Oświetlenie  

Oświetlenie do pokoju dziecięcego – co wybrać?

Naukowcy udowodnili, że warunki rozwoju i wychowania dziecka wpływają na niego w przyszłości i kształtują jego osobowość. Dlatego świadomi i odpowiedzialni rodzice starają się stworzyć swojemu dziecku jak najlepsze warunki, wyposażając pokój dziecięcy w najlepsze meble i tworząc ciekawe układy. Ważne są kocyki i pościeldekoracje i ozdoby.

Jednak jednym z najważniejszych parametrów każdego pomieszczenia jest oświetlenie, które wpływa nie tylko na postrzeganie otoczenia, ale także na wizję. Oświetlenie w pokoju dziecięcym wymaga ostrożnego podejścia: zarówno niedobór, jak i nadmiar światła wpływają negatywnie.

Polecane lampki do pokojów dziecięcych

Wraz z narodzinami dziecka rodzice starają się stworzyć mu jak najbardziej komfortowe warunki życia. Obecnie istnieje ogromna liczba różnych urządzeń do tworzenia przytulnego i wygodnego otoczenia w pokoju dziecięcym, z których jednym jest lampka nocna. Taka lampka przyda się nie tylko maluszkowi, ale także rodzicom. Jest to wygodne dla rodziców, którzy przyszli w nocy, aby wyprostować kocyk dziecka, a samo dziecko zasypia spokojniej.

Lampki nocne tworzą delikatne, nieuciążliwe światło, w którym dzieci lepiej zasypiają, obserwując siedzącą obok matkę. Zapobiegają rozwojowi lęków i lęku przed ciemnością, tworząc półświatło, które w przeciwieństwie do jasnego światła żyrandola pomaga noworodkowi szybko zasnąć. W przypadku starszych dzieci lampka nocna przyda się również do orientacji w przestrzeni, gdy chcą skorzystać z toalety lub napić się wody w kuchni. Dla matek lampka nocna jest wygodna podczas karmienia lub zmiany ubranka dziecka, czytania bajek na dobranoc, itp. Światło lampki nocnej powinno być słabe i rozproszone. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są projektory nocnego nieba w postaci różnych zwierząt - np. uroczego hipopotama.

W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę  lamp dziecięcych. Rozważmy najbardziej wygodne i praktyczne opcje oświetlenia do pokoju dziecięcego.

Jaka lampa będzie dobra do pokoju chłopca?

Do pokoju dziecięcego chłopca lepiej wybrać modele minimalistyczne, w stylu high-tech lub loft. Chociaż nie ma ścisłych przepisów, wszystko zależy od preferencji i potrzeb dziecka. Lampka Nocna Twilight Turtle Aqua umili wieczory małego księcia swoim niebieskim światłem, a magiczny podwodny efekt świetlny z delikatnym ruchem fal będzie kojąco  działał na zmysł wzroku i słuchu. Ciekawym rozwiązaniem będzie też lampka nocna star master projektor gwiazd + USB. Jaki młody człowiek nie chciałby mieć imitacji Wszechświata u siebie w pokoju? 

Naprawdę warto poznać naszą ofertę oświetlenia do pokoju dziecięcego. Do zaoferowania Państwu mamy ciekawe rozwiązania

Jaka lampa będzie dobra do pokoju dziewczynki? 

Dziewczyny dobrze zasypiają z ukochanym pluszakiem. Lampa w kształcie ukochanej zabawki da dziecku poczucie pewności i bezpieczeństwa. Śliczny Jelonek Fabian zostanie miłą ozdobą w pokoju u małej księżniczki, a przenośna lampka ścienna Flow Amsterdam sowa Oscar będzie odstraszać niedobre sny.

Jeśli chcesz nauczyć dziecko zasypiać na czas i masz w domu śpiocha, którego trudno dobudzić ? Mamy na to sposób ! Trener Snu + lampka nocna LED, jelonek Fabian Sleeptrainer weźmie funkcje budzika i usypiacza na siebie. Polecamy jako prezent dla młodszych i starszych dzieci.