Jak zaprowadzić porządek w lodówce i szafkach kuchennych? Żywność świeża przez długi czas, zawsze aromatyczna kawa i herbata, intensywnie pachnące przyprawy. To możliwe, jeśli tylko zadbasz o odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych. Z pomocą przychodzą niezwykle funkcjonale i praktyczne akcesoria, jakimi są pojemniki na żywność. Pomogą Ci zorganizować przestrzeń kuchenną, a przechowywane w nich pożywienie, chronione przed czynnikami zewnętrznymi, na dłużej pozostanie smaczne i apetyczne.

Przechowywanie żywności w lodówce i zamrażarce

Pojemniki na żywność to łatwy oraz estetyczny sposób na zapanowanie porządku w Twojej lodówce. Szczelne pokrywy pojemników zabezpieczą żywność przed tlenem, który mógłby wejść z nią w reakcję i wpłynąć na obniżenie jakości produktów. Pojemniki ochronią także pożywienie przed wysychaniem, zawilgoceniem oraz intensywnymi zapachami z lodówki. To rozwiązanie, które umożliwia przetrzymywanie jedzenia  w higienicznych warunkach, a same pojemniki są łatwe w utrzymaniu czystości.

Do przechowywania żywności w lodówce i zamrażarce świetnie się sprawdzą pojemniki wykonane z tworzywa sztucznegoodporne na różnego rodzaju uszkodzenia, a wiele z nich można także zamrażać. Do lodówki polecamy także pojemniki hermetyczne na żywność z silikonowymi uszczelkami w pokrywie bądź specjalnym systemem odsysania powietrza, dzięki którym przechowywane w nich produkty przez długi czas pozostaną świeże i wyjątkowo aromatyczne.

Proponujemy również wyspecjalizowane pojemniki, takie jak: pojemnik na wędliny i sery z kratką, pojemnik na ciasto czy pojemnik na sałatę, a także wiele innych. W naszej ofercie znajdziesz też duży wybór eleganckich maselniczek, które doskonale będą się komponowały z Twoją zastawą stołową.

Przechowywanie produktów sypkich i przypraw

Masz dość porozsypywanych w kuchennych szafkach mąki, cukru, ryżu czy przypraw? Jeśli tak, to koniecznie musisz wyposażyć się w pojemniki do przypraw i produktów sypkich. W pojemnikach żywność zabezpieczona jest przed zawilgoceniem oraz zwietrzeniem, dzięki czemu przez długi czas pozostanie świeża i smaczna. Przy ich użyciu w estetyczny sposób przechowasz produkty sypkie, takie jak mąka, cukier, ryż, makaron, kasza, płatki śniadaniowe, przyprawy oraz wiele innych. Oferujemy szeroki wybór tego typu pojemników, z pewnością każdy znajdzie odpowiednie do swojej kuchni.

Proponujemy pojemniki wykonane z następujących materiałów:

Produkty do kuchenki mikrofalowej

W naszej ofercie można również znaleźć  pojemniki do mikrofalówki, dzięki którym w łatwy i szybki sposób zjesz ciepły posiłek w domu czy w pracy. Doskonałe do przyrządzania oraz podgrzewania potraw w mikrofalówce, wyposażone w specjalne pokrywki z zaworem wentylacyjnym mającym na celu odprowadzanie pary. Pojemniki te posiadają także specjalne uchwyty, które są chłodne nawet po ich podgrzaniu, dlatego też bez obawy możemy przenosić naczynie. W asortymencie znajdziesz, np. pojemnik na zupę, pojemnik do gotowania ryżu czy makaronu, naczynie do przyrządzania jajek, jak również parowar do gotowania.

Przechowywanie pieczywa

Uwielbiamy świeże pieczywo z chrupiącą skórką. Jeśli chcesz się cieszyć pysznym chlebem, bułkami, bagietkami, rogalikami czy bajglami musisz się zaopatrzyć w chlebak. To praktyczny pojemnik, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Oferujemy stylowe chlebaki w różnych wzorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie model, który doskonale będzie się prezentował na blacie w kuchni, zarówno tej utrzymanej w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.