Jeśli mowa o firmie Tala - opinie nie pozostawiają złudzeń: to najwyższej jakości, tworzone ręcznie akcesoria kuchenne, które łączą tradycję ze współczesnością.

Tala - historia oraz geneza marki

Tala to firma z długą tradycją i rozległym doświadczeniem w branży. Korzenie firmy sięgają XIX wieku i epoki wiktoriańskiej! Nazwa pochodzi od pierwszych liter Taylor i Law - założycieli, którzy dostrzegli, że coraz więcej ludzi uczy się samodzielnie gotować i dlatego zaczęli produkować artykuły kuchenne. 

Lata 40 XX wieku  zaowocowały współpracą firmy z mistrzynią wypieków Anne Anson, autorką głośniej książki kucharskiej „Jak ozdobić ciasto” (How to decorate a cake). Pani Anson rozreklamowała kuchenne utensylia firmy, natomiast sklep Tala oferował broszurki z przepisami autorki, dołączane do produktów. W ten sposób m.in. forma Tala do pieczenia czy rękaw cukierniczy Tala stały się pozycją obowiązkową w każdej kuchni. 

Gdy  firma zaczęła podupadać, wykupiła ją dwójka brytyjskich przedsiębiorców. Nick Squire i Dennis Embleton, zdecydowali się  odtworzyć jak najwięcej produktów Tala w niezmienionej formie, a także urozmaicić nieco ofertę, tak, by cała linia Tala tworzyła spójną i piękną całość. 

Stylistyka produktów marki Tala

Wprowadzony w latach 50, charakterystyczny wygląd produktów Tala, nie zmienił się po dziś dzień - przykładem i ikoną firmy jest z pewnością ceramiczna miska Tala. To schludny styl przyjazny użytkownikowi, idealny do zaprezentowania w kuchni. Brytfanna Tala czy forma Tala wyglądają dokładnie tak, jak przed laty. 

Warto podkreślić, że większość produktów Tala wyrabia się ręcznie, lub za pomocą  dawnych maszyn rzemieślniczych z lat 20-tych. Czy wiesz, że wyprodukowanie miarki kuchennej to aż dwadzieścia różnorodnych procesów związanych z obróbką ręczną? To gwarantuje niebywałą jakość i trwałość produktów, które następnie trafiają do opakowań w staromodną kratkę, bardzo charakterystyczną dla firmy. Ujmujące, że końcówka do lukrowania z lat dwudziestych pasuje idealnie do rękawa cukierniczego z czasów obecnych!

Jakie akcesoria cukiernicze są w asortymencie Tala?

Tala wie wszystko o doskonałych wypiekach, a także o ich ozdabianiu, dlatego w ofercie firmy z pewnością przykuje uwagę doskonałej jakości rękaw cukierniczy Tala, efektowny i niezwykle wytrzymały wałek do lukru, a także strunowy nóż do biszkoptów o wyjątkowej jakości. Firma pamięta też o najmłodszych, dlatego Tala to świeczki na tort urodzinowy o wyjątkowych wzorach (na przykład takie w kształcie piratów czy pirackiej szabli!). W udekorowaniu tortu z pewnością pomoże ci także poręczna, wąska szpatuła do dekorowania wypieków Tala.

Polecane produkty producenta artykułów kuchennych - Tala

Jeśli stawiasz na wysoką  jakość kuchennych akcesoriów, z pewnością twoją uwagę przykuje forma do tarty Tala 20 cm oraz nieco większa forma do tarty Tala z wyjmowanym dnem, o rozmiarze 23 cm. Obie wykonano ze stali o grubości 1 mm, pokrytej wyjątkowo trwałą, 6-warstwową powłoką nieprzywieralną. Są idealne do tart na słodko i słono oraz ciast wypełnianych kremem. Wrażenie robi także forma Tala z preforowanym dnem, a unikalny patent firmy sprawia, że jest to jedno z najbardziej wytrzymałych akcesoriów do pieczenia, dostępnych na rynku! Do zapiekanek i pieczeni wybierz natomiast niezawodną, równie wytrzymałą brytfannę Tala. Życzymy samych kulinarnych sukcesów - z tą marką wszystko z pewnością uda się znakomicie!