Zestawy noży  

Noże kuchenne to nieodłączny element wyposażenia kuchni. Towarzyszą nam podczas codziennego przygotowywania posiłków. Ich jakość decyduje często o tym, czy będziemy czerpali przyjemność z gotowania, a może będzie to katorga. Jakie noże powinny znaleźć się w zestawie?

Jakie noże powinny znaleźć się w zestawie?

Dobry nóż to podstawa podczas gotowania. Dzięki temu szybciej pokroimy warzywa na zupę, podzielimy kurczaka czy też przekroimy bułkę. Jak widać, podczas przygotowywania niemal każdego posiłku będzie on niezbędny. Dlatego powinniśmy zastanowić się, jaki zestaw noży kuchennych wybrać. W sklepach znajdziemy komplety składające się z 2, 3, a nawet 5 noży! Czym różnią się od siebie i co powinno znaleźć się w zestawie? Komplet noży Zwilling Twin Grip składa się z noża uniwersalnego oraz do warzyw i owoców. Jeżeli rzadko przyrządzamy skomplikowane dania, takie rozwiązanie może sprawdzić się idealnie. Warto jednak pamiętać, że nóż uniwersalny może okazać się niewystarczający, kiedy przyjdzie nam podzielić mięso.

Każdy miłośnik gotowania powinien zainwestować w dobre noże kuchenne. Dzięki nim przygotujemy posiłek na miarę wykwintnej restauracji. Przykładem kompletu, w którym znajdziemy wszystko co niezbędne, jest zestaw noży kuchennych Joseph Joseph ze stali nierdzewnej. Składa się z noża szefa kuchni, a także ostrzy idealnych do owoców i warzyw, ryb, chleba, mięs i wędlin. 

Czy warto kupić gotowy zestaw noży?

Kiedy chcemy kupić najlepsze noże kuchenne, pojawia się wiele pytań. Jedno z nich brzmi: lepiej kupić każdy osobno czy w zestawie? Decydując się na zakup kompletu, oszczędzamy przede wszystkim swój cenny czas. Nie musimy zastanawiać się, jaki nóż i do czego będzie nam potrzebny. Wszystko otrzymujemy w jednym zestawie. Dodatkowo dobre noże kuchenne są sprzedawane zazwyczaj ze specjalnym stojakiem lub opakowaniem. Przykładem może być zestaw 5 noży w bloku samoostrzącym Zwilling Gourmet. W tym komplecie otrzymamy dodatkowo nożyczki. Specjalny pojemnik przedłuża żywotność noży i podtrzymuje ich właściwości tnące. Mimo to warto kupić również odpowiednie ostrzałki do noży. Możemy znaleźć je w ofercie producenta TescomaJOIE MSC czy też Brabantia.

Jeżeli zależy nam na designerskim rozwiązaniu, świetnie sprawdzi się zestaw noży kuchennych marki Vialli Design w drewnianym stojaku. Dzięki temu nadamy wnętrzu elegancji, a zestaw noży będzie doskonałym elementem dekoracyjnym. 

Czym charakteryzują się profesjonalne noże?

Profesjonalne noże kuchenne wyróżniają się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jeżeli wybierzemy tradycyjny zestaw ze stali nierdzewnej, mogą szybko stracić swoje właściwości. Często pojawia się problem z wyginaniem ostrza. Dlatego powinniśmy pomyśleć o komplecie noży ceramicznych. Materiał ten zapewnia twardsze ostrza, bardziej odporne na tępienie. Warto jednak zwrócić uwagę, że podczas upadku mogą się łatwo stłuc. Dlatego nawet profesjonaliści decydują się często na zestaw noży kuchennych z niemieckiej stali nierdzewnej. W tym przypadku ostrza posiadają nierzadko dodatkowe właściwości.

Przykładem może być zestaw 5 noży w bloku VOLO z powłoką nieprzywierającą marki Vialli Design. Dzięki niej krojenie mięsa lub owoców będzie czystą przyjemnością. Ten produkt jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych. Możemy zdecydować się na biały lub czarny zestaw noży kuchennych z nieprzywierającą powłoką marki Vialli Design. 

Ile kosztują dobrej jakości noże kuchenne?

Ile kosztują noże kuchenne? Zestaw może okazać się tańszy. Producenci decydują się często na obniżenie ceny, kiedy w ramach jednego kompletu mogą sprzedać kilka produktów. Jeżeli nie chcemy wydać zbyt dużo na zakupach, powinniśmy o tym pamiętać. Warto również zwrócić uwagę, że wyższa cena nie zawsze chodzi w parze z jakością. Dlatego powinniśmy kierować się przede wszystkim materiałem, z jakiego został wykonany nóż oraz posiadanymi właściwościami. Cena zależy również od tego, ile noży znajduje się w komplecie. Zestaw 5 kutych noży marki Vialli Design kupimy już od 299 zł. Jeżeli zdecydujemy się na rozwiązanie producenta Joseph Joseph, cena wyniesie już 489 zł. Z kolei profesjonalne noże kuchenne w bloku samoostrzącym z serii Gourmet kosztują nawet 1200 zł!