Samochody i pojazdy to doskonałe zabawki dla dzieci w każdym wieku. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto zapoznać się z ofertą i dopasować produkt do potrzeb dziecka.

Jaki zabawki samochody dla dziecka?

Obecnie na rynku można znaleźć ogromny wybór produktów, jakimi są nie tylko samochody zabawki, ale również cała gama innych akcesoriów. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie jednego z nich, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Bez wątpienia auta zabawki sprawią dziecku dużo radości. Powinny zajmować jego uwagę i bawić. Zastanówmy się, w jakim celu kupujemy naszemu dziecku nowe zabawki samochody. Każdemu z nas zależy z pewnością nie tylko na zapewnieniu dziecku rozrywki, ale również możliwości rozwoju i edukacji. Pojazdy zabawki dla dzieci powinny być stworzone z myślą o rozwoju pod kątem logicznego myślenia, koordynacji i kreatywności. Pamiętajmy jednak, że w zależności od tego, w jakim wieku znajduje się maluch, pewne zabawki mogą być dobre, a inne nieodpowiednie. Nie zapominajmy o przystosowaniu ich do zdolności manualnych i myślowych dziecka. 

Niemowlak nie będzie w stanie bawić się samochodem tak jak starsze dziecko, ale przyciągnąć go mogą kontrastowe kolory. Jeżeli maluch jest w stanie samodzielnie się poruszać, jeżdżenie samochodem po podłodze czy meblach może być prawdziwym testem dla zabawki. Dlatego warto zwrócić uwagę na jej wytrzymałość. Dla kilkuletnich dzieci doskonałym pomysłem będą już zdalnie sterowane zabawki samochody.

Zdalnie sterowane pojazdy

Jednym z producentów zdalnie sterowanych zabawek jest Silverlit. Samochody RC z serii Exost charakteryzuje wytrzymałość, doskonałość w najdrobniejszych szczegółach i angażowanie dziecka w zabawę. Pojazdy akumulatorowe tego producenta charakteryzują się nietypową fakturą i funkcjami. Samochód elektryczny dla dzieci 360 Tornado Spheric umożliwia wykonywanie imponujących akrobacji. Pompowane koła, dwustronny układ napędowy to tylko kilka z całej gamy cech, które wyróżniają pojazd na tle pozostałych. Nawet po przewróceniu na grzbiet samochód będzie się nadal poruszał. Napompowane koła chronią przed uszkodzeniami zarówno samochód, jak i otoczenie. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia. Zabawki samochody RC umożliwiają rozwijanie wyobraźni przestrzennej, koordynacji, koncentracji, a także logicznego myślenia. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawki z kategorii Samochody i pojazdy?

Wybierając zabawki samochody, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Zadbajmy o to, aby nie narażać bezpieczeństwa dziecka. Pamiętajmy, że maluchy często wkładają różne przedmioty do buzi. Dlatego samochód powinien być większych rozmiarów, bez luźnych elementów. Aby zaciekawić dziecko, musimy zapewnić mu dostęp do zabawek dostosowanych do jego zainteresowań. Wiele maluchów marzy o zostaniu strażakami. Nic więc dziwnego, że pojazdy ratunkowe, takie jak: wóz strażacki cieszą się dużym uznaniem wśród rodziców i dzieci. Jednym z producentów zabawkowych samochodów jest Dumel Discovery. Oferuje on zabawki dostosowane do najwyższych standardów bezpieczeństwa. Każdy z produktów rozwija, edukuje i zapewnia rozrywkę.

Pojazdy zabawki z serii Flota Miejska sprawdzą się doskonale w przypadku fanów zawodowych kierowców. Pojazd straż pożarna został wyposażony w ruchome elementy, dźwięki oraz światełka, które do złudzenia przypominają wóz strażacki realnych rozmiarów. Warto również zwrócić uwagę na możliwość zakupu pojazdów strażackich w pakiecie. Znajdziemy w nim motocykl, samochód osobowy i wóz strażacki z wyciąganą drabiną! Jeżeli dziecko zachwyca się komunikacją miejską, wówczas można kupić Autobus z serii Flota Miejska Dumel. Bez wątpienia dziecko będzie zachwycone. Wśród dostępnych pojazdów znajdziemy również model śmieciarka zabawki. 

Popularne zabawkowe pojazdy

Ranking popularnych pojazdów zabawkowych zacznijmy od produktów dla najmłodszych. Dzieci powyżej 1 roku życia mogą rozwijać swoje zdolności manualne, wyobraźnię i zmysły dzięki zabawce traktor farmera Dumel Discovery. Oprócz samochodu w zestawie znajduje się również 5 zwierzątek: kura, krowa, koń, świnka i owieczka, którymi maluch musi się zaopiekować. Warto zwrócić uwagę na możliwość użycia klaksonu, włączenia zabawnej piosenki czy też samodzielnej jazdy samochodu. Nic dziwnego, że interaktywny traktor podbił serca zarówno dzieci, jak i rodziców. Dla dzieci powyżej 18 roku życia doskonałym rozwiązaniem może być zestaw trzech pojazdów: spychacz, koparka i widlak marki Oball. Każdy samochód został wykonany z plastiku i silikonu. Warto zwrócić uwagę, że ze względu na wielkość sprawdzą się one doskonale również jako zabawki do samochodu.

Warto wrócić jeszcze raz do serii flota miejska. Znajdziemy w niej również helikopter z przesuwanymi drzwiami. Zabawka ma aż 38 cm. Oprócz światełek i dźwięków został wyposażony również w sterowaną linę ratowniczą oraz ruchomy wirnik. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Ostatnim z prezentowanych produktów jest zestaw Dumel: laweta zabawka, helikopter i samochód. Są to pojazdy militarne przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jeżeli interesują nas duże samochody dla dzieci, będzie to doskonałe rozwiązanie.