CURVER - producent inni, niż inni 

Innowacje, zrównoważony rozwój, ekologia i odpowiedzialne decyzje 

Tymi słowami można podsumować filozofię marki.

Curver zawsze postrzegał innowacje i zrównoważony rozwój jako priorytety, nie przestając jednocześnie być odpowiedzialną i świadomą ekologicznie firmą. 

Choć firma kojarzy się głównie z plastikowymi pojemnikami czy koszami, mającymi ułatwiać nam codzienne życie i domowe obowiązki, prawdziwą misją Curver jest oferowanie wyrobów z tworzyw sztucznych, które idealnie integrują się ze środowiskiem naturalnym.

Curver wraz z każdym swoim produktem udowadnia, że można żyć wygodnie i komfortowo bez szkody dla naszej planety. A nawet z bezpośrednią korzyścią dla niej!

Jako odpowiedzialny producent Curver nie zapomina o obowiązkach wobec swoich klientów!

Każdy produkt spełnia surowe przepisy europejskie i amerykańskie dotyczące jakości, identyfikowalności i bezpieczeństwa. Zakłady produkcyjne działają w Europie od 1949 roku, od niedawna działalnosć firmy rozszerzyła się na Amerykę Północną. A wszystko to dzięki setkom tysięcy zadowolonych klientów i pasji, jaką Curver wkłąda w każdy produkt.

Curver był jedną z pierwszych firm produkujących elementy z tworzyw sztucznych, które wyeliminowały materiały niebezpieczne ze swojego procesu produkcyjnego. Ołów, rtęć i inne metale ciężkie zostały zakazane już w 1980 roku. 

Dziś produkty marki  są również wolne od wszelkich plastyfikatorów, BPA i PVC. 

Ponadto, priorytetem  jest zastosowanie PP (plastiku polipropylenowego). Zidentyfikowany przez wstęgę Möbiusa i związaną z nią liczbę – 5 – plastik polipropylenowy jest łatwy do ponownego przetworzenia. 

Zarówno w doborze surowców, projektowaniu asortymentu Curver, jak i użytkowania produktów przez klienta,zdecydowano się na zastosowanie surowych zasad eko-koncepcji we wszystkich produktach w celu zminimalizowania ich wpływu na środowisko. 

Curver postawił koncepcję 3R w sercu swoich produktów: redukcja, ponowne wykorzystanie i recykling. Firma każdego dnia dokłada wszelkich starań, by uwzględnienie tych kwestii było obecne przy projektowaniu produktów, ich produkcji i informowaniu konsumentów. 

Zapoznaj się z naszą ofertą produktów marki Curver i przekonaj się, że pojemniki i akcesoria z tworzyw sztucznych mogą być piękne, praktyczne i zgodne z zasadami zero waste!