Zmysł węchu pozwala nam na powrót do wspomnień i emocji. Zapach otoczenia, w którym przebywamy, jest zatem niezmiernie ważny. Pomaga zachować dobre samopoczucie. Gdy zadbamy o wystrój w naszym domu, możemy poprawić sobie nastrój.

Jak wybrać odpowiednią świecę zapachową?

O ile wybór świecy zapachowej w sklepie stacjonarnym przebiega sprawnie, to podczas robienia zakupów przez internet mogą pojawić się pewne problemy. Skąd mamy mieć pewność czy dany zapach przypadnie nam do gustu? Wybierając świeczki zapachowe, powinniśmy kierować się podobnymi kryteriami jak przy wyborze perfum. Każdy z nas ma swoje indywidualne preferencje. Przed zakupem świecy zapachowej warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

W którym pomieszczeniu umieszczę świeczki zapachowe?

Jakie kolory będą dobrze komponować się z wnętrzem?

Które z nut zapachowych są moimi ulubionymi?

Pytanie o pomieszczenie jest o tyle ważne, że wybierając świecę zapachową o wysokim stężeniu związków chemicznych, powinniśmy umieścić ją w dużym pokoju. Standardem jest to, że im większa świeca, tym mocniejszy zapach. Jeśli nie chcemy nabawić się bólu głowy i mdłości po każdym powrocie do domu, zdecydujmy się na wybór mniejszej świecy zapachowej. Dłuższe zastanowienie się nad ulubionymi zapachami, z wysokim prawdopodobieństwem uchroni nas przed rozczarowaniem. 

Rodzaje świec zapachowych

Świeczki dekoracyjne dostępne są wielu wersjach. Uwzględniając rozmiar, wybierać możemy pomiędzy dużymi i naprawdę małymi  świecami zapachowymi. 

Podstawowa informacja, którą powinniśmy sprawdzić przed zakupem świeczek zapachowych, to sumaryczny czas palenia się. Niektóre z nich mogą spalać się znacznie szybciej, co warto mieć na uwadze. Wśród ofert możemy znaleźć świece z drewnianym knotem. Takie rozwiązanie pozwoli rozkoszować się dźwiękiem palonego drewna, jak podczas palenia się w kominku. Niektóre ze świec zapachowych posiadają po kilka knotów, co daje naprawdę wyjątkowy efekt wizualny i dźwiękowy. 

Świece zapachowe mogą być wykorzystywane również podczas zabiegów pielęgnacyjnych. W tym celu stosuje się świece do masażu, które stworzone są z naturalnego wosku roślinnego. Zazwyczaj jest to wosk sojowy lub wosk sojowy z dodatkiem wosku kokosowego czy pszczelego. Wosk sojowy ma to do siebie, że szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych plam na ciele. Dużą popularnością cieszą się świece naturalne stworzone z wosków kokosowych, rzepakowych, palmowych itd. W przeciwieństwie do świec parafinowych świece naturalne są przyjazne dla środowiska, nie kopcą się i nie dymią. 

Jeżeli chodzi o pojemniki, w których przechowywane są świece dekoracyjne, zazwyczaj są to szklane słoje i ozdobne puszki. Świece w szkle będą idealnym dodatkiem do każdego wnętrza.

Ciekawe inspiracje zapachowe – świece zapachowe do domu

Szukając inspiracji zapachowych do naszych ukochanych domów i mieszkań, warto odwiedzić  stronę https://maleomi.pl/swiece-zapachowe.

Wśród ofert znajdą Państwo unikatowe zapachy, które na długo pozostaną w Waszym wnętrzach.Świece o zapachu tuberozy i jaśminu, świece z nutą goździków i kadzidła, świeże nuty cytrusowe i piżmo… To tylko kilka przykładów ciekawych połączeń.

Polecane świeczki zapachowe

Wyjątkowa świeca o zapachu bergamotki powinna znaleźć się w Twoim domu, jeżeli zależy Ci na długim okresie użytkowania. Będziesz mógł cieszyć się jej zapachem przez 80 godzin. 

Jeżeli szuka się naturalnej świecy, warto wybrać  wersję XL o zapachu bursztynu i drzewa sandałowego. 

Świetnym pomysłem jest ofiarowanie świec bliskim. Dobrym rozwiązaniem są: zestaw małych świec zapachowych, a także świeczki w szkle o orzeźwiającym zapachu mięty i limonki, dostępne również w wersji egzotyczne przyprawy.