Alilo Króliczek Honey Bunny - fioletowy -13%
Alilo Króliczek Honey Bunny - fioletowy
339,00 zł 294,93 zł
Alilo Króliczek Honey Bunny - niebieski -13%
Alilo Króliczek Honey Bunny - niebieski
339,00 zł 294,93 zł
Alilo Króliczek Honey Bunny - różowy -13%
Alilo Króliczek Honey Bunny - różowy
339,00 zł 294,93 zł
Alilo Króliczek Honey Bunny - czerwony -13%
Alilo Króliczek Honey Bunny - czerwony
339,00 zł 294,93 zł
Alilo Króliczek Smarty Bunny - różowy -13%
Alilo Króliczek Smarty Bunny - różowy
239,00 zł 207,93 zł
Grzechotka gwiazdka 0+ Grimm's
Grzechotka gwiazdka 0+ Grimm's
80,00 zł
Pozytywka Flaming, Kikadu
Pozytywka Flaming, Kikadu
129,00 zł
Grzechotka tęczowy statek 0+ Grimm's
Grzechotka tęczowy statek 0+ Grimm's
89,00 zł
Mówiąca Piłka 2w1 - wersja angielska
Mówiąca Piłka 2w1 - wersja angielska
101,00 zł

Zabawa to ważny element w pracy z dzieckiem, na który powinniśmy znaleźć czas każdego dnia. Nie należy go traktować wyłącznie jako dodatkowe zajęcie, ponieważ spełnia ważne funkcje w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym czy też ruchowym. Jak wybrać odpowiednie zabawki dla dziecka?

Rozwój dziecka poprzez zabawę – jakimi zabawkami edukacyjnymi?

Dzięki zabawie dziecko rozwija wiele swoich umiejętności. Dlatego też warto zwracać uwagę na to, do jakich zabawek dajemy mu dostęp oraz w jaki sposób z nich korzystamy. Aby odpowiednio wspierać rozwój dziecka, należy dobrać rodzaj zabawy adekwatnie do jego wieku oraz etapu, na jakim się znajduje. Warto pamiętać o indywidualnym podejściu, ponieważ każdy maluch rozwija się w nieco innym tempie. Dobrym rozwiązaniem mogą być zabawki interaktywne, które nierzadko zachęcają do aktywności ruchowej. Ponadto w zależności od wyboru umożliwiają one poznanie kolorów, kształtów czy też nowych słów. Jednak wszystko w swoim czasie. W przypadku dzieci znajdujących się między 12 a 24 miesiącem życia można zauważyć największe zmiany, ale również różnice w rozwoju między rówieśnikami. To właśnie w tym czasie warto wprowadzać w świat dziecka zabawki zachęcające do poznawania nowych słów oraz rozwoju mowy. Zwracajmy również uwagę na to, aby niezależnie od wieku dziecko otaczały przyjemne przedmioty, na przykład zabawki z kotem pusheen lub inną postacią.

Rozwój dziecka poprzez zabawę może być również realizowany z pomocą Miniland - zabawki edukacyjne. Wśród nich znajdziemy pluszaka, który został wyposażony w kolorowe guziki, zatrzaski czy też zamki. Dzięki niej starsze dzieci będą mogły powoli poznawać i opanować działanie elementów ubrań, co później pomoże w nabyciu umiejętności samego ubierania oraz rozbierania się. Dodatkowo kolorowy pluszak może zachęcić dziecko do opowiadania historii czy odgrywania ról, co wesprze rozwój wyobraźni.

Dydaktyczne zabawki – zabawa rytmiczno ruchowa

Warto również zapewnić dziecku zabawy rytmiczno ruchowe. Mogą w tym pomóc takie zabawki dydaktyczne jak żyrafa piłeczkowy pościg, która zachęca dziecko do aktywności ruchowej przez atrakcyjny, kolorowy wygląd. Zabawa polega na wyprowadzaniu żyrafy na spacer (może działać również na zasadzie pchacza). Podczas ruchu w zabawce uruchamiają się światełka oraz melodia. Następnie po naciśnięciu grzywy można wyrzucić z brzuszka żyrafy piłki, które zostaną zebrane do środka po najechaniu na każdą z nich. Inną zabawką dydaktyczną mogą być również instrumenty dla dzieci, które umożliwiają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, stymulacji sensorycznej, rozpoznawania kształtów i kolorów czy też efektu przyczynowo-skutkowego. Ponadto warto również przejrzeć zabawki drewniane. Są one bezpieczne dla dzieci, a niektóre z nich zostały dopasowane do różnych kategorii wiekowych, tak jak grzechotka rybka z kolorowym brzuszkiem. Na początku może służyć jako grzechotka, aby w przyszłości zamienić się w mini liczydło.

Warto również zadbać o rozwój motoryki małej u dziecka, czyli umiejętności takich jak: malowanie, rysowanie, pisanie czy ugniatanie. Mogą w tym pomóc przyjemnie wyglądające przedmioty, takie jak gumowe kaczki do kąpieli lub akcesoria Pusheen.

Zabawki edukacyjne dla dzieci 1-3 – klocki nie tylko drewniane

Zabawki dla najmłodszych to nie tylko drewniane klocki, ale również wiele innych propozycji, z których warto skorzystać. Dziecko powinno mieć prawo wyboru. Dlatego warto zwrócić uwagę również na takie zabawki jak kubeczkowy zamek. Zabawa polega na budowaniu wieży oraz przekładaniu plastikowych kubeczków. Kubeczki są ponumerowane, co również sprzyja poznawaniu liczb. Dobrym rozwiązaniem mogą być również książeczki do kąpieli, które przeznaczone są dla dzieci już od 3 miesiąca życia. Dzięki nim dziecko rozwija przede wszystkim zmysł wzroku oraz poznaje świat oraz nowe słowa.