Qualy

Lista produktów producenta: Qualy

Qualy to nowoczesne połączenie oryginalnych, kolorowych, a przede wszystkim ekologicznych gadżetów do wystroju naszego wnętrza. Marka Qualy wywodzi się z Tajlandii, zachwyca swoją dbałością o środowisko, ponieważ niemal 100% proponowanych przez nią akcesoriów powstaje z recyklingu. Produkty tego producenta wyróżniają się soczystymi barwami, a w zestawieniu z filozofią produkcji i pakowaniem w ekologiczne pudełka, stawia firmę na bardzo wysokiej pozycji dbałości o nasze środowisko. 

Warto wspomnieć o materiałach które zostają użyte do produkcji, a więc część produktów wykonana jest z pełni ekologicznego materiału Green ABS czyli materiału powstałego z połączenia naturalnej gumy wytwarzanej z drzewa, zamiast sztucznej, która jest w większym stopniu przyjazna do środowiska, zastępując między 10-40% wartości syntetycznej gumy, potrzebnej produkcji tworzyw z ABS.  przetworzonych butelek PET. Dzięki temu ogranicza użycie materiałów pozyskiwanych z paliw kopalnianych, jest recyklingowana.

Dodatkowo niektóre produkty w swoim składzie zawierają drewniany proszek, który został jako odpad po produkcji artykułów drewnianych. Dlatego wspiera to filozofię ZeroWaste

Kolejnym bardzo ważnym materiałem jest RPET, który powstaje w wyniku przetworzenia butelek PET. Warto podkreślić, że R-PET pomaga w ograniczeniu ilości śmieci, a przede wszystkim minimalizuje ogromne ilości butelek wyrzucanych do oceanów. Dlatego wspiera gospodarkę, ponieważ wszystko z czego korzystamy w dużym stopniu powinno być ponownie przetworzone, a nie traktowane jako odpad. 

 Dlatego marka Quality stawia w 100% na recykling, dbając o nasze zdrowie i życie następnych pokoleń. Docelowo wszystkie produkty marki mają być wykonywane z przetworzonych i odnawialnych materiałów. Dlatego Ty również dbaj od dziś o naszą planetę.