Zawieszki  

Kiedy chcemy kupić zabawki dla dziecka, musimy je dopasować przede wszystkim do wieku i etapu rozwoju. Nie każde akcesoria będą bezpieczne i odpowiednie dla niemowlaków. Jak wybrać odpowiednie zawieszki? Czym powinny się charakteryzować? Sprawdźmy!

Jaką zawieszkę do wózka bądź nosidełka kupić?

Na początku warto wyjaśnić, czym są zawieszki dla małych dzieci i co powinno je wyróżnić. Pod tym pojęciem kryją się zabawki pozbawione przede wszystkim ostrych, niebezpiecznych elementów. Dzięki temu nasze dziecko może spokojnie po nią sięgać. Warto pamiętać, że zawieszka do wózka powinna być kolorowa tak, aby przykuwać uwagę maluszka. Jeżeli dziecko zainteresuje się zabawką, zacznie po nią sięgać, dotykać i poznawać kolejne elementy. W ten sposób możemy zadbać o rozwój zmysłu wzroku i dotyku.

Bardzo często zawieszka do wózka składa się z dodatkowych elementów wydających różne odgłosy. Kiedy dziecko poczuje, że w konkretnym miejscu materiał się zmienia i zaczyna szeleścić, będzie bardziej zaangażowane w zabawę. Z kolei inna tekstura tkaniny pomoże mu rozwinąć zmysł dotyku. Doskonałym rozwiązaniem mogą być również zawieszki z gryzakiem, które pomogą maluszkowi przetrwać trudny okres ząbkowania. 

Jakie są rodzaje zawieszek?

Zawieszka zdla dziecka jest uzupełniona zazwyczaj o dodatkowy element, który służy jako zaczep. W tej kwestii zawieszki nie różnią się od siebie. Warto jednak zwrócić uwagę na ich funkcjonalności, wielkość, kształt i kolory. Wśród producentów, którzy oferują bezpieczne i rozwijające zabawki, można wymienić między innymi: Fisher Price, Tots, Bali Bazoo. Zawieszki do kluczy, auta czy też wózka oferowane przez tych producentów można znaleźć w sklepie internetowym Maleomi. Jeżeli kupujemy zawieszki do auta lub wózka dla niemowlaka, musimy wiedzieć, że nie zobaczy on wszystkich kolorów tęczy. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby zabawki były kontrastowe. Oznacza to wprowadzenie takich kolorów jak: czerń, biel oraz czerwień. 

Jeżeli postanowimy kupić dziecku dużego, kolorowego pluszaka może nie być nim w ogóle zainteresowany. Bardziej będzie odpowiadała mu kontrastowa zawieszka wibrująca do wózka. W pierwszych miesiącach życia należy zwrócić uwagę na wzory geometryczne. Dopiero w kolejnych miesiącach może sprawdzić się motyw z księżniczkami, samochodami czy postaciami z bajek. Warto również zwrócić uwagę na sensoryczne zawieszki, które są bodźcem do rozwoju zmysłów dziecka. Są to: elementy szeleszczące, gryzki, lusterka czy też w późniejszym okresie też grzechotki. Na jakie zawieszki warto zwrócić uwagę?

Polecane zawieszki do wózka

W sklepie Maleomi znajdziesz wiele różnych rozwiązań. Jedną z atrakcyjnych może być zawieszka dla dziecka z gryzakiem Tots. Jest to duża wiewiórka, która pomoże naszemu dziecku przejść przez trudny etap ząbkowania. Dodatkowo może uatrakcyjnić podróż. Kiedy maluch pociągnie za zabawkę, ta zacznie podskakiwać. Zabawka została stworzona z materiałów o różnych teksturach, co może zaciekawić dziecko i pomóc w rozwoju zmysłu dotyku. Innym rozwiązaniem może być zawieszka Tiny Smarts Jeżyk Marie z gryzakiem. Ta zabawka dla dzieci sprawdzi się doskonale w przypadku mniejszych i starszych pociech. Kontrastowa kolorystyka zainteresuje nawet niemowlaka. Jeżyk także został stworzony z materiałów szeleszczących. o różnych teksturach. 

Świetnym rozwiązaniem może być również aktywna spirala z figurami geometrycznymi Balli Bazoo. Zróżnicowane faktury, lusterko, kontrastowe wzory, gryzaki oraz dzwonki to elementy stymulujące rozwój dziecka. Pamiętajmy jednak, że dla niemowlaków to może okazać się zbyt wiele. Dlatego nie dziwmy się, kiedy wraz z rozwojem dziecko będzie dopiero poznawało kolejne elementy i funkcje. Doskonałym rozwiązaniem może być również zawieszka kostka sensory od Balli Bazoo. Kontrastowe wzory i kolorowe gryzaki sprawdzą się już w przypadku najmłodszych. 

Dlaczego warto kupić zawieszkę do wózka bądź nosidełka?

Aktywizująca zawieszka dla dzieci, którą możemy przyczepić do wózka lub w jakimkolwiek innym miejscu, zapewni maluchowi rozrywkę na czas podróży. Ruchome elementy przykują jego uwagę i pobudzą zmysły. Odpowiednia zawieszka do wózka pozwoli nam wspomóc rozwój dziecka. Wraz z upływem czasu zacznie dostrzegać i korzystać z kolejnych funkcjonalności. Przykładem takiej zabawki może być aktywizujący leniwiec do wózka od Fisher-Price. Bez wątpienia inwestycja w zawieszki do auta lub wózka to przede wszystkim inwestycja w rozwój naszego dziecka.