Karmienie dziecka może być prawdziwym wyzwaniem. Dlatego warto się na nie odpowiednio przygotować. Jednym z przydatnych akcesoriów okazują się śliniaki. Jaki będzie najlepszy?

Po co potrzebny jest śliniak dziecku?

Kiedy maluch uczy się jeść lub wymaga pomocy, przydatne okazują się różne akcesoria do karmienia dzieci. Jednym z nich są śliniaki. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla rodziców, którzy mogą uniknąć kilku dodatkowych prań lub po prostu zniszczonych ubranek. Normalną rzeczą jest fakt, że dziecko podczas jedzenia może się pobrudzić. Jednocześnie każdy z nas wie, jak trudno czasami usunąć plamy po różnych posiłkach. Nierzadko okazuje się to niemożliwe. Kiedy dziecko próbuje nowych potraw może mu coś nie zasmakować, a w takim przypadku zawartość łyżeczki ląduje zazwyczaj na ubranku. Aby wyeliminować problemy z usuwaniem plam, warto kupić śliniak. Dzięki temu unikniemy zabrudzeń, a dziecko dyskomfortu związanego z mokrym ubrankiem.

Standardowy śliniak zakłada się na szyję malucha i przykrywa on zazwyczaj cały brzuszek. Aby uniknąć przesuwania się materiału, warto zwrócić uwagę na fartuszek Creative Baby. Kolorowy wzór na pewno przypadnie do gustu każdemu dziecku. Zapięcie na rzep oraz lekki materiał umożliwią nie tylko swobodne jedzenie, ale również zabawę. Aby pomóc dziecku uniknąć zamoczenia, warto zastanowić się nad innymi akcesoriami i zajrzeć do kategorii Maluch w kuchni.

Jakie cechy śliniaka są ważne?

Być rodzicem to niesamowite doświadczenia i prawdziwe wyzwanie. Każdy z nas staje w końcu przed wyborem akcesoriów dla dzieci i zadaje sobie wiele pytań. Jedno z nich może brzmieć: Jakie śliniaki dla dzieci będą najlepsze? Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze sposób zakładania. Obecnie możemy znaleźć śliniaki zapinane na rzep, wiązane lub wkładane przez głowę. Najwygodniejszym rozwiązaniem zarówno dla dziecka, jak i rodzica będzie zapięcie na rzep. Jednym z takich rozwiązań może być śliniak wodoopdorny Miszka Mickey. Warto zwrócić uwagę, że ten produkt stanowi doskonałą ochronę nie tylko przed stałymi posiłkami, ale również płynnymi. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji zapięcia. W przypadku rzep nie powinno być z tym problemu.

Warto zwrócić uwagę, aby śliniak chronił dziecko przed zabrudzeniem lub zamoczeniem. Dlatego drugą cechą, o której należy pamiętać, jest długość śliniaczka. Część produktów zakrywa tylko klatkę piersiową, inne cały brzuszek. Najważniejsze jednak jest to, by zabezpieczyć miejsca, gdzie jedzenie może się najłatwiej dostać. Ciekawym rozwiązaniem są śliniaki z kieszonką, które umożliwiają zbieranie resztek jedzenia. Przykładem może być śliniak dla niemowlaka w saszetce Star Burst. W tym miejscu powinniśmy zwrócić uwagę na producenta B.box, który oferuje wiele atrakcyjnych rozwiązań dla dzieci i rodziców. Warto zaznaczyć, że powyższe informacje mogą być ważne, kiedy czeka nas wybór śliniaka dla dorosłych.

Jakie są rodzaje śliniaków dla dziecka?

Kiedy wybieramy śliniak dla niemowląt lub większych dzieci, warto zwrócić szczególną uwagę również na materiał. Klasycznymi rozwiązaniami są produkty wykonane z bawełny lub frotte. Są one wielokrotnego użytku i bez problemu możemy je wyprać. Pamiętajmy jednak, że ten materiał nie posiada właściwości wodoodpornych. Jeżeli jest uzupełniony o dodatkową ceratką, wówczas może ochronić również przed płynami. Doskonałym rozwiązaniem jest również śliniak z rękawami. Takie ubranko przyda się szczególnie podczas nauki jedzenia. Przykładem może być  duży wodoodporny fartuszek-śliniaczek z rękawami marki B.box. Warto zwrócić uwagę również na inne produkty tej marki. Dla rodziców, którzy podróżują ze swoimi dziećmi, doskonałym rozwiązaniem może być podróżny śliniak w saszetce. Bez problemu możemy go rozłożyć, a następnie schować do saszetki. 

Polecane śliniaki z naszej oferty

Nie wspomnieliśmy jeszcze o jednym doskonałym rozwiązaniu. Jest nim śliniak silikonowy. Bez wątpienia pokocha go każdy rodzic. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu, doceniają łatwość czyszczenia. Nie musimy go prać, a mimo to jest wielokrotnego użytku. Przykładem takiego rozwiązania może być miękki śliniak z kieszonką i regulowanym zapięciem. Jak widać, zapewnia on dziecku i rodzicom wszystko to, czego potrzebują. Producentem tego rozwiązania jest BabyOno. Bez wątpienia warto zapoznać się również z innymi produktami w jego ofercie.