Masz problem z tym, że nieustannie wyrzucasz jedzenie, które wygląda na zepsute? Spróbuj to ograniczyć. Znakomitą pomocą w tym będą produkty firmy Mepal.

Mepal – czym cechuje się ta marka?

Wielokrotnie słyszy się narzekania na wyrzucanie jedzenia z lodówki. Faktem jest, że choć lodówki zapewniają odpowiednią temperaturę, to i tak nie zawsze warunki, w jakich przechowuje się niektóre produkty, są dla nich odpowiednie. Marka Mepal wie o tym doskonale. Najciekawszymi produktami, jakie znajdziemy w jej ofercie, są pojemniki Mepal, które znacznie ułatwiają przechowywanie jedzenia w lodówce. Znakomitymi modelami są m.in. trzypiętrowy pojemnik na sery i wędliny Modula czy uniwersalny pojemnik o pojemności 175 ml.  Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, które producent wprowadził na rynek stosunkowo niedawno, możemy cieszyć się świeżością produktów nawet o kilkanaście dni dłużej, niż miałoby to miejsce bez odpowiedniego sprzętu. To właśnie decyduje o tym, że Mepal jest jedną z najciekawszych firm w branży. 

Jakie produkty Mepal polecamy?

Nie da się jednak ukryć, że omawiany producent nie żyje tylko pojemnikami do przechowywania jedzenia i zachowywania jego dłuższej świeżości. Produkty, które polecamy równie mocno, co wspomniane pudełka, to różnorakie akcesoria do kuchni, takie jak oryginalna, samonawadniająca się doniczka na zioła. W ofercie Mepal znajdziemy też gadżety, z których nasze dzieci mogą korzystać w szkole lub podczas wypraw w góry albo nad jezioro. Niezależnie jednak od tego, na co ostatecznie się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że nie będziemy narzekać nie tylko na jakość wykonania, ale także na zasadniczą praktyczność wybranych przedmiotów.

Akcesoria kuchenne Mepal: pudełka, pojemniki, łyżki, kubki

Rosti Mepal jest jedną z firm z najbardziej obszernym i różnorodnym asortymentem na rynku. Poleca się przede wszystkim wcześniej wspomniane pojemniki Mepal w różnych wariacjach: możemy zdecydować się między innymi na pudełko poświęcone jedynie serowi, ale równie dobrze możemy dokonać zakupu nieco bardziej uniwersalnych produktów do przechowywania. Ponadto w obszernej ofercie tego producenta znajdują się ciekawe rozwiązania takie jak znakomicie prezentujący się kosz na odpady Mepal Calypso, który nie tylko jest bardzo praktyczny, ale także świetnie wygląda w kuchni urządzonej w praktycznie każdym stylu.

Szkolne gadżety od Mepal: bidony, lunchboxy, butelki

Równie warte uwagi są także akcesoria, które bez wyrzutów sumienia i obaw możemy dać naszemu dziecku do szkoły. Wśród wielu renomowanych produktów warto zwrócić uwagę chociażby na Mepal lunchbox, który zapewni najwyższą świeżość kanapkom i tym podobnym. Dostępny jest w kilku wariantach, takich jak Bento Take a Break Midi oraz Large. Możemy nabyć także praktyczny zestaw lunchboxa z widelczykiem i butelką. Śniadaniówka Mepal sprawdzi się nie tylko w szkole, ale i podczas szkolnych wycieczek czy samodzielnych wypadów naszego dziecka ze znajomymi gdzieś niedaleko domu.

Z kolei butelka Rosti Mepal sprawi, że nie będziemy musieli się martwić o to, że nasze dziecko przyjdzie z przemoczonym plecakiem lub ubraniami — zostały w niej zastosowane technologie, które znacznie ograniczają przypadkowe otwieranie się dziubka, a ponadto sama obsługa takiej butelki jest prosta i intuicyjna. Przydać się może na pewno także wyprodukowany przez Mepal bidon dla dzieci. Co ważne, nie będziemy też musieli dręczyć naszego sumienia z powodu marnowania dużej ilości plastiku, jak to się dzieje przy ciągłym kupowaniu plastikowych butelek z wodą czy słodkimi napojami.