Tescoma Szczotka do naczyń CLEAN KIT
Tescoma Szczotka do naczyń CLEAN KIT
9,90 zł
Tescoma Klamerki do prania CLEAN KIT, 20 szt.
Tescoma Klamerki do prania CLEAN KIT, 20 szt.
27,90 zł
 Nakładka do mopa z przegubem przesuwnym ProfiMATE, Pet Expert
Nakładka do mopa z przegubem przesuwnym ProfiMATE, Pet Expert
25,90 zł

Jakie akcesoria mogą przydać się przy sprzątaniu?

Zbliża się remont lub przeprowadzka? Warto już dużo wcześniej zastanowić się co będzie nam potrzebne do konkretnych porządków. Pamiętajmy, sprzątanie mieszkania można przeprowadzać coraz to szybciej wykorzystując nowe techniki. Bez wątpienia do każdego sprzątania będziemy potrzebować zestawu akcesoriów podstawowych, tj. jednorazowa miękka gąbka z jedną stroną szorstką, ściereczki z mikrofibry, płyn do szyb, szczotki do wc, ściereczka do szyb, szczoteczka do zbierania okruchów, worki na śmieci, rękawiczki lateksowe.

Jeśli chodzi o środki dodatkowe istnieje wiele produktów które mogą ułatwić Ci życie, jeśli chodzi o sprzątanie domu lub samochodu, np. środek ochronny przeciwko kurzeniu się, środki nabłyszczające do różnych powierzchni (biurka, podłogi, stoły, sprzęt rtv oraz agd, sprzęt elektroniczny, kuchnia, wnętrze samochodu, itp.).

Na pewno w ramach ochrony środowiska powinniśmy nie zużywać papieru toaletowego oraz ręczników kuchennych podczas sprzątania. Dużo lepiej jest wyposażyć się w ściereczki z mikrofibry które świetnie wspomagają sprzątanie każdej powierzchni.

Jak efektywnie podejść do sprzątania?

Każdy rodzaj sprzątania - czy to po remoncie, czy też zwykła codzienna pielęgnacja - wymaga od nas wcześniejszego przygotowania. Żeby nie tracić czasu na dodatkowe zakupy starajmy się uzupełniać środki niezbędne do utrzymania czystości możliwe jak najczęściej nie zapominając o podstawowych rzeczach, np. ściereczki z mikrofibry. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą" - mówi stare porzekadło. Warto więc efektywnie z użyciem zaawansowanych technik oraz akcesoriów podchodzić do sprzątania powierzchni, w których przebywamy na co dzień, tak aby wyglądały wzorowo.

Jakie płyny i akcesoria mogą przydać się do sprzątania po remoncie?

Remont wymaga od nas dużego zaangażowania również w kwestii usunięcia zabrudzeń i nieczystości, które powstały podczas jego wykonywania. Czasem bywa i tak, że przy remoncie pokoju zabrudzi się łazienka, kuchnia czy inne pomieszczenie. Podczas remontu często używa się chemii, która może być ciężko usuwalna, np. farba malarska, resztki gładzi, kleje. Podstawową sprawą będzie kupienie tzw. kwasu, czyli po prostu płynu do mycia silników, który jest tak mocno żrący, że najlepiej rozrobić go z wodą - można tym domyć wiele starych zabrudzeń, nie poradzi sobie jednak z plamami po farbie. Tutaj będzie potrzebna benzyna ekstrakcyjna bądź denaturat. Jeśli podczas remontu ubrudzono stal to rękawica do czyszczenia stali może okazać się akcesorium niezbędnym! Na pewno trzeba pamiętać o dużych workach na śmieci o pojemności 240 bądź 120 litrów. Dodatkowo gąbeczki, ściereczki, itp.

Czy warto wykupić usługi sprzątające?

Wiadomo, nie zawsze człowiek ma ochotę sprzątnąć coś samemu. W takiej sytuacji na pewno warto zadbać o solidne wsparcie, aby szybko uporać się z problemem. Dobranie odpowiedniego pracownika sprzątającego będzie kluczowe dla końcowych efektów.

Nad tego rodzaju usługą warto zastanowić się zwłaszcza po remoncie lub gdy sami jesteśmy zapracowani, a dom jest spory. Pamiętajmy, aby ustalić przed rozpoczęciem pracy, kto zapewnia wszelkie niezbędne środki do czyszczenia - najczęściej kwestia ta pozostaje po stronie zleceniodawcy lub jest dodatkowo płatna.