Woski zapachowe są idealne, aby wypełnić pomieszczenie wyjątkowym aromatem i stworzyć klimat.

Woski zapachowe – jakie wybrać?

Na rynku wiele jest produktów oznaczonych jako wosk - wosk do mebli, wosk na mokro używany w motoryzacji. Produkty tego rodzaju mają wiele znakomitych właściwości - zabezpieczają, chronią. Innym rodzajem produktu są woski zapachowe, znajdujące zastosowanie w domu czy biurze.

Woski zapachowe pomagają zbudować w pomieszczeniu nastrój. Nie od dziś wiadomo, że aromaterapia ma zbawienne skutki dla samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Zanim zaczniemy używać wosków, warto wiedzieć jakie wybrać. Warto kupować na przykład parafinowe - są one bardziej wydajne, a także łatwiejsze w porcjowaniu. Jeśli nie będziemy chcieli zużyć całego produktu, bez problemu możemy go przełamać i podzielić. Woski możemy też bez problemu zastąpić świecami zapachowymi - są one wygodne, prezentują się niezwykle elegancko.

Czym różnią się woski zapachowe?

Woski zapachowe mogą różnić się materiałem, którego użyto do ich tworzenia. Wytwarza się je na bazie wosku parafinowego lub roślinnego z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Wosk może też wyróżniać się kształtem - najczęściej przyjmuje formę krążka z różnymi rodzajami zdobień. Wosk zapachowy może też mieć różny zapach. 

W zależności od bazy produktu, inne są właściwości wosku. Te tworzone na bazie roślinnej są bardziej ekologiczne i lepsze dla organizmu. Z kolei rozpuszczają się szybciej, więc są mniej wydajne. Woski parafinowe uwalniają też mniej aromatu, a więc mogą być mniej intensywne, co stanowi ich zaletę. Jak już wspomniano, są łatwiejsze w porcjowaniu. 

Na rynku występuje także wosk w płynie, który idealnie będzie nadawał się do kominka. Wygodne opakowania sprawiają, że przelewaniu wosku nie towarzyszy rozchlapywanie substancji.

Jak używać wosków zapachowych?

Woski zapachowe są niezwykle proste w użyciu. Potrzebny nam jest kominek oraz podgrzewacz, czyli tea-light. W górnej części kominka umieścić możemy tra-light, w dolnej - wosk w ilości zgodnej z instrukcją producenta. Ciepło wydzielane przez świeczkę rozpuści wosk i zacznie ulatniać się aromat. Warto zacząć od małych ilości wosku, aby sprawdzić jaka intensywność zapachu nam odpowiada. Nie ma też przeszkód, aby aromaty łączyć ze sobą w kombinacje zapachów, wedle własnych upodobań. Czyszczenie kominka jest bardzo łatwe - wystarczy przetrzeć go mokrą ściereczką, albo umyć pod bieżącą wodą, na przykład przy użyciu płynu do mycia naczyń i pozostawić do wyschnięcia.

Polecane woski zapachowe z naszej oferty

Wybierając wosk warto zastanowić się nad formą jaka będzie dla nas najwygodniejsza. Pod linkiem https://maleomi.pl/swieczniki, znaleźć można na przykład piękne świeczniki, które pozwolą nam wyeksponować świece w przestrzeni mieszkania lub domu. Zapachy do domu można też wykorzystać dzięki dyfuzorom (sprawdź tutaj: https://maleomi.pl/zapachy-do-domu). Wybierając woski i zapachy do domu warto kierować się aromatami - jeśli lubimy orzeźwiające nuty zdecydujmy się na kwiatowe motywy. Bardziej słodkie nuty uzyskamy wykorzystując aromaty owocowe, waniliowe.

Piękny aromat w domu zbuduje nastrój i przyczyni się do wyjątkowej atmosfery.