Microplane – jak powstała marka?

Firma rozpoczęła działalność w Michigan pod koniec lat 60. a następnie przeniosła się do Arkansas,  siedzibą w Russellville. Historia firmy jest dość zaskakująca, ponieważ znane na całym świecie tarki trafiły do kuchni prosto z warsztatu z narzędziami! Tarka Microplane przestała być narzędziem do drewna z chwilą, kiedy gospodyni domowa podebrała mężowi i prototyp tarki i wykorzystała ją do starcia skórki pomarańczy. To prawda, że potrzeba jest matką wynalazku!

Czym chwali się marka Microplane?

Microplane to  globalna marka,  znana z precyzyjnie ostrych, technicznie doskonałych i  skutecznych narzędzi kulinarnych. Firma szczyci się tym, że tworzy najostrzejsze tarki do żywności na świecie! 

Sklep Microplane oferuje obecnie kilkadziesiąt różnorodnych tarek kuchennych o tak wysokiej jakości, że nie ma konieczności ich wymieniać na nowe: przetrwają w doskonałym stanie przez wiele pokoleń! Każda tarka Microplane jest doskonała, wykonana z  najwyższej jakości komponentów. Dziś produkty tej firmy to już nie tylko tarki do warzyw i owoców, ale o wiele szersza oferta. Warto wprowadzić tak niezawodną jakość do swojej kuchni! 

Tarki Microplane – czy warto?

Zdecydowanie tak! Dlaczego produkty Microplane są bezkonkurencyjne? Większość tarek dostępnych na rynku wykorzystuje tradycyjnie wytłaczany metal. Produkty Microplane powstają za sprawą specjalnego procesu chemicznego, zwanego fototrawieniem, który wyostrza krawędź każdego zęba na tarce. Efekt? Niebywała ostrość i wyjątkowo trwałe ząbki ze stali nierdzewnej, dające maksymalną precyzję, przy jednoczesnym minimalnym wysiłku. Obok tych tarek nie można przejść obojętnie! Klasyką w ofercie jest tarka Microplane  Zestrer - niebywale ostra i precyzyjna, bez problemu zetrze każdy artykuł, który jej podsuniesz. Niezbędna w każdej kuchni okaże się bezkonkurencyjna tarka czterostronna Elite: to aż pięć rodzajów ostrzy do różnych produktów! Jej wnętrze stanowi higieniczny pojemnik, do którego wpadają utarte składniki; natomiast antypoślizgowe, gumowe końcówki ułatwiają pracę i gwarantują stabilność. Godna uwagi jest także specjalna tarka do imbiru Microplane, którą możesz też użyć do twardego sera, trufli, czekolady, czosnku, jabłek, kapusty oraz  marchewki. Z kolei tnąca w paseczki tarka Microplane Ribbon polecana jest m.in. do twardego i miękkiego sera, cukinii, orzechów, kokosa, cebuli, jabłek, ziemniaków czy kapusty. Tak naprawdę możliwości sa nieograniczone! 

Inne akcesoria kuchenne Microplane, które warto sprawdzić

Produkty Microplane to dziś o wiele więcej niż same tarki. W ofercie znajdziesz szereg doskonałych utensyliów kuchennych, takich jak obieraczka Microplane do warzyw,  krajalnica do czosnku Microplane, czy wyjątkowo trwała temperówka Microplane do warzyw.  Pracę ułatwi ci także specjalna nakładka ochronna na tarki z linii Gourmet, która sprawi, że ostrza będą bezpieczne dla dłoni. Pracę każdej gospodyni z pewnością ułatwi również doskonały młynek do ziół Microplane. 

Życzymy samych sukcesów kulinarnych i zapraszamy do zakupu produktów Microplena, dostępnych w szerokiej ofercie Maleomi!