Świece Vellutier to oznaka najwyższej jakości wosku i aromatów opracowywanych przez najlepszych światowych mistrzów perfumiarstwa. Jak powstała ta doceniana marka i czym charakteryzują się jej produkty?

Jaka jest geneza marki Vellutier?

Właściciele marki Vellutier już lata przed podjęciem decyzji o założeniu własnej firmy poszukiwali przepisu na produkty wysokiej jakości, które zadowoliłyby ich własne wymagające gusta. Długi czas przygotowań przyniósł owoce w postaci świec, na których temat trudno jest znaleźć negatywne opinie.

Świece zapachowe Vellutier to unikatowy produkt o nietypowym designie inspirowany perfekcyjnością świata przyrody i innowacyjnością ludzkiej myśli technicznej. Vellutier jako producent najwyższej klasy współpracuje z docenianymi na świecie artystami pracującymi ze szkłem, drewnem, oraz perfumami. Efektem tej właśnie współpracy są tak dopracowane produkty.

Marka Vellutier wyróżniana jest za bardzo precyzyjne wykończenie swoich świec. Przy ich tworzeniu ważny jest zapach wosku, jego skład, bezpieczeństwo jego spalania, estetyczne opakowanie, elegancki wygląd i dokładne dopasowanie poszczególnych elementów.

Czym charakteryzują się produkty marki Vellutier?

Świece zapachowe Vellutier takie jak model Gentlemen's Lounge, zwracają na siebie uwagę już przez swój wygląd zewnętrzny. Zazwyczaj wybierając takie świece, pierwsze, co chce się ocenić, to ich zapach. W przypadku świec Vellutier już ich opakowanie, dedykowane marce szkło ścięte dwupłaszczyznowo z perfekcyjnie dopasowaną pokrywą z prawdziwego drewna, przyciąga do siebie uwagę na dłuższą chwilę. Na drewnianej pokrywie świec grawerowane jest logo marki. Zamknięta świeca tworzy idealną bryłę, świetną ozdobę eleganckiego wnętrza.

Świece Vellutier wyposażone są w knot z naturalnej egipskiej bawełny, który zapewnia czysty płomień. Specjalna receptura aksamitnego wosku sprawia, że równomiernie się on rozpuszcza i stopniowo uwalnia do pomieszczenia aromatyczny zapach. Nuty zapachowe świec tej marki potrafią zmienić atmosferę wnętrz, a znajomymi woniami niemal przenosić przebywające w nich osoby w zupełnie inne, nierzadko magiczne miejsca. Przykładem może być świeca By the Fireplace – jej przyjemne aromaty w towarzystwie cichych trzasków rozpalonego kominka to przepis na ciepłą atmosferę salonu przez całe długie godziny.

Świece Vellutier – jakie mamy w ofercie?

Świece Vellutier dostępne są w różnych rozmiarach. Duże modele tak jak największych rozmiarów świeca Intimate & Cozy, mają 16 cm wysokości i zawierają ponad 500 g wosku. Modele średnie tak jak przykładowa propozycja African Olibanum w tym rozmiarze, mierzą 11,5 cm wysokości i mieszczą w sobie nieco ponad 200 g wosku. Świece małe takie jak najtańszy model Havana Cafe mają dokładnie 9 cm wysokości i zawierają 90 g wosku.

Sklep Vellutier oferuje ogromny wybór zapachów świec i wosków pochodzących od tego producenta. Nie brakuje wśród nich nut lekkich, rześkich i świeżych, owocowych, kwiatowych, drzewnych, zmysłowych, a nawet ziołowych.

Poza samymi świecami zapachowymi marka Vellutier produkuje także wosk pakowany w drewnianych szkatułkach. Wosk taki podgrzewa się w przeznaczonym do tego kominku, a podczas jego roztapiania, tak samo, jak ma to miejsce w tradycyjnych świecach, do pomieszczenia uwalniany jest aromatyczny zapach. Szkatułka Vellutier to pomysł na elegancki prezent dla bliskiej osoby lub samego siebie, jeśli tylko posiada się kominek do wosków i chęć wprowadzenia do swojego mieszkania wyjątkowej atmosfery. Przykładem takich produktów może być szkatułka z woskiem zapachowym After the Storm o orzeźwiającym zapachu, albo odprężający wosk Cannabis Connoisseur.

Inne akcesoria do świec od Vellutier

Marka Vellutier zajmuje się głównie produkcją świec i wosków, dlatego w sklepie z jej produktami zazwyczaj niedostępnych jest więcej akcesoriów. Proponuje ona jednak dodatki reklamowe dla firm sprzedawane w dużych ilościach. Mowa o sygnowanych logiem długich czarnych zapałkach i eleganckich papierowych torbach prezentowych. Trudno uwierzyć, że tak codzienne przedmioty jak zapałki mogą wyglądać szykownie. Te wypuszczone z magazynów Vellutier wyglądają jednak co najmniej świetnie, podobnie jak prezentowe torby, które w elegancki sposób uzupełniają firmowe podarunki.