Zabawki plastyczne to jeden ze sposobów na kreatywną zabawę dziecka. Warto jednak zwrócić uwagę, czy maluch odnajduje się w pracach plastycznych. Zaproponujmy mu przykładowy zestaw do zabawy i zobaczmy, w jaki sposób reaguje. Czym charakteryzują się zabawki plastyczne i na jakie warto zwrócić uwagę?

Czym są zabawki plastyczne?

Zabawki plastyczne dla dzieci to rozwiązanie dla małych artystów. Jeżeli nasza pociecha lubi tworzyć, jej fantazja nie zna granic, kreatywny zestaw plastyczny może być dla niej idealnym rozwiązaniem. Bez wątpienia wspierają rozwój dziecka i pobudzają wyobraźnię bardziej niż zwykła lalka czy pluszowy miś. Pomogą również doskonalić umiejętności manualne i nauczą cierpliwości. W sklepie internetowym Maleomi znajdziesz szeroki wybór kreatywnych zestawów plastycznych. Wśród nich są zabawki dedykowane dla dziewczynek, na przykład książka do projektowania mody Apli Kids - Superstar. Jest ona przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 lat. Zestaw kreatywny plastyczny zawiera 17 plansz z naklejkami oraz arkusze z modelkami.

Dzieci, które lubią majsterkowanie, będą zachwycone produktem zestaw do stworzenia kalejdoskopu Apli Kids. Jeżeli nasza pociecha zbuduje swoje urządzenie, zabawa wcale się kończy. Teraz można sprawdzić, jak wokół wirują kolory i zmieniają się kształty. Zanim jednak zdecydujemy się na kreatywny zestaw plastyczny, należy zaznaczyć, że nie każdemu dziecku przypadnie on do gustu. Niektórzy będą tracili szybko cierpliwość, inni skłonią się ku zabawie samochodami czy puzzlami. Warto jednak spróbować zachęcić dziecko do kreatywnej zabawy. Kiedy pokażemy, jak używać dany przedmiot i jaki efekt można uzyskać, maluch będzie bardziej zmotywowany. Możemy również zaproponować wspólną zabawę. 

Polecane zabawki plastyczne

Kiedy dziecko preferuje malowanie i rysowanie, doskonałym rozwiązaniem będą zabawki praca plastyczna. Przykładem może być zestaw startowy Magiczny żel Aqua Gel marki Dumel Discovery. Zagwarantuje świetną zabawę zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Kolorowy żel umożliwia stworzenie oryginalnych postaci. Następnie należy odłożyć uformowanego stworka i poczekać aż stężeje. Kiedy się to stanie, dziecko zyska dodatkową zabawkę. W sklepie internetowym Maleomi.pl znajdziesz również zabawki artystyczne dla dzieci wspierające rozwój małej motoryki. Są to między innymi mozaika zwierzęta Apli Kids. Zabawa polega na wyklejaniu rysunków zwierząt. Dziecko ćwiczy dzięki temu również cierpliwość i dokładność. 

W przypadku młodszych dzieci od 3 roku życia sprawdzą się doskonale wydrapywanki Apli Kids - Happy. Za pomocą rysika dziecko odkrywa, jakie kolory i wzory kryją się pod czarną warstwą. Bez wątpienia wydrapywanka pobudza wyobraźnię i kreatywność malucha.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawek plastycznych?

Zanim wybierzemy konkretny zestaw kreatywny plastyczny, upewnijmy się, że dziecko poradzi sobie z takim wyzwaniem. Jeżeli wybierzemy produkt niedostosowany do poziomu jego umiejętności, może pojawić się zniechęcenie do prac plastycznych. Dlatego przed zakupem sprawdzajmy najważniejsze informacje dotyczące wybranego produktu. Wśród nich znajdują się między innymi zalecenia dotyczące wieku. Jak wspominaliśmy powyżej, część zabawek jest dostosowana do młodszych dzieci już od 3 roku życia. Do innych maluch będzie musiał podrosnąć i rozwinąć bardziej swoje umiejętności.

Powinniśmy również przemyśleć, czym interesuje się nasze dziecko. Jeżeli nie przepada za malowaniem, być może lubi szycie i modę. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem mogą być zabawki kreatywne i artystyczne do szycia. Apli Kids oferuje dwa zestawy: zestaw do szycia morskie zwierzęta oraz zestaw do szycia dzikie zwierzęta. Cała zabawa polega na stworzeniu trzech filcowych zwierzątek, które później mogą posłużyć jako element ozdobny pióra lub po prostu pacynki. Apli Kids oferuje również bardziej zaawansowane zabawki artystyczne dla dzieci od 7 roku życia, na przykład zestaw do uszycia torebki.

Jakie są zalety zabawek plastycznych?

Zabawki plastyczne pomogą naszemu dziecku przede wszystkim rozwinąć wyobraźnię. Decydowanie o kolorach, tworzenie własnych kształtów umożliwia stworzenie własnej wizji pewnych elementów otoczenia. Wydrapywanki pozwolą rozwinąć umiejętności grafomotoryczne. Poruszanie rysikiem w określonych miejscach pomoże dziecku opanować prawidłowy chwyt. Wyklejanki wpłyną z kolei na rozwój małej motoryki. Apli Kids oferuje również zabawki artystyczne dla dzieci, które chcą podszkolić swoje umiejętności plastyczne. Kalkomania z motywem księżniczek umożliwi również pracę nad koncentracją.