Pieczenie  

Torty, ciasta i babeczki – to wszystko możemy przygotować w domu, dzięki nowoczesnym przyborom kuchennym. Domowe wypieki będą idealnie na niedzielne popołudnie przy kawie lub na imprezę w gronie rodziny i przyjaciół. Dzięki akcesoriom do pieczenia, które znajdziesz w Maleomi, nawet upieczenie domowego chleba to będzie bułka z masłem.

Jakie akcesoria przydadzą się przy pieczeniu ciast i tortów?

Z pewnością nikt z nas nie wyobraża sobie urodzinowej lub imieninowej imprezy bez tortu. Dlatego warto aby w naszej kuchni znalazły się różnego rodzaju akcesoria do pieczenia tortów.  Nie tylko ułatwią nam one pracę, ale także pomogą wykonać piękną, kolorową dekorację. Przygotowanie tortu musimy zacząć od upieczenia biszkoptowych krążków. Idealnie nada się do tego tortownica z nieprzywieralną powłoką , np. marki de Buyer. Bardzo pomocnym produktem jest struna do przecinania ciasta lub specjalna obręcz, która pozwoli nam uzyskać idealnie równe krążki. Potem pozostanie nam jedynie wykonanie kremu i ozdobienie naszego dzieła. Przydadzą się tutaj różnego przybory kuchenne, takie jak łopatki do serwowania i mieszania, siekacze do ciasta, rękawy cukiernicze, wałki z ozdobnym tłoczeniem, które znajdziemy m.in. w ofercie marki Tescoma. Natomiast do przygotowania tradycyjnych szarlotek, brownie czy mazurków przydadzą się akcesoria do pieczenia ciast taki jak formy w różnych kształtach.

Jakie akcesoria przydadzą przy pieczeniu chleba?

Domowe wypieki cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się co dziwić, ponieważ w takim wypadku my sami kontrolujemy jakich składników używamy. Jeżeli pieczenie słodkości się Twoją pasją, może warto spróbować także wypieku chleba lub bułeczek? W Maleomi znajdziesz

akcesoria do pieczenia chleba,  dzięki którym łatwo i przyjemnie przygotowujesz piękny bochenek. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z domowym pieczywem, wystarczy jedynie miska do wymieszania składników, stolnica do wyrobienia ciasta oraz forma do pieczenia chleba, dzięki której chleb będzie się prezentował jak przyniesiony prosto z piekarni.

Z jakiego materiału akcesoria do pieczenia będą najlepsze?

Najlepsze akcesoria kuchenne to takie, które oszczędzają nasz czas oraz takie, które łatwo możemy utrzymać w czystości. Do pieczenia ciast lub babeczek, idealną propozycją będą formy wykonane z powłoki, która nie powoduje przywierania ciasta do ścianek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, unikniemy konieczności smarowania formy tłuszczem. Wśród wszystkich propozycji, wyróżniają się  silikonowe akcesoria do pieczenia, które dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach. 

Co warto podkreślić, możemy je bez problemu umyć w zmywarce, dzięki czemu oszczędzamy czas. Szczególną popularnością cieszą się silikonowe foremki do babeczek lub tartaletek, które możemy także wykorzystać do przygotowania galaretek. Delektować się własnymi wypiekami najlepiej w towarzystwie aromatycznej herbaty, którą możemy podać na ozdobnych podkładkach, takich jak np. komplet 6 podstawek pod kubek BLANCHE COLOURS.

Jak przechowywać zrobione ciasto?

Akcesoria do pieczenia są niezbędne, jeżeli przygotowywanie słodkich ciast lub babeczek jest Twoją pasją. Jednak warto także zainwestować w coś, w czym możemy przechować gotowe produkty. Najlepiej nadadzą się do tego specjalne pojemniki z dopinanym dnem. Dostępne są w różnych kształtach, co oznacza, że możemy do spakować zarówno tort jak i keks. Przygotowany tort lub ciasto będzie się idealnie komponować z podkładkami na stół, np. liliową PURITY FLAIRbananową FLAIR STYLE lub pomarańczowa podkładka na stół z tworzywa. Osobom, które wolą bardziej stonowane kolory, polecić można podkładkę ze skóry ekologicznej w kolorze szarym lub podkładkę ze skóry ekologicznej w kolorze brązowym. Można je wykorzystać podczas rodzinnego przyjęcia lub spotkania z przyjaciółmi.