Co trzeba wziąć na dłuższą podróż autem?

Podróżowanie autem wydaje się być najbezpieczniejszą opcją (szczególnie w okresie pandemii). Oprócz tego jest się w stanie zapakować wszystko, czego się potrzebuje, tego typu przemieszczanie się jest też bardziej komfortowe niż publiczne środki transportu. W przypadku dłuższych tras ten komfort jest szczególnie ważny, bowiem kilkanaście godzin w podróży potrafi być męczące - w szczególności kiedy mocno świeci słońce i może być ciężko z widocznością przez odbijające się w szybie promienie słoneczne. W tym wypadku świetnie sprawdzi się osłona samochodowa, która pomoże zniwelować ten problem. Świetnym rozwiązaniem będzie zakup regulowanej osłony. Osłona ta jest elastyczna i regulowana, dodatkowo dopasowana jest prawie do każdej wielkości szyby.

Osłony na szyby to tylko początek akcesoriów podróżniczych, które mogą przydać się w samochodzie! W każdym aucie przydatne są zapachy wpinane w wentylację lub w formie zawieszki. Jeśli podróżujecie z dziećmi, podpowiadamy jakie gadżety i akcesoria są właściwie niezbędne!

Jakie akcesoria przydadzą się przy podróży z dzieckiem?

Podróże z dzieckiem nie zawsze należą do najłatwiejszych, ale niewiele potrzeba aby to skutecznie zmienić. Warto mieć dziecko (niezależnie od wieku) zawsze na oku. Pomoże w tym specjalne lusterko! Ciekawymi rozwiązaniami są również uchwyty na tablet, przypinane z tyłu przednich siedzeń. 

Pierwszorzędnym produktem będą pasy samochodowe dedykowane specjalnie dla dziecka, aby nie musiało spędzać całej podróży w foteliku. Zwiększa to komfort dziecka podczas jazdy, a także usprawnia podróż rodzicom, ponieważ pasy nie zajmują zbyt wiele miejsca i po odbytej podróży można je przechowywać bezpiecznie w schowku! 

Trzeba pamiętać, że mimo wszystko znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem są foteliki. Jeśli podróżujesz z maluszkiem, który dopiero uczy się chodzić bez pieluszki, koniecznie zaopatrz się w podkładkę wodoodporną - na wypadek, gdyby w trakcie jazdy miała zdarzyć się mała "mokra wpadka". Podkładki możesz używać również w wózku! Zarówno maluszki podróżujące w fotelikach, jak i nieco starsze dzieciaki ucieszą się, gdy ich pasy będą zdobić specjalne nakładki - umilą one podróż każdemu dziecku.

Polecane akcesoria turystyczne

Akcesoria podróżnicze to nie tylko te, które potrzebne są w samochodzie. Lubisz tanie podróżowanie? Marzy Ci się turystyka w stylu "jednodniowy piknik"? A może wypad pod namiot? Potrzebujesz więc specjalnych akcesoriów!

Na większą wyprawę potrzebny będzie na pewno zestaw do gotowania w plenerze i lodówka turystyczna - inaczej szybko zgłodniejecie i stracicie cały zapał do wycieczki. Jeśli podróżujecie z maluchem, przydatne będzie łóżeczko turystyczne.

Na jednodniowy wypad za miasto koniecznie zabierz ze sobą matę piknikową, na której zmieści się cała rodzina. Spakuj do torby termicznej posiłek i ruszajcie! W każdych okolicznościach przydadzą Ci zarówno kubek termiczny, jak i termos obiadowy. Są to rzeczy, które sprawdzą się w podróży małej i dużej, a także jako prezent dla podróżnika!

Akcesoria turystyczne dla dzieci

Wybierając się w podróż z dzieckiem warto wziąć pod uwagę fotelik, który może stać się plecakiem. Oszczędza on miejsce zajmowane w samochodzie, ale także sprawdza się świetnie w kwestiach organizacyjnych. 

Jak wiadomo, dzieci uwielbiają kreskówki, a także uwielbiają przesypiać podróże - w tym wypadku świetnie sprawdzi się roleta okienna, w bajkowe motywy. Dla komfortowego snu u dziecka podczas jazdy zaopatrzcie się w zagłówek. Jest to świetna opcja, ponieważ dostępnych modeli jest mnóstwo i dziecko samo może wybrać wzór, który najbardziej będzie mu odpowiadał.