Ręczniki i okrycia  

Wybierając wyprawkę dla niemowlaka warto pamiętać również ręcznikach i nakryciach.

Jakie rozmiaru powinien być ręcznik dla niemowlaka?

Maluchy rosną niezwykle szybko. Dlatego, wybierając ręcznik dla niemowlaka warto mieć to na uwadze i kupić większy produkt, niż taki, który za kilka miesięcy nie będzie się już do niczego nadawał. Ręcznik nie może być też zbyt duży - fałdy materiału mogą sprawić, że będziemy mieć mniejszą kontrolę nad sposobem w jaki trzymamy maluszka. Optymalny rozmiar to 100x100 centymetrów.

Z jakiego materiału ręcznik dla niemowlaka będzie najlepszy?

Wybierając ręcznik dla noworodka warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego będzie wykonany. Dzieci mają bardzo delikatną skórę i wycieranie jej szorstkim ręcznikiem może spowodować obtarcia, zaczerwienienia i podrażnienie. Materiałem, na który warto zwrócić uwagę jest produkt wykonany z frotte bambusa organicznego. Jest on niezwykle miły i delikatny w dotyku a także bardzo chłonny. Dzięki temu, szybko wysuszymy dziecko, bez zbędnego pocierania skóry. Warto też rozważyć ręcznik z kapturkiem, który pozwoli nam osłonić najszybciej marznącą część ciała dziecka - główkę, bez zasłaniania buzi. Warto sprawdzić na przykład taki produkt: https://maleomi.pl/recznik-tots-z-kapturem-120x70-cm-panda - jest miękki i delikatny, a jednocześnie uroczy - będzie podobał się naszemu dziecku.

Okrycia dla niemowlaka – co warto wiedzieć?

Wybierając okrycie dla noworodka warto, podobnie jak w przypadku ręcznika, zwrócić uwagę na jego rozmiar i materiał z jakiego jest wykonany. Najpopularniejsze są ostatnio bambusowe okrycia wierzchnie, które są idealne dla delikatnej skóry maluszka. Są one też antybakteryjne, nie gromadzą się w ich strukturze drobnoustroje, nie powstaje wilgoć - bambus schnie bardzo szynko. Czym różnią się okrycia kąpielowe dla niemowlaka od ręcznika? Mają one zazwyczaj podwójną warstwę - jedną ocieplaną, aby zapewnić niemowlęciu maksymalny komfort i wygodę. Niezwykle istotne jest także to, aby maluszek nie zmarzł po kąpieli - ten moment jest najbardziej newralgiczny i najłatwiej wtedy przeziębić malucha. 

Na co zwrócić uwagę kupując ręczniki i okrycia dla niemowlaków?

Kupując ręczniki i okrycia dla niemowlaków warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. Niezależnie od tego, czy wybieramy ręcznik poncho dla dzieci czy okrycie kąpielowe, unikajmy sztucznych materiałów. Sprawdźmy czy nadaje się do prania w pralce, w 40 stopniach Celsjusza, aby zachować maksymalną higienę produktu. Warto pamiętać, iż ręczników niemowlęcych nie powinno się prać z użyciem płynu zmiękczającego, który może negatywnie wpływać na chłonność produktu. 

Warto zapewnić maluszkowi wygodę także po kąpieli. Zaopatrzmy się w wygodne body i mięciutkie obuwie dziecięce (na przykład: https://maleomi.pl/buciki-dzieciece-wayne-0-12m). W sklepie Maleomi znajdziemy wiele produktów dla dzieci w każdym wieku. Warto przejrzeć listę kategorii (zajrzyj na przykład tutaj: https://maleomi.pl/zabawki lub tutaj: https://maleomi.pl/termosy-dla-dzieci) aby wybrać certyfikowane produkty najwyższej jakości, które będą idealne dla naszego dziecka. Kupując u sprawdzonego producenta inwestujemy również w bezpieczeństwo użytkowania danej rzeczy przez naszą pociechę.