Zaserwuj swoje wypieki po królewsku

 

Funkcjonalne, praktyczne, o niebanalnym wyglądzie – patery i etażerki, na których słodkie wypieki, jak i inne przekąski zawsze prezentują się wyśmienicie. Doskonale pełnią swą rolę zarówno na małych spotkaniach w gronie rodzinnym, jak i na wystawnych przyjęciach okolicznościowych.

Patery a etażerki

Dość często te dwa pojęcia są ze sobą mylone. W zasadzie nie ma co się dziwić, ponieważ zarówno patery, jak i etażerki pełnią w kuchni bardzo podobne role, jednak nie identyczne.

Paterę można opisać jako talerz ułożony na cienkiej nóżce. W pierwotnym założeniu służyła do serwowania tortów, jednak obecnie podaje się na niej także ciasta, owoce, jak i słone przekąski. Etażerki służą również do podawania słodkich wypieków i innych smakołyków, jednak składają się z kilku poziomów. Słowo to wywodzi się z francuskiego ètagère, co znaczy regał, który składa się z kilku półek umieszczonych jedna nad drugą. Stąd też nazwa etażerka na określenie wielopiętrowych naczyń do serwowania słodkich czy słonych przekąsek.

Tradycyjne patery na nóżce

Niewielkich rozmiarów patery na dość niskiej nóżce sprawdzą się przede wszystkim podczas kameralnych przyjęć w gronie rodziny czy przyjaciół. Idealne do serwowania ciast i tortów. Dzięki nóżce słodkie wypieki znajdują się ponad innymi smakołykami, co powoduje, że każdy może wypatrzy

 odpowiedni kawałek dla siebie. Na niewielkie przyjęcie wybierz małą paterę z wyjmowanym ceramicznym talerzem na nóżce wykonanej z drewna jesionowego bądź melaminową, kolorową paterę w kształcie kwiatu. Do babeczek wybierz paterę wykonaną ze szkła hartowanego oraz chromowanej stali. Natomiast, jeśli chcesz swoich gościom zaserwować owoce postaw na niezwykle designerską paterę wykonaną w całości ze stali nierdzewnej. Idealna również do podawania przystawek.

https://maleomi.pl/zak-patera-zielona

https://maleomi.pl/wmf-patera-37cm-michalsky

https://maleomi.pl/legno-patera-mala-do-serwowania-ciast-24-cmbez-op

https://maleomi.pl/bb-patera-do-ciasta-loop

Patery z pokrywą

Patera z pokrywą jest niezwykle praktycznym naczyniem na słodkie wypieki, ale i nie tylko, które musi się znaleźć w Twojej zastawie. Doskonała podczas letnich przyjęć w ogrodzie. Pokrywa ochroni słodkie i słone przekąski przed uciążliwymi owadami. Patera z pokrywą to również świetny wybór na długie przyjęcia. Dzięki temu, że możemy przykryć nasze pyszności pozostaną one świeże na dłużej, a także nie będą wysychały. Przezroczysta pokrywa sprawia, że każdy może zobaczyć, co znajduje się na paterze bez konieczności unoszenia zamknięcia. Elegancka patera imitująca swym wyglądem drewno bukowe pięknie będzie się prezentowała na Twoim stole.

https://maleomi.pl/zak-patera-z-pokrywa-buk-osmos

Etażerki w fantazyjnych kolorach

Wybór etażerek jest naprawdę ogromny. Dostępne w wielu fantazyjnych kształtach i kolorach, a także w przeróżnych wielkościach. Barwne etażerki to doskonały wybór na duże przyjęcia okolicznościowe, podczas których nie ma na stole zbyt dużo miejsca. Etażerki zajmują niewiele przestrzeni, jednak dzięki kilku poziomom są w stanie pomieścić bardzo dużą ilość wypieków. Doskonale się sprawdzą, kiedy chcemy zaserwować więcej, niż jeden rodzaj wypieków. Na dole możemy położyć babeczki, na drugim piętrze tort śmietanowy z truskawkami, na trzecim sernik wiedeński, a na czwartym pyszne, malutkie, kolorowe beziki.

https://maleomi.pl/bb-patera-do-ciasta-loop

Z kolei urocze etażerki w pastelowych kolorach z zaokrąglonymi ku górze bokami sprawdzą się przede wszystkim podczas spotkań z udziałem dzieci. Wyprofilowane w ten sposób boki zabezpieczają przed zsuwaniem się, a w konsekwencji przed spadaniem z etażerek smakołyków. Możesz na nich położyć ciastka, np. kolorowe francuskie makaroniki, babeczki z dużą ilością bitej śmietany, a także owoce. Dzieciaki będą zachwycone taką formą podania uwielbianych przez nich słodkości.

https://maleomi.pl/zak-patera-pietrowa-kolorowa-duza