Harmonia, równowaga i dobra zabawa. Tyle dostajesz wraz z deską do balansowania. Wobbel board to produkt, którego nie może zabraknąć w Twoim domu.

Jaka jest wizja marki Wobbel?

Wobbel jest marką wspierająca harmonijny rozwój. Jej głównym celem jest stworzenie idealnych warunków do zróżnicowanego rozwoju dzieci. To założenia, które pochodzące ze szkoły waldorfskiej marka Wobbel wykorzystała w projektowaniu desek balansujących. Doskonale zaprojektowane i dokładnie wykonane wspierają równowagę i kształtują charakter. Pozwalają one dziecku na harmonijny rozwój w zaciszu domowym.

Deski do balansowania Wobbel – czym są i do czego służą?

Deska do balansowania Wobbel to uniwersalny produkt, któremu w zaciszu własnego domu dziecko będzie mogło ćwiczyć równowagę i koordynację. To idealna zabawka zachęcająca całą rodzinę do aktywności fizycznej. Jej maksymalny udźwig to 200 kg. Z powodzeniem może z niej korzystać 3-latek i jego dorosły ojciec. Ale balansowanie i bujanie na deskach Wobbel to nie jedyne ich przeznaczenie. Możesz je wykorzystać również jako dodatkowe siedzisko, stolik do zabawy lub podest. Wystarczy, że przewrócisz ją na drugą stronę.

Wobbel sklep oferuje kilka rodzajów desek do balansowania. Wśród nich deski niemalowane, z podbiciem filcowym lub bez. Wykonane z bukowego drewna warstwowego lub lżejszego drewna bambusowego. Najbardziej uniwersalny jest model bambusowy bez filcu. Zapewnia maksymalną stabilność i daje nieograniczone możliwości zabawy. A gdy potrzebujesz dodatkowego wsparcia, wybierz model z filcem. Podbita tkaniną deska sprawdzi się do balansowania na podłodze pokrytej panelami i płytkami. Kolor filcu możesz wybrać wedle własnego upodobania. Szeroka oferta to kolejny plus Wobbel. Cena produktu zależna jest od rodzaju wybranej deski.

Jakie są zalety korzystania z produktów Wobbel Board?

Wobbel deska to wiele korzyści dla rozwoju psychoruchowego dziecka w każdym wieku. Wspiera motorykę dużą. Poprawia koordynację i pomaga ćwiczyć koncentrację. Pozytywnie wpływa na rozwój układu przedsionkowego. Kiedy Twoje dziecko ma problemy z emocjami, balansowanie i bujanie na desce Wobbel pomoże mu je ukoić. Zabawa wyciszy, da poczucie bezpieczeństwa i wzmocni mięśnie. W zgodzie z harmonijnym rozwojem Wober board Polska oferuje doskonale wyważone, maksymalnie stabilne deski, które dają nieograniczone możliwości zabawy.

Przykładowe ćwiczenia Wobbel

Jeśli Twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z deską do balansowania wybierz Wobbel Starter. To deska idealna na początek. Jest mniejsza, lżejsza i bardziej elastyczna niż pozostałe jej wersje. Jako pierwszą zabawę zaproponuj dziecku pozycję serduszka. Posadź je na desce. Niech obiema rękami pewnie chwyci jej końce i balansuje z boku na bok. Następnie odwróć deskę tak, by stabilnie stała na podłodze. Poproś malca, by wszedł na nią, stanął na jednej nodze, a ręce uniósł wysoko nad głowę. To pozycja flaminga, która pozwoli dziecku oswoić się z deską balansującą. Później możecie przejść do kolejnego ćwiczenia. „Bądź jak żabka” – ustaw dziecko ok. 10 cm od deski i zaproponuj, by wskakiwało na nią jak żabka. Teraz czas na nieco trudniejsze ćwiczenia. W pozycji gwiazdy dziecko musi balansować na krawędziach deski. Z niego płynnie możecie przejść do balansowania na jednej nodze. Ustaw dziecko bokiem do deski. Na jednym jej krańcu niech postawi prawą stopę, lewą nogę zegnie w kolanie, a ręce wyciągnie przed siebie. Chwile powinno wytrzymać w tej pozycji a następnie zmienić nogę. Wobbel Starter do deska, z której z powodzeniem możesz korzystać również Ty.