PUSHEEN – kot na którego punkcie oszalał świat!

Chyba każdy zna dostępnego na popularnym serwisie społecznościowym Facebook w formie naklejki kreskówkowego kota, który w zabawny sposób przedstawia codzienne czynności zachowując się jak prawdziwy człowiek. Pusheen śpi, gotuje, czyta książki, je.. i w sumie to przede wszystkim je czemu zawdzięcza swoje kocie kształty.

Skąd tak dużą popularność Facebook’owego kota?

Ludzie uwielbiają koty! Ich słodkie minki i zachowania sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie - z pewnością był to jeden z powodów spopularyzowania kota Pusheen. Być może jednak jego popularność bierze się stąd, że jest on jedną z pierwszych naklejek wprowadzonych przez serwis w kwietniu 2013r. , dzięki czemu był  i jest niezwykle często używany podczas rozmów na czatach i w komentarzach. Użytkownicy docenili pomysł Facebooka i bardzo chętnie wyrażają swoje emocje za pomocą naklejek i gifów. To częste używanie kota sprawiło, że Pusheen stał się rozpoznawalny i lubiany na całym świecie i dziś na swoim fanpage'u na Facebooku ma blisko 9,5 miliona fanów! W historii znanych jest już kilka kultowych kotów jak np. Garfield czy Grumpy Cat.

Kim jest Pusheen z naszego sklepu?

Przede wszystkim właścicielem własnej strony internetowej i osiągającym coraz większą popularność na całym świecie zabawnym kotem! Na swojej stronie internetowej Pusheen przedstawiany jest jako krótko włosy kot, a raczej kotka, ponieważ jest to kot płci żeńskiej. Jest szary o wyraźnych pręgach i posiada krótkie włosy. Pusheen zachowuje się jak prawdziwy człowiek, co zapewne przyczyniło się do wzrostu jego popularności.

Krótka lekcja historii

Kot Pusheen został stworzony i wprowadzony w internetowy świat w 2010 roku przez Claire Belton i Andrew Daff'a, który umieścili go w swoim komiksie "Pusheen Things" na stronie internetowej Everyday CuteNazwa Pusheen pochodzi od irlandzkiego słowa puisín, które znaczy tyle co kociak. Popularność kota sprawiła, że w 2011 jego autorzy stworzyli mi własną stronę internetową, a 2013 pojawił się opublikowany przez Belton zbiór komiksów z kotem Pusheen w roli głównej o tytule "I Am Pusheen The Cat". Po Facebooku zestaw naklejek z kotem wprowadziło także iOS. 

Rosnąca popularność kota Pusheen sprawiła, że stworzono firmę o nazwie Pusheen Corporation, która to w kwietniu 2017 r. kupiła pierwsze biuro służące do dziś jako miejsce pracy artystów i fotografów.

Pusheen maskotki i akcesoria

Rosnąca popularność kota Pusheen na całym świecie sprawiła, że zaczęto produkować przedmioty z jego wizerunkiem, które podbiły serca ludzi. Znajdziesz je również w naszym sklepie. Marka w swojej ofercie posiada cudowne Pusheen maskotki, by każdy mógł przytulać swojego kociaka Pusheen, piórniki, plecaki, torebki, saszetki, kubki, breloki i inne fantastyczne dodatki z podobizną kota Pusheen! 

Przystępne ceny i najwyższa jakość wykonania z dbałością o najmniejsze detale oraz ogromny wybór wzorów sprawiają, że  dodatki z kolekcji Pusheen są niezwykle często kupowane na prezent dla ich fanów i doceniają je zarówno dzieci jak i dorośli, których wśród jego fanów z pewnością nie brakuje! 

A Ty? Masz już swojego kota Pusheen?