  

Drylownica zwykła czy elektryczna?

Drylownica elektryczna wykorzystywana jest głównie podczas przygotowywania większej ilości konfitur czy kompotów. Jeżeli szukamy drylownicy do użytku domowego, wystarczy zakupić ręczną drylownicę wyprodukowaną przez jednego z najlepszych producentów. Ręczna drylownica do śliwek, czereśni i wiśni dostępna jest w sklepach online i stacjonarnych w przystępnych cenach. Dla młodszych użytkowników znajdziemy ciekawe i atrakcyjne drylownice w kształcie truskawki, dzięki czemu nasze dziecko będzie mogło pomóc w przygotowaniu pysznego deseru. Nie zapomnijmy o częstej wymianie gumki do drylownicy, dostępnej w sklepach za dosłownie kilka złotych.