SwimFin Płetwa do nauki pływania Pink

EAN 5060167440038, kod producenta SF2
Marka: SwimFin
149,00 zł
Produkt niedostępny
Dostawa od: 5,99 zł
Zwrot do 30 dni.
Wysyłka w: wtorek, 6 grudnia

Parametry produktu

Marka SwimFin
Kod EAN 5060167440038
Kod producenta SF2
Kolor różowy
Wiek 1+
Płeć Chłopiec, Dziewczynka

Opis

SwimFin Płetwa do nauki pływania Pink

 SwimFin to innowacyjne płetwy do nauki pływania dla dzieci, które sprzyjają utrzymywaniu naturalnej pozycji pływania bez krępowania ruchów jak ma to miejsce w przypadku np. rękawków czy "makaronów". Wspaniała pomoc dydaktyczna dla Twojej pociechy sprawi, że nauka pływania stanie się dla niego czystą przyjemnością! 

Płetwa SwimFin daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwala na naukę i doskonalenie pływania każdym stylem, m.in żabką, kraulem czy motylkiem. Płetwa SwimFin znana jest i używana w 80 krajach na całym świecie!

Istotną zaletą płetw SwimFin jest fakt, że nie trzeba ich pompować oraz nie ma ryzyka ich przebicia, dzięki czemu są wygodne i szybkie w użyciu, a także wytrzymałe i posłużą dziecku przez długi czas.

Kiedy dziecko potrafi już pływać płetwa idealnie nadaje się do zabaw i wodnych eksperymentów. Twoje dziecko może stać się poszukującym przygód rekinem, czując się zawsze bezpieczne, a poczucie bezpieczeństwa to bardzo ważny psychologiczny aspekt pływania i zabaw w wodzie. 

Płetwa sprawdza się także u dorosłych w celu doskonalenia techniki pływania, ponieważ dostępne są do niej dłuższe paski, zapewniające wygodę. 

 

zdjęcie1

Dla kogo przeznaczona jest płetwa? 

SwimFin przeznaczona jest dla dzieci w każdym wieku i o różnym stopniu umiejętności, pomimo, że informacja na opakowaniu mówi o dzieciach w wadze 15-30 kg, czyli ok. 3-6 lat. Jest to wymóg prawny, obowiązujący wszystkie pomoce do nauki pływania, które przeszły testy bezpieczeństwa. 

Czy płetwa jest więc nieodpowiednia dla dziecka mającego 5 lat i ważącego np. 33kg? Wszystko co możemy powiedzieć to, że mamy opinię od użytkowników z całego świata, którzy potwierdzają, że jest on odpowiedni dla dzieci w każdym wieku. Płetwę testował sam jej twórca Kevin Moseley (wzrost : 187 cm, waga 90kg) - płetwa SwimFin bez problemu utrzymała go na powierzchni wody.

Jak działa płetwa? 

Płetwę SwimFin zakłada się na górną część pleców, powyżej środka ciężkości, dzięki czemu płetwa zabezpiecza przed przewracaniem małego pływaka do przodu, a "zawiesza" go w wodzie. Oznacza to, że dziecko zachowuje niemal pionową pozycję, wygodną do nauki pływania. 

Płetwa SwimFin na początku nauki zanurzona jest pod wodą w większym stopniu dając uczniowi większe wsparcie. Z biegiem ćwiczeń, dziecko zaczyna utrzymywać bardziej poziomą pozycję, a płetwa wystaje bardziej ponad powierzchnię wody, dając mu coraz mniej wsparcia. Dzięki temu maluch pływa bardziej samodzielnie i pewnie. 

Zasadę działania płetwy doskonale obrazują poniższe zdjęcia :

 

swimfin  początkujący zachowują bardziej pionową pozycję i potrzebują więcej wsparcia, dlatego SwimFin jest niemal cały zanurzony w wodzie. 
swimfin  dziecko jest "zawieszone" w wodzie, zachowując komfortowe położenie dzięki SwimFin 
swimfin  wraz z polepszeniem pozycji pływackiej, SwimFin wystaje coraz bardziej nad powierzchnią wody, dostarczając tyle wsparcia ile jest potrzebne 

UWAGA! Płetwa nie chroni przed utonięciem. Dziecko powinno z niej korzystać jedynie pod stałym nadzorem osoby dorosłej. 

SwimFin nie może być noszony na przedniej części ciała (klatce piersiowej) oraz nie jest przeznaczony dla dzieci, które nie potrafią jeszcze kontrolować swojego ciała.