JRK wielodoniczki to idealne zaplecze dla domowego ogródka. Pozwolą maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię, dając możliwość sadzenia wielu roślin obok siebie jednocześnie.

JRK – co wiemy o firmie?

JRK to wiodący producent opakowań i artykułów z tworzyw sztucznych. Misją marki jest tworzenie wysokiej jakości produktów dla sektora rolno-spożywczego przy zachowaniu najwyższych standardów technologicznych. Dlatego w jej ofercie znajdują się wysokiej jakości produkty w niskich cenach. Wśród nich palety rozsadowe, kompostery JRK czy opakowania do owoców miękkich i jagodowych oraz grzybów.

Jakie produkty marki JRK są w naszej ofercie?

Marka JRK jest dobrze znana wśród ogrodników i rolników, którzy stawiają na jakość akcesoriów niezbędnych w codziennej pracy. Wielodoniczka JRK będąca wiodącym produktem marki znajduje się również w ofercie naszego sklepu. Posiadamy aż 12 różnych rozmiarów palet rozsadowych. Każda z nich przeznaczona jest do sadzenia lub transportowana innych roślin. Na przykład wielodoniczka kwadratowa o wymiarach 24x24x52/160 świetnie sprawdzi się w przypadku rozsadzania warzyw korzeniowych, w tym selera, pora czy kapusty pekińskiej lub ukorzeniania roślin rabatowych. W naszej ofercie znajdują się jeszcze wielodoczniki okrągłe polecane do ukorzeniania np. sadzonek zielonych krzewów ozdobnych, a także tace wysiewne. Służą one jako podstawki do palet rozsadowych.

Dlaczego warto kupić wielodoniczkę?

Główną cechą wielodoniczek jest oszczędność miejsca. Ale warto je posiadać z zupełnie innych względów. Po pierwsze posiadają specjalne tłoczenia ułatwiające równomierne podlewanie zasiewów. Brzegi wielodoniczek zostały wyposażone w specjalne ranty. Ich zadaniem jest wzmocnienie całej konstrukcji tak, by była ona bardziej sztywna i trwała. Kwadratowe palety rozsadowe umożliwiają roślinie wytrorzenie własnej bryły korzeniowej. Zapobiega to uszkadzaniu korzeni, a jednocześnie gwarantuje wysoki odsetek przyjmowania się upraw.

JRK – producent z doświadczeniem – proponuje palety rozsadowe, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni na półkach transportowych w małych i dużych gospodarstwach rolnych. Ale nie tylko. Z powodzeniem można je stosować do zasiewu i ukorzenienia roślin w przydomowym ogródku. Wielodoniczki o wymiarach pojedynczej komórki 75x75x60 mm sprawdzą się także w małym warzywniaku na balkonie, np. do sadzenia poziomek czy pomidorów.

Jakie rośliny warto sadzić do wielodoniczki?

Wielodoniczki są tak uniwersalne, że w zasadzie można je stosować do ukorzeniania i transportu wszystkich sadzonek. W ofercie naszego sklepu znajdziesz palety rozsadowe w różnych rozmiarach. Przykładowo paleta wysiewna 50x50x62 mm przeznaczona jest do rozsadu pomidora, papryki czy ogórka. A wielodoniczka 30x30x45 mm z 112 kwadratami będzie idealna do pikowania roślin ozdobnych, nasion i ziół. Z kolei nieco większa wielodoniczka (o wymiarach 38x38x45/84) do wysiewu pomidorów, ogórków czy sałaty. W zależności więc od tego, jaki rodzaj sadzonek wybierzesz, musisz pamiętać o odpowiednim rozmiarze, który znajdziesz w JRK sklepie.

Wielodoniczki JRK to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z sadzonkami we własnym ogródku.