Artykuły szkolne są niezbędnym elementem wyposażenia szkolnego każdego ucznia. Oryginalny, kolorowy piórnik umożliwia bezpieczne przechowywanie kredek, pisaków czy długopisów osób na każdym etapie edukacji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze piórnika szkolnego?

Przegląd piórników szkolnych

Wybierając się na zakupy przed rozpoczęciem roku szkolnego, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę i czym się kierować podczas wyboru artykułów szkolnych. Sklepy oferują całą masę produktów w różnych wariantach i kolorystyce. Piórniki szkolne różnią się rozmiarem, kształtem, zamknięciem,  niektóre z nich sprzedawane są z pełnym wyposażeniem. Poniżej przegląd najpopularniejszych, piórnikowych rozwiązań. 

Tuby i saszetki

Piórniki szkolne w kształcie tuby bądź saszetki cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród starszych dzieci i młodzieży. Takie piórniki młodzieżowe są bardzo funkcjonalne oraz zajmą niewiele miejsca w plecaku dziecka. Saszetki polecane są  dla osób, które rzadko sięgają po kolorowe przybory, ponieważ piórnik pomieści tylko podstawowe artykuły. Piórniki tuby są nieco obszerniejsze, a nawet dostępne w wersjach wielokomorowych.  Piórniki dwukomorowe będą najlepsze na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Dwie przegrody sprawią, że produkt będzie praktyczny, bo zmieszczą się w nim wszystkie niezbędne przedmioty.

Piórniki rozkładane

Dużą popularnością cieszą się klasyczne piórniki rozkładane ze skrzydełkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu rzeczy w piórnikach będą poukładane według indywidualnych preferencji. Sztywność produktu oraz zamknięcie na zamek ma chronić przybory przed ewentualnym zniszczeniem w plecaku.

Piórniki z wyposażeniem

W przypadku większości piórników szkolnych uczniowie sami mogą skompletować potrzebne akcesoria. Dla tych, którzy chcą mieć to jak najszybciej z głowy, polecane są piórniki z wyposażeniem. W zestawie zazwyczaj znajdują się: kredki ołówkowe, długopis, ołówek, kolorowe flamastry, linijka, gumka, temperówka. Wybór takiego produktu pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz zagwarantuje komplet potrzebnych elementów. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na jakość wyposażenia, aby uniknąć rozczarowania. Wysokiej klasy produkty znajdą Państwo na stronie https://maleomi.pl/piorniki.

W co wyposażyć piórnik?

W zależności od tego, w której klasie jest nasze dziecko, przybory szkolne, które są mu potrzebne, nieco się różnią. Dzieci w niższych klasach chętniej korzystają z kolorowych kredek czy flamastrów, natomiast licealiści zazwyczaj ograniczają się do długopisu i ołówka. Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku najważniejszych artykułów szkolnych.

Ołówki

Bez względu na wiek ucznia, zestaw odpowiednich ołówków to absolutne must have. Najlepiej, aby wyposażone były w gumkę. Najmłodszym przyda się to podczas nauki pisania. Ołówki powinny być także wytrzymałe i wygodne.

Długopis

Ścieralny długopis będzie dobrą alternatywą dla pióra. Zazwyczaj są one wyposażone w wymienny wkład z tuszem oraz końcówkę umożliwiającą starcie błędów. Korygowanie pomyłek będzie proste i przyjemne, a zeszyt dziecka pozostanie schludny i przejrzysty. 

Kredki ołówkowe

Nauka przez zabawę przynosi wiele korzyści. Dzieci uwielbiają kolorowanki, szlaczki oraz wszelkie zajęcia artystyczne. Pierwszaki najchętniej skorzystają z kredek ołówkowych. Przydadzą się też utalentowanym, starszym uczniom.

Gumka, linijka, temperówka

Niezbędnymi wyposażeniem w piórnikach naszych dzieci powinny być gumka, linijka oraz temperówka. Gumka wymaże błędy, linijka przyda się na zajęciach matematyki, a temperówka odpowiednio zaostrzy kredki i ołówki. Polecane są temperówki z dwoma otworami: na grube i cieńsze przybory szkolne. Powinna być również zaopatrzona w pojemniczek na wióry, tak aby uniknąć niepotrzebnego bałaganu.

Klej i nożyczki

Na lekcje plastyki przydadzą się klej i nożyczki. Kolaże, wycinanki i inne prace artystyczne są dla najmłodszych dzieci ogromną frajdą. 

Polecane piórniki dla chłopca

Prosty i funkcjonalny piórnik kosmiczny będzie doskonałym piórnikiem dla chłopca. Dobrym wyborem będzie również zakup piórnika z wyposażeniem. W środku znajdziemy zestaw kredek i flamastrów oraz inne niezbędne przybory szkolne.

Polecane piórniki dla dziewczynki

Dla dziewczynek polecamy śliczne, różowe piórniki, w których znajdzie się miejsce na każdy kolor kredki i flamastra. Dla uczennic, które cenią sobie miejsce w plecaku, odpowiedni będzie piórnik tuba z uroczym kotkiem Pusheen. Zakup pluszowego piórnika Arbuz, niewątpliwie będzie oryginalnym wyborem.