Otwieracze i korkociągi  

W każdym domu powinno znaleźć się miejsce na dobrej jakości otwieracz do butelek, słoików oraz korkociąg do wina. Wszystkie te produkty pozwalają w szybki i prosty sposób otworzyć butelkę. W sklepie znajdziemy zarówno eleganckie korkociągi do wina, jak i kompaktowe otwieracze do butelek.

Jakie są rodzaje otwieraczy?

W sklepach stacjonarnych i online znajdziemy szeroki wybór otwieraczy do różnego rodzaju opakowań, butelek czy słoików. W Maleomi dostępne są proste, eleganckie i bardziej profesjonalne produkty niezbędne w Twoim domu. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się otwieracz do puszek w kształcie świnki JOIE MSC, dzięki któremu możemy bez problemu otworzyć puszki z ananasem, brzoskwinią czy kukurydzą. Niezbędnym narzędziem każdej gospodyni z pewnością jest otwieracz do słoików Tom dostępny w różnych kolorach. Otwieracz wyprodukowany jest z tworzywa sztucznego, które możemy włożyć do zmywarki. Pomocna wydra dostępna jest w kilku kolorach. Kolejnym ciekawym produktem jest otwieracz do konserw EASY OPEN, dzięki któremu możemy z łatwością otworzyć nawet najmocniej zakręcony słoik. Produkt wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu będzie nam służył przez długie lata. Wszyscy koneserzy win powinni posiadać w swoim domu otwieracz do wina. Profesjonalny korkociąg z korbką Barwise Joseph Joseph zapewni pełny komfort użytkowania. Ostatnim rodzajem otwieracza, o którym warto wspomnieć, jest otwieracz do piwa, który również spełni swoją funkcję podczas otwierania szklanych butelek.

Czym charakteryzują się dobre otwieracze?

Do użytku domowego nie potrzebujemy kupować profesjonalnych, drogich otwieraczy i korkociągów. Wystarczy prosty produkt, który dostępny jest na każdą kieszeń. W sklepie internetowym Maleomi znajdziemy szeroki wybór asortymentu kuchennego. Dobre otwieracze charakteryzuje trwałość i odporność na czynniki mechaniczne. Ważne jest, aby produkt był poręczny i kompaktowy. Dzięki temu możemy zabierać go ze sobą, wychodząc z domu. Korzystanie z otwieraczy nie wymaga siły. Aby produkt zachował swoją funkcjonalność na długie lata, warto pamiętać o odpowiednim czyszczeniu. Niektóre otwieracze i korkociągi możemy bez problemu myć w zmywarce. Jednak większość nadaje się do ręcznego czyszczenia. Wszystkie informacje i zalecenia znajdziemy na opakowaniu produktu.

Jak działa korkociąg?

Z reguły korkociąg nie jest skomplikowanym urządzeniem. Jeżeli jednak nie mamy pojęcia, jak otwierać wino, może nam sprawić trochę trudności. Butelkę wina możemy otworzyć na kilka sposobów. Najpopularniejszym urządzeniem dostępnym w większości domów jest korkociąg skrzydełkowy. Korkociąg barmański tzw. trybuszon to niewielkie urządzenie pozwalające na szybkie otwarcie butelki. Bez wątpienia jednak najłatwiejszym w obsłudze jest nowoczesny korkociąg elektryczny, który wykona całą pracę za nas. Wystarczy przyłożyć urządzenie do butelki wina i przycisnąć guzik, który spowoduje, że korek wyjdzie z butelki.

Polecane korkociągi do wina

Ciekawym rozwiązaniem dostępnym w sklepie Maleomi, jest korkociąg dźwigniowy poziomy firmy Vacu Vin. Produkt jest w pełni kompaktowy i możemy wyciągnąć korek za pomocą jednego ruchu. Korkociąg dźwigniowy został wykonany w sposób nowoczesny i funkcjonalny. Kolejnym polecanym produktem jest korkociąg płaski Steel marki OXO wyprodukowany z antypoślizgowego tworzywa sztucznego. Co więcej, został wyposażony w samocentrujący mechanizm wykręcania korka. Korkociąg posiada wyprofilowane rączki i wygodne pokrętło. Z pewnością produkt jest stabilny i trwały. Otwieracze butelek to niezawodny sprzęt, który powinien znajdować się w domu u każdego konesera wina.